Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

kaisog1 13:44, 05 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana odważna jesteś z tymi kolorami Ja raczej stonowane lubię. U kogos, i owszem, podobają mi się mocne połączenia jednak u sibie jakos ich nie widzę.

Przemyślałam sobie tą rabatę i doszłam do wniosku, że zrezygnuję z dzielżanów i słoneczniczka. Dam jeżówkę i astry. Przeanalizowałam tez pory kwitnienia i wyszło, że na sierpień front rabaty będzie goły. Dam tam jeżówkę, no i przed astrami tyż będzie jeżówka. W sumie to fajna roślina a ja nie potrzebuję kwitnienia do listopada
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
danuta_ 13:58, 05 cze 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Gosiu, jeżówka - świetna bylina, godna polecania na takie rabaty - są też nowe odmiany w ciekawych kolorach (ja usiłowałam wyhodować z biało-zielonymi kwiatami, ale coś nie wyszło)
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
kaisog1 14:05, 05 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusia trzeba próbować i się nie poddawać. Ja zakochana jestem w jeżówkach i troszke załowałam, że jej nie ma na tej rabacie. Pomyślałam jednak, że przecież będzie tu pasować. Odmian jest bez liku, jedne wyższe drugie niższe. Tylko cena....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
danuta_ 14:15, 05 cze 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Tak Gosiu, koniecznie trzeba próbować, więc i Tobie polecam własny siew nasion . Ta najbardziej pospolita kiełkuje rewelacyjnie . Dobre jest to w jeżówce, że w zasadzie tworzy kępkę i nie rozłazi się po rabacie. Jaki kolor będzie?
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
kaisog1 14:18, 05 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusiu centralnie dam chyba pełną różową a po bokach tą najpospolitszą
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ana 14:26, 05 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
kaisog1 napisał(a)
Ana odważna jesteś z tymi kolorami Ja raczej stonowane lubię. U kogos, i owszem, podobają mi się mocne połączenia jednak u sibie jakos ich nie widzę.


Ja wszędzie mam stonowane barwy, szarości, biel, beż, lubię mocne kolory w malych dodatkach, ale kocham pastele ponad wszystko

a dla zobrazowania mojej wizji (przepraszam za off topic) - to będzie cuś takiego (tylko mebelki nie z palet - choc mąż paleciarz by się cieszył)



Dużo białego (sciany, część mebli) i pomarańczowo-rózowe akcenty

A teraz grzecznie wracam do tematu

Jeżówka jest śliczna i będzie moim zdaniem super uzupełniać rabatę!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monteverde 14:28, 05 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to dosadź jeszcze Gosiu cynii pełnych są tańsze a kwiat mają podobny do jeżówki, ja mam w tym roku m.i.n seledynowe)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ell 14:42, 05 cze 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
chciałam powiedzieć to samo - róż, pomarańcz, czerwień i biel - świetne połączenie tylko moim zdaniem trzeba się trzymać w większości czerwieni + dodatkowo akcenty z reszty kolorów i wszystkie w mocnych nasyconych barwach
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
kaisog1 20:37, 05 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana bo widzisz wszystko zależy jaki róż i jaki pomarańcz. To co wstawiłaś na zdjęciach wygląda świetnie i wcale się nie gryzie

Ania ale cynki to jednoroczne.... a mnie zależy na bylinach

Ela z tym, że ja rabate mam głównie z fioletem z różem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 01:22, 06 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nazbierasz grosza to w następnym dosadzisz))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies