Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

JulkAd 17:56, 18 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gardenarium napisał(a)
Nie Pszczółko, w tym roku nie kładłam nowego trawnika Daje radę dzięki mniejszej ilości azotu generalnie. Najgorzej ma pod bukiem, ale wygląda


Danusiu, czy to oznacza, że trawa nie lubi zbyt dużej ilości azotu?...a skąd to ja mam wiedzieć?, po czym to widać?...

Pozdrówka

I rękawiczki i kaloszki..... superaśne
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gardenarium 19:24, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)


Mnie oblatywanie z kawką się nie udaje, wylewa mi się od tego biegania i zaglądania i ustalania porządku prac.

Piękne te zdjęcia poranne, ogród tchnie świeżością i zaprasza do posiedzenia - po lewej stronie położyłaś na nowo trawnik na początku?


Ewciu, bo Ty masz głazy, rwące potoki i wiatr we włosach a u mnie cisza i spokój
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:25, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JulkAd napisał(a)


Danusiu, czy to oznacza, że trawa nie lubi zbyt dużej ilości azotu?...a skąd to ja mam wiedzieć?, po czym to widać?...

Pozdrówka

I rękawiczki i kaloszki..... superaśne


Lubi, ale przenawożenie jest niekorzystne, u mnie jest trawa w cieniu i półcieniu i dlatego nawożenie azotem nadmierne jest szkodliwe. Trawa rzednie i robi się mech, a dzięki mniejszej dawce azotu jest dużo lepiej. No i ograniczyłam podlewanie w cieniu. Dwa dni w tyg. tylko po 2 min.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 19:27, 18 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gardenarium napisał(a)


Lubi, ale przenawożenie jest niekorzystne, u mnie jest trawa w cieniu i półcieniu i dlatego nawożenie azotem nadmierne jest szkodliwe. Trawa rzednie i robi się mech, a dzięki mniejszej dawce azotu jest dużo lepiej. No i ograniczyłam podlewanie w cieniu. Dwa dni w tyg. tylko po 2 min.


Ślicznie Ci dziękuję za tak szczegółowe informacje
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gardenarium 19:33, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Więcej ciekawych podpowiedzi znajdziesz w wątkach trawnikowych, poprzeglądaj w wolnej chwili

http://www.ogrodowisko.pl/forum/8-trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 20:08, 18 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gardenarium napisał(a)
Więcej ciekawych podpowiedzi znajdziesz w wątkach trawnikowych, poprzeglądaj w wolnej chwili

http://www.ogrodowisko.pl/forum/8-trawnik


Dzięki, zaglądałam do niektórych już, dzięki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
marta_d 21:31, 18 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Danusiu wielkie gratulacje - zasłużone Nie ma się co dziwić, że Twój wspaniały ogród znalazł się na liście tych najpiękniejszych Pozdrawiam!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ana_art 21:32, 18 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
musiałam przyjść i powiedzieć że nie mogę napatrzeć się na nowy wesoły awatarek
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
iwonadm 22:48, 18 sie 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Danusiu, właśnie jestem po lekturze artykułu w Zieleń to życie, gratuluję w pełni zasłużonego sukcesu. Twój ogród to arcydzieło i co rusz zaskakujesz czymś nowym. Jesteś ogrodowym mistrzem. Dzięki Twoim cennym radom i niebywałemu wprost wyczuciu pięknieją nasze ogrody. A po takim ogrodowiskowym dress codzie od razu można poznać Twoją rękę. Chylę czoła i ściskam serdecznie.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Madzenka 23:41, 18 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Śliczny avatarek. Różowe kaloszki i rękawiczki teraz będą trandy w calej Polsce Muszę w necie poszukać i zakupić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies