Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Loosiuu 23:35, 27 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
pawel_snopek napisał(a)
Tylko te platany to są duże drzewa mączniak go bardzo lubi

Nieee... Mączniak to lubi dęby szypółkowe O platanach pierwsze słyszę, żeby były podatne na mączniaka, a trochę ich obserwuję...

Zaciekawiła mnie informacja o płaskich lipach Teraz sobie wyobrażam jak by to mogło równie ciekawie wyglądać. A jaką popularność by zyskały
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Madzenka 00:04, 28 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu pozwolisz, że wkleję Twoje zdjęcie szpaleru lipowego u Kapiasów (spotkanie Ogrodowiska we wrześniu 2012)

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
waldek727 07:43, 28 sty 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
anka_ napisał(a)
Jak czytam takie wieści to bardzo się cieszę, że mieszkam daleko od asfaltu....

Z awatara by wynikało, że raczej blisko.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kosolka 08:06, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
waldek727 napisał(a)

Z awatara by wynikało, że raczej blisko.


Dobre
____________________
Ola Kosolkowa pasja
pawel_snopek 08:44, 28 sty 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Przed firmą u nas rosna dwa duże platany alphens globe i prawie co roku mają mączniaka, pryskamy je prawie przez cały rok a one i tak go mają.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
laurowisnia 10:29, 28 sty 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja mam w ogrodzie zwykłego platana, około 10 lat, od małej sadzonki, nie choruje, piękne ma te swoje liście.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
asiek 11:22, 28 sty 2015

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Danusiu,

Jaki rodzaj bluszcza masz na ogrodzeniu? Czy to bluszcz pospolity, czy inny gatunek? Będę musiała zasłonić brzydkie ogrodzenie od strony północnej i zastanawiam się nad bluszczem zimozielonym. Myślałam żeby stworzyć w ten sposób "parawan" i tło dla iglaków, które chcę posadzić, bo za brzydkim płotem są brzydkie zabudowania i sam bluszcz, nawet gęsty całej sprawy nie załatwi.
____________________
Asia Tęczowo mi
Gardenarium 11:23, 28 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paweł to może macie raczej katalpę? Ale przecież ty się znasz więc pomyłka nie wchodzi w grę. Ja też nie widziałam mączniaka na platanie.

'Alpens Globe' rośnie najszerzej do 6 m (ale można mocno ciąć, ogławiać), wiśnia około 3 m a ambrowiec 2 m.

Zimą podobnie bym określiła ich urodę.
Katalpę odradzam, robinię odradzam.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:48, 28 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asiek napisał(a)
Danusiu,

Jaki rodzaj bluszcza masz na ogrodzeniu? Czy to bluszcz pospolity, czy inny gatunek? Będę musiała zasłonić brzydkie ogrodzenie od strony północnej i zastanawiam się nad bluszczem zimozielonym. Myślałam żeby stworzyć w ten sposób "parawan" i tło dla iglaków, które chcę posadzić, bo za brzydkim płotem są brzydkie zabudowania i sam bluszcz, nawet gęsty całej sprawy nie załatwi.


Mam bluszcz pospolity moim zdaniem, ale jak pisałam, dostałam do od klientki (wyrzucała) i wsadziłam same gołe kępy odcięte, tylko korzenie i trochę zielonego. Dałam super kompost i dobre podlewanie, przypięłam żeby wlazł na mur, potem sam poszedł.

2007




Potem było tynkowanie muru i odrywanie bluszczu, ale wszedł znowu

2008




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:48, 28 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
2009 wiosna


2009 jesień



2010 wiosna







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies