Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

jazzy 10:31, 27 sty 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Gardenarium napisał(a)
A dzisiaj jest całkiem inny ogród, spokojny i elegancki, relaksująca zieleń z domieszką koloru "blue"

Cudo!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Ewkakonewka 10:36, 27 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Taki uwielbiam.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Kacha123 10:39, 27 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Byłam, piękny ogród.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
siakowa 10:45, 27 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ś-L-I-C-Z-N-Y
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
deszczowymaj 11:31, 27 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Poduchy bukszpanowe ..Cudaśne
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Monic 11:38, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Przepiękny ten ogród! Emanuje z niego spokój i elegancja.
____________________
mój ogród Monika
kosolka 19:14, 27 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Witam Danusiu, z prośbą przychodzę. Moglabys mi powiedzieć czy klon globosum wyrośnie gabarytowo większy (chodzi też o pień) od wiśni umbraculifery? Czy klon trzeba przycinać często żeby zachować zalozona wielkość korony? A może podpowiedzialabys mi jeszcze inne drzewo o podobnym pokroju? Szczepione na 1,5-2m. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
nicol21 20:01, 27 sty 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Kolorowe wariacje bardzo energetyczne!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gardenarium 20:19, 27 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kosolka napisał(a)
Witam Danusiu, z prośbą przychodzę. Moglabys mi powiedzieć czy klon globosum wyrośnie gabarytowo większy (chodzi też o pień) od wiśni umbraculifery? Czy klon trzeba przycinać często żeby zachować zalozona wielkość korony? A może podpowiedzialabys mi jeszcze inne drzewo o podobnym pokroju? Szczepione na 1,5-2m.



W zasadzie drzewa kuliste to drzewa kuliste i wiśni nie ciąłam ani razu Klona też bym nie cięła, chyba że brzydko wygląda.

Pieniek to pewnie będzie podobny, problem jest w koronie, gałęzie klonu są dość grube, czasem jakiś "konar" wyskoczy poza kulę. Tutaj
pokazuję o co mi chodzi.

Klon to dość niesforne drzewo, ale jest bardzo popularne. Mój wynalazek w postaci wiśni 'Umbraculifera" to była decyzja chwili, kiedy zrezygnowałam z płaskich lip. Jestem zadowolona, jednak wisi groźba ich uschnięcia w tym roku

Inne drzewa o kulistej koronie:

- Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera" - zdecydowanie nie polecam, chwast
Catalpa bignonioides 'Nana' tak sobie, późno puszcza, brzydko potrafi wyglądać latem jak grzyb zaatakuje liście, albo grad podziurawi, brzydko wygląda jak mróz zwarzy liście.

- Prunus cerasus 'Umbraculifera' - piękna jest poza tym kwitnie i pięknie się przebarwia na pomarańczowo-żółto
Kora sliczna bordowa w paski jak się ją wyszoruje szczoteczką

- Liquidambar styraciflua 'Gumball' - Piękny jest

- Platanus ×hispanica 'Alphen's Globe' - Piękny jest

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kosolka 20:24, 27 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dziękuję!!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies