Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

badara 15:31, 04 cze 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Róż tworzy harmonijne połączenie z błękitami i fioletami,kłóci się z pomaranczowym i żółtym ,a z czerwonym ? ,to raczej jest chyba rzadkie połączenie ,ale może byc dobre .
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Gardenarium 17:48, 04 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Sebek dzięki


Dobra teraz potrzebuję pomocy.... Będę robiła ta rabatę:

I teraz tak... chcę dac stróżki po obu stronach krzewu, phloxa, rozchodniki, astry i miskanta. Po prostu po prawej i lewej chcę to samo Rabata ma 4x2 metra (oczywiście na oko, bo nie zmierzyłam ) Ile czego sadzić? Nie musi być efekt od razu... ja tam moge poczekać

I drugi problem.... W opisie tej rabaty są sloneczniki bylinowe, dzielżany. Powiedzcie mi gdzie niby ona są na tym rysunku??? Bo ja nie moge dojrzeć.....

HELP!

Ta rabatka kwitnie teraz i floksy, astry miskanty nieco później.
Duże byliny (ostróżki) 3 szt
orliki -7
astry- 9
dzwonki - 7
miskant - 1
bodziszek - 5-7
przywrotnik - 7
szałwie - 7
Tak na moją orientację tyle ich trzeba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:53, 04 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Sebek

Słuchajcie a może zamiast astrów dać jeżówkę puprurową?? Widziałam ją na foto z dzielżanami i całkiem nieźle wygląda. Chociaż byłam przekonana, że czerwnie i różu się nie łączy hihihiih Co Wy na to?


Pomarańcz dobrze wygląda z ciemnym niebieskim, albo z barwami sąsiednimi (żółty, czerwony)
Natomiast zasady łączenia barw masz tutaj

http://benjaminmoore.pl/akademia-inspiracji/projektowanie-kolorystyczne/kolo-barw.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:00, 04 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Łucjo no własnie mi sie też wydaje, że żółty bedzie sie kłócił. W tym artykule piszą, że "jesienia na rabacie królują fioletowy stry, żłote słoneczniki bylinowe, czerwone dzielżany i wysokie rozchodniki..... " Tylko gdzie oni je umieścili na tej rabacie???

Danuś dziękowac bardzo bardzo! A jarzmianki i kocimiętki ? Dzięki też za link, przyda mi się napewno
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
greglis 21:57, 04 cze 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Róż z czerwienia dla niektórych bedzie się gryzł podobnie jak zieleń z niebieskim, leżą koło siebie na kole barw.i są to tzw barwy harmonijne Ale ja obydwa polaczenia uwielbiam, nie mam co prawda zdjęc z nasadzeniami ale może mój manekin Ci pomoże
____________________
To będzie zaczarowany ogród
kaisog1 22:00, 04 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Greglis dzięki za przykład Jestem jednak w większości bo dla mnie te kolory się gryzą Nie wiem już sama jak ta rabata ma wyglądac i gdzie te rośliny upchnąć
P.S Masz piękny dom Podglądałam na Mur..
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 22:09, 04 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana dla Ciebie fotka całego artykułu i wiosenna odsłona




A to moja część zakupów, tylko tyle zdąrzyłam powyciągać do zdjęcia, przed rozpoczęciem dzisiejszej imprezki

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 22:34, 04 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Suuuuper zakupy i bardzo fajne roślinki
Manekin suuuper
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 23:17, 04 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Gosiu, dziękuję


Ale cudne zakupy - ta szałwia!!

Ja lubię takie połączenie barw, w białym pokoju córci zamierzam dać dodatki soczysty pomarańcz z ostrym różem, pięknie razem wygladają
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monteverde 00:22, 05 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a nie za wściekle?)) ale manekin mi się podoba, to zależy od odcienia danego koloru)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies