Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

alinak 21:56, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
hahahha---widzisz ile można nauk pobrać od starszyzny ......

kompostem w razie czego służę , bo z gołębim guano ma dodatkowy plusik.
Ja nawet wymysliłam po przeczytaniu wątku o wyciągu z kompostu
(url= http://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk?page=5#post_3/url)
że późną jesienią ,początkiem zimy znowu porwę się na rozrzucenie kompostu po trawie ,kiedyś to zrobiłam , śnieg przysypie , kompost się rozłoży i wchłonie go trawa a na wiosnę gotowy nawóz . jak to raz zrobiłam to trawnik miałam jak dywan ...po sztucznych nie ma tego efektu

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
WilczaGora 22:01, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530


patrzę, patrzę i napatrzeć się nie mogę...jak można stworzyć tak piękną rabatę, tak harmonijną i tak efektowną ...kupuję...za każde "pieniądzory"

macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
alinak 22:13, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
no widzisz ..a mnie się zaś wydaje że jednak za dużo tu czerwonego i dopiero na tej fotce Dzidki to zobaczyłam...pozdrawiam .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Madzenka 22:41, 03 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Alinko dzwoń numer znasz !
Piekne spojrzenie Dzidki na Twój piekny ogród!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 23:14, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dzidka napisał(a)
Wczoraj spędziłam cudownie dzień,. Najpierw dane mi było pobyć w ogrodzie Konrada i Andrzeja, a potem w ogrodzie Alinki.
Ale, żeby nie było przesytu szczęścia, to najpierw współpracy odmówił mi aparat, a następnie zaczął padać deszcz.
I dlatego mam tylko kilka zdjęć.
Może w ten sposób moja podświadomość podpowiadała: wróć tam, wróć
Alinko, dziękuję Wam za wspaniałe przyjęcie i .... ja już się wprosiłam na następną wizytę.

W przedogródku, może za sprawą kwitnących wrzosów, zaczęłam myśleć o przemijającym lecie.
W tym roku wydało mi się, że zbyt szybko przemija.



U Alinki jest też kilka miejsc gdzie można by było usiąść i napawać się pięknymi widokami.
Niestety nagła zmiana pogody nam to uniemożliwiła.







Bardzo byłam ciekawa wgłębika. Niestety poprzez złośliwość rzeczy martwych /czytaj aparatu i deszczu/ mogłam jedynie pobyć w nim dosłownie moment.

Oczywiście nie obyło się bez sępienia roślin.
Każda z nas coś sobie upatrzyła jakąś roślinkę i oczywiście Alinka nam ją sprezentowała.

Dziękuję i do zobaczenia.

Dzidko dzięki za zdjecia sa przepiękne jak i cały ogród Alinki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:14, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
alinak napisał(a)
no widzisz ..a mnie się zaś wydaje że jednak za dużo tu czerwonego i dopiero na tej fotce Dzidki to zobaczyłam...pozdrawiam .

Nic nie za dużo jest ślicznie a jaki to klon po lewej?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
alinak 05:21, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Marżena chyba jednak nie przyjadę do Wojslawic ....mam koncertowy łykend .w sobotę zaśpiewa Lisa Gerrard w krakowskiej arenie całą ścieżkę do Gladiatora ,a w niedzielę w studio też wyczekiwany przezemnie Crystal Fighters.....niestety muzyka wygrywa.....

Ania to nieszczepiona forma podstawowa klona atropurpurea. Właśnie zaczyna się przemawiać w kolory jesienne.dość wcześnie.jak sobie porownalam foki to o ok.dwa tygodnie za wczas.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Urszulla 07:20, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Tak Alinko, mamy przesunięcie z tą jesienią Ja gnam codziennie i jestem bardzo nieczasowa. Ja osobiście to bordo u Ciebie jesienią uwielbiam, może trochę bieli dołóż uwielbiam za nią trawy Variegatus...są niesamowite nawet z daleka.
Ne mam dziś już czasu na więcej wpisu, buziak
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 07:24, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne spojrzenie Dzidki na Twój ogród. Zaglądam czesto choc rzadko piszę. Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AgnieszkaW 07:32, 04 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alinko, może i ciut większy (ale niewiele), tylko że ty masz cały pięknie zagospodarowany, a u mnie dzicz i skarpa. Buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies