Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 18:11, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
boguslaw_r_ napisał(a)


Witaj Danusiu, intryguje mnie ta inf. o schodach basenowych , czy to jest po to aby się nie ślizgać, jeśli tak to wraca stary pomysł odnośnie śliskania się na płytkach przed wejściem do domu lub na tarasie. pozdrawki


Nie, to chodzi o uszczelnianie stawów naturalnych, kąpielowych, bo ostatnio klienci chcą nowoczesne czyli prostokątne, kwadratowe, a w takich stawach są schody Kolumny pod pomosty już Witek nauczył się wyklejać ostatnim razem, pora na schody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:13, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Budowa toczy się głównie nocą, znaczy jak ciemno jest, co mnie zadziwia
Dzisiaj mnie oświeciło, dlaczego nie mam fotek z własnego ogrodu. Otóż, jak wracam, to jest ciemnoooo, dziś po ciemku cięłam ostrogowce Zbierałam liście nawet, bo budowa obok była nieźle oświetlona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 18:31, 06 lis 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusiu, mam nadzieję, że nowy budynek będzie cały ze stali i szkła, bo wtedy ogród będzie się odbijać w tych powierzchniach i zyskasz nową "przestrzeń"
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasiek 18:54, 06 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Nulka napisał(a)


pozwolę sobie odpowiedzieć z mojego dośwadczenia z aucubą - mam je w gruncie i jak był duży i suchy mróz i bez śniegu to podmarzły ale na wiosne odbiły i wypuściły nowe liście, w ubiegłym roku jak zapowiadali duze mrozy to narzuciłam na nie białą agrowłókninę i nic im się nie stało
jestem z wielkopolski - okolice Leszna wiec pewnie cieplej u mnie niż u Ciebie - u mnie aucuba zimuje w gruncie z małym zabiegiem okrycia w trakcie dużych mrozow


O bardzo dziękuje za info
Zachęcające, będę testować południe

Gardenarium napisał(a)


O ogrodzie naturalnym poczytaj - zapraszam http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/198-dzikosc-pod-kontrola-czyli-o-ogrodach-naturalnych

Miałam doświadczenie z aukubą, nawet jakaś siewka mi przezimowała pod... świerkiem, ale to nie jest roślina do naszego klimatu (Wrocław pod znakiem zapytania, nie ma pewności). Centralna Polska - zdecydowanie nie.

Przez wiele lat uprawiałam pstrą odmianę w donicach, zawsze zimą dostawała miseczniki czy tarczniki, było z nią trochę kłopotu z tego powodu. Zimowała w umiarkowanie widnym garażu. Poniżej są doświadczenia naszych forumowiczów, Justyna z Wrocławia uprawia ją w gruncie, poczytaj więc:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/49-aukuba-aucuba?page=1#post_3




Dzięki Danusiu, artykuł wspaniały a fotki jeszcze piękniejsze, takie jak kocham najbardziej

Moją chowam już 3 lata i na zime nie miałam z nią kłopotów - zimowała na zimnym strychu. RTule że się rozrosła i ciężko się ją nosi. Zobaczymy, w końcu też moge popróbowaćm, może akurat Posadzona jest w bardzo zacisznym i półcienistym miejscu.
Dziekuje i pozdrawiam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
18:55, 06 lis 2014
Gardenarium napisał(a)


Nie, to chodzi o uszczelnianie stawów naturalnych, kąpielowych, bo ostatnio klienci chcą nowoczesne czyli prostokątne, kwadratowe, a w takich stawach są schody Kolumny pod pomosty już Witek nauczył się wyklejać ostatnim razem, pora na schody.


3x czytam i za każdym razem widzę "stawów naturalnych, kolanowych".
18:58, 06 lis 2014
monikar napisał(a)
Dzień dobry Pani Danusiu. Wiem że wszyscy "mówią" sobie tutaj na "Ty" ale jakoś nie mam śmiałości... Podziwiam ogrody stworzone przez Panią, wszystkie pomysły są genialne. Wprowadziła Pani zupełnie nowy styl tworzenia ogrodów - styl ogrodowiskowy, podziwiany, powielany to jest super. Jestem tu nowa ale już się dużo nauczyłam,a chyba najważniejsze dla mnie to nie sadzenie pojedyńczych roślin - proste ale jakie efektowne rozwiązanie. Ja, jak chyba większość początkujących ogrodników, kupowałam wszystko co się dało i sadziłam gdziekolwiek, po latach trzeba było przesadzać a nawet wycinać. A po zaprzyjaźnieniu z Ogrodowiskiem stwierdzam, że najlepiej zaorać i zacząć od nowa bo wszystko wydaje się bez sensu... Żałuję, że tak późno tu trafiłam Pozdrawiam.



Mam to samo, możemy sobie przybić piątkę. Zakładaj wątek.
Gardenarium 20:54, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monika, lew, działajcie Zaorać i zaczynać od nowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:24, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiejsze jeżówki





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:31, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:33, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja ogrodniczka i klon



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies