Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

kaisog1 21:48, 01 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aniu to nie książka to gazety, pierwsza rabata jest z "Działkowca" a reszta z "Mojego pięknego ogrodu"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 22:02, 01 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Gosiak, gratuluję pierwszego obiadu w nowej chatce, a raczej tarasie
____________________
U Matki
monteverde 00:10, 02 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gosia i co zaglądałaś?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 09:15, 02 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ania już patrzę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 21:12, 02 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A takie dwa okazy zagościły w końcu na balkonie Wystarczył jeden wyjazd na działkę by popaliły im sie liście... Zawsze po południu zdejmuje je z parapetu, żeby słońce ich nie poparzyło.... przed wyjazdem zapomniałam o nich


____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 21:17, 02 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Szkoda,Ładne są........może z tego wyjdą?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 21:43, 02 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Haniu nic im nie będzie Kwestia tylko tego, że liście będą teraz brzydko wyglądać.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 21:46, 02 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łooooooooo matko - przeeeeeepiękne okazy i jak obficie kwitną
Przyznam się szczerze, że swoje trochę zaniedbuję, ale powypuszczały mi wiele pędów.

Mi jednemu raz przypaliło kawałek liścia, była to końcówka, więc ją odciąłem.
Jak dla mnie balkon to nie miejsce dla nich - jest tam za sucho no i to słońce. Daj je z powrotem do domu - wtedy liście odzyskają dawny wigor. Jak latem były upały to jak jednego dnia zobaczyłem moje storczyki to pomyślałem, że po nich. Ale dałem je tam, gdzie słońce nie docierało i odżyły. Najważniejsze jest teraz częste zraszanie liści - nie obficie, ale np. co trzy dni rano.
Bo takie przypalenie przez słońce może grozić utratą rośliny, na razie tylko stracił na urodzie liści - bo kwiaty są zniewalające.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 21:58, 02 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sebek... poczekaj poczekaj.... jak chcesz zwiększyć wilgotność storczykom to nie pryskaj lisci a podstaw naczynie z wodą i keramzytem, umieść na podstawce storczyka i postaw na keramzycie - tak, żeby korzeni nie moczyć. Liści storczykom sie pryska bo sprzyja to rozwojowi różnych chorób. Na balkonie uwielbiają byc bo jest to balkon wschodni a do tego osłonięty od góry (balkon sąsiadów), więc slońce tam gdzie stoją storczyki nie dociera.
Te storczyki mam od paru ładnych lat i z każdym rokiem mają więcej kwiatów To już ich końcówka kwitnienia. Jak kwitły na wszystkich łodygach to był widok! (teraz spojrzałam na zdjęcia i nie bardzo widać, że mają po dwie łodygi głowne, które się rozgałęziają...)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 22:05, 02 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aha - bo myślałem, że to słoneczny balkon. Jak miałem dwa storczyki to kombinowałem z podstawkami i wilgotnością, ale teraz jak mam kilkanaście i ledwo się mi mieszczą to byłby problem z ich ułożeniem na keramzycie. No chyba, żeby parapety na skrzynie keramzytowe przerobić

A masz zdjęcie jak kwitły tak obficie jak piszesz - ciekawym
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies