Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

kaisog1 15:17, 03 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Justynka to myślisz, że z tyłu to dzielżan a bezpośrednio za rozchodnikiem aster??? Tylko czy środek nie zostanie goły na jesien??? Kurcze sama nie wiem....

Ana a proszę bardzo Mam jeszcze pare takich gotowców Aaaaa zapomnialam napisać, że to nie wszystko co na tej rabacie rośnie Chciałam zrobic zdjęcie jeszcze w wiosennej wersji ale aparat mi padł. Podładuje i wkleje wieczorem

Kasia brak wilgoci. Włóż je na dwa dni do wody. Potem wyjmij i postaw dużą podstawkę z keramzytem i wodą, a na tym podstawkę ze storczykiem. Powinno pomóc
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Neska 17:43, 03 cze 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Dzięki Gosiu
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Ana 20:09, 03 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dzięki Gosiu, bedę czekać na fotki rabat
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 21:10, 03 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kaisog1 napisał(a)


ha! A ja się zastanawiałam jak tu zrobić, żeby sie nie narobic przy kopaniu i znalazłam rozwiązanie! http://allegro.pl/plug-konny-zabytek-i1636344632.html hihihihihiih



haha kogo zaprzęgniesz Małgoś?


Ania a jak myślisz kochana????

Ty się nie śmiej - u sąsiada ostatnio takie używali do równania ziemi. I bardzo się z tego cieszę co przynajmniej już nie będzie tych hałd porośniętych chwastami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 23:15, 03 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sebek a kogo "podłączyli" pod to ustrojstwo?

Hmmm no cóż. Widzę, że będe musiała kupować ilości roślin "na oko". A tammm, dam radę! No bo kto jak nie ja?!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 23:32, 03 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Małgoś zamiast słonecznika posadź tylko dzielżan, bo....Słoneczniki jednoroczne, a słoneczniki bylinowe
Lepiej aby słonecznik jednoroczny nie był uprawiany w tym samym miejscu częściej niż co 5-6 lat, ponieważ może to spowodować chorobę rośliny np. szara pleśń. Objawia się ona zamieraniem pędów i szarym osadem. Możemy ją zwalczyć poprzez stosowanie fungicydów. Kiedy słonecznik jest jeszcze młody może zostać zaatakowany przez mszyce lub ślimaki.
Jeśli chodzi o glebę, słoneczniki bylinowe mają te same wymagania. Różnią się sposobem rozmnażania. Rozmnażają się poprzez podział lub sadzonkowanie na wiosnę.

możesz na rabatkę wprowadzić szarą pleśń) zobacz jakie ładne kolory maja dzielżany)
lfficial&channel=s&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2VHpTZuGEIqG-wbQhLzMDw&ved=0CDgQsAQ&biw=1024&bih=629" target="_blank" rel="nofollow">http://www.google.pl/search?q=dziel%C5%BCan&hl=pl&lr=&client=firefox-a&hs=Y9H&rls=org.mozillalfficial&channel=s&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2VHpTZuGEIqG-wbQhLzMDw&ved=0CDgQsAQ&biw=1024&bih=629
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 23:43, 03 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kaisog1 napisał(a)
Sebek a kogo "podłączyli" pod to ustrojstwo?

Hmmm no cóż. Widzę, że będe musiała kupować ilości roślin "na oko". A tammm, dam radę! No bo kto jak nie ja?!

Konia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 13:01, 04 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ha!!! Szukajcie a znajdziecie jak mówi przysłowie I znalazłam..... Super miejsce, w końcu ktoś wiedział o czym ja w ogóle mówię Takie mini centrum ogrodnicze za Florpakiem w Łomiankach - dosłownie z 50 metrów za. Nigdy tam nie byłam bo myślalam, że jak takie mniejsze to nic nie ma. Nic bardziej mylnego! Z mojej listy były: kocimiętka, szałwia, rozchodniki, ostrózki, bodziszki, forsycja biała, przywrotnik, orliki. Bardzo miła kobieta powiedziala, żebym przyjechała za tydzień do półtora to będzie jarzmianka, dzielżany, phloxy i cała reszta z mojej listy! Troszkę roślin kupiłam - niewiele bo brak kasy, wiadomo Liczę na rodzinkę w przyszłą sobotę, bo imieninki mam więc może cos skapnie na rośliny
Zrobię fotki wieczorkiem, bo jedziemy dziś urządzać spóźniony dzień dziecka w Teściów
Ahhh i kupiłam 3 ostatnie sztuki Limelight we Florpaku więc jak ktoś się tam wybiera po nie, to nie ma co jechać. Podobno już ich nie będzie

A jeszcze jedno - jak ktoś szuka cytrynowych żurawek to zapraszam właśnie tam bo są Key Lime Pie(nie są duże), Citronelek nie było

TO BĘDZIĘ PIĘKNA SOBOTA! I Wam życzę udanej sobótki
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 13:04, 04 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to fajnie, że się obkupiłaś. Jak to mówią nie oceniaj po wyglądzie

Także życzę Ci miłej soboty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 13:18, 04 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sebek

Słuchajcie a może zamiast astrów dać jeżówkę puprurową?? Widziałam ją na foto z dzielżanami i całkiem nieźle wygląda. Chociaż byłam przekonana, że czerwnie i różu się nie łączy hihihiih Co Wy na to?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies