Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 06:57, 18 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczółko, też poszłam o północy spać

Wrzuciłam https://www.facebook.com/pg/ogrodowisko/photos/?tab=album&album_id=1745460718813343
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 11:07, 18 sty 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Drugi rok mnie kusi by New Dawn wywalić. Nie wiem jak mogłam ją kupić. Bardzo śmieci, jest ładna chwilę. Ostatni rok daję jej szansę. Ta SHROPSHIRE LAD Danusiu cudowna. Ciekawe jak w uprawie wygląda.
____________________
borówcowy wizytowka
Milka 11:41, 18 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja mam 2 New Dawn, u Jasi jest cudna. Najwyżej też na tyły domu pójdzie, a zamiast nich 2 klony dam japońskie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasiek 15:13, 18 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)


Pewna nie jestem, ale wyszukałam grafiki z tego ogrodu i tak mi wyszło

Rosa 'Macrantha Raubritter'. Silny zapach, bukiety, aż kipi od kwiatów.
New Dawn nie sadź, dziadostwo, ja wykarczowałam. Szkoda miejsca na tak już oklepaną a niezbyt atrakcyjną różę.

Link do Austina


M.Raubritter znam, tz widzialam na zywo ale nie byl to taki piekny okaz jak Twoj. Jest bardzo podobny do rozy pomponella, roznica jest zapach.

Juz kiedys radzilas mi zebym nie zwracala uwagi na New D. i co ? I dalej ja mam, nie wyrzucilam i ...przyznaje sie do grzechu, mam tez druga.. Wtedy obronil ja nasz Zbyszek
Wiem ze brudzi, znam jej wszystkie negatywne pomysly, ale...tak lubie jej kolor. Tak bardzo bardzo. I takiego koloru szukam do laczenia z bukami, wtedy ja wyrzuce, obiecuje
Ide poogladac zaproponowane roze, Dana bardzo dziekuje
p.s przeciez wiem ze masz racje z ta brudzaca roza, wiem wiem wiem
____________________
Bawarka
Kasiek 15:14, 18 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jejku...no nie wyrzuce, przeciez to roslina...Lepiej ja komus oddam, moze ktos ja pokocha?...
____________________
Bawarka
ren133 15:50, 18 sty 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)


Nie, bo ziemia jest na kamień ściśnięta. Muszą być spore okresy dobrej odwilży. Jednodniowa albo zero - nie ma sensu podlewać.


Dziękuję)))
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Gardenarium 21:01, 18 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiek napisał(a)
Jejku...no nie wyrzuce, przeciez to roslina...Lepiej ja komus oddam, moze ktos ja pokocha?...


Tu nawet nie o śmiecenie chodzi, o całokształt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 12:01, 19 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Wiem Danusiu A z jakimi trawami widzialabys buki?
____________________
Bawarka
boguslaw_r_ 13:19, 19 sty 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Danuś pokazałabyś troszkę białej zimy na stożkach, topiarach, na pewno jest bajecznie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 07:38, 20 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiek napisał(a)
Wiem Danusiu A z jakimi trawami widzialabys buki?


Może z rudymi, u mnie był Carex 'Frosted Curls'.
Jeśli bordowe i lubisz kontrasty to miskant 'Variegatus' lub 'Morning Light', ale to wszyscy mają. Posżłabym w rude, do tego pełne jeżówki mocno różowe. Tulipany w to. Dwa odcienie różowego, blady i ciemny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies