Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Mille 07:51, 20 sie 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Danusiu, pytałam w wątku tematycznym, ale chciałabym poradzić się jeszcze Ciebie osobiście Czy można zaryzykować przesadzanie i dzielenie piórkówki o tej porze roku? Wiem, że najlepszy termin to wiosna, ale gdbybym przesadziła teraz ułatwiłoby mi to pracę. Z drugiej strony boję się ryzykować, jeśli jest szansa, że się nie przyjmie, bo to moja najbardziej okazała kępa. Ratuj radą
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
popcorn 11:08, 20 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mille napisał(a)
Danusiu, pytałam w wątku tematycznym, ale chciałabym poradzić się jeszcze Ciebie osobiście Czy można zaryzykować przesadzanie i dzielenie piórkówki o tej porze roku? Wiem, że najlepszy termin to wiosna, ale gdbybym przesadziła teraz ułatwiłoby mi to pracę. Z drugiej strony boję się ryzykować, jeśli jest szansa, że się nie przyjmie, bo to moja najbardziej okazała kępa. Ratuj radą


wiem że nie do mnie, ale wysadziłam, podzieliłam i załatwiłam ledwo po 2-3 zielone źdźbła mają. Wysadzałam z miesiąc temu. Pilnowałam żeby miały wilgoć. Jak nie musisz, to bym nie ryzykowała, chyba że z wielką bryłą.
____________________
Mój nowy ogródek
Matka 11:11, 20 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595





...i właśnie takie nakolanniczki sprawić sobie muszembo wszystkie ogrodowe jeansy z plamami na kolanach mam



____________________
U Matki
Milka 13:39, 20 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Podkładki fajne też są Bogda
Luknę na serial
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ania 01:32, 22 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Danusiu brak czasu nie pozwolił zajrzeć na O, a tu taką wiadomość przegapiłam. Serdecznie gratuluję Wam takiego wyróżnienia, cieszę się , że Twoja praca i talent zostały zauważone i wyróżnione w tak niezapomniany i trwały sposób. Jest to ogromny sukces na który w pełni zasłużyłaś i którego z serca Ci gratuluję. Dziękuję, że jesteś, że mogłam Cię poznać, że w moim ogrodzie również zostawiłaś swój ślad
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Gardenarium 19:39, 22 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)


Stara stara Sama fotkę trzaskałam


Gosiak donoszę, że podałam autora zdjęcia wcześniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:45, 22 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mille napisał(a)
Danusiu, pytałam w wątku tematycznym, ale chciałabym poradzić się jeszcze Ciebie osobiście Czy można zaryzykować przesadzanie i dzielenie piórkówki o tej porze roku? Wiem, że najlepszy termin to wiosna, ale gdbybym przesadziła teraz ułatwiłoby mi to pracę. Z drugiej strony boję się ryzykować, jeśli jest szansa, że się nie przyjmie, bo to moja najbardziej okazała kępa. Ratuj radą


W ogrodowej pracy jest tak, że albo robisz coś zgodnie ze sztuką, albo musizz coś zrobić i robisz to niezgodnie ze sztuką. Ja często muszę tak robić. N.p. muszę często przesadzać drzewa w stanie kwitnącym, albo w lipcu, gdy są największe upały. I przyjmują się. Wykopuwałam też róże, wielkie i kwitnące i też się przyjmowały. Przesadzałam świerki w sierpniu.

Wszystko zależy od tego jak to zrobisz? Kiedy to zrobisz, jest już sprawą drugorzędną.

A więc podziel, jeśli musisz, a jak dzielić trawy - posiłkuj się moim artykułem napisanym "zgodnie ze sztuką" Omiń terminy, a zakoduj sobie jak to zrobić.

Gwarancji na przyjęcie dać ci nie mogę, bo to nie ja przesadzam.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/285-latwe-ogrodnictwo-jak-rozmnozyc-trawy

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mille 22:54, 22 sie 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Dzięki Danusiu, artykuł oczywiście już czytałam Wiem także od innych forowiczów, że przesadzanie nie musi skończyć się porażką, Ania-Mała Mi podzieliła się swoim niemałym doświadczeniem, także teraz muszę to sobie przekalkulować.

Ale póki co uciekam na serial
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Agnieszka4 15:19, 24 sie 2014


Dołączył: 15 kwi 2014
Posty: 14
Danusiu, oglądam twój ogród już kilka lat. Jest cudny Gratuluję wspaniałej nagrody jesteś wspaniałą osobą, która pokazuje ludziom, że piękny ogród można stworzyć wszędzie Uwielbiam twój ogród i gdybym mogła przeniosłabym go do siebie. Słoneczne pozdrowienia
____________________
Agnieszka
ana_art 18:19, 24 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Danusiu czy do bukszpanów są jakieś jesienne nawozy? zauważyłam że nowo posadzony stożek ma braki...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies