Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

roma2 21:23, 16 lut 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Avatarek wiosenno-promienny jak nic. Zaglądam i czekam na te drzewka w donicach, ponieważ mój przyszły przedogródek zaanektowała oczyszczalnia. . A ja chcę drzew, wręcz ich żądna jestem. Bo łyso wszędzie. Może to będzie rozwiązanie?
____________________
Komendówka
dajana 12:48, 17 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Jak miło wpaść do ciebie, odświeżyć umysł ,obudzić się z zimowego snu Danusiu. U mnie w ogromnej donicy będzie trawa pompasowa Nie wiem czy to dobry pomysł ale nie mogłam się jej oprzeć .Donica będzie do połowy wkopana ,pozostanie tez na zimę Wymyśliłam taki sposób na jej przetrwanie bo wiem ze tej trawie mróz nie szkodzi aż tak bardzo jak nadmiar wody Donica ochroni ją przed nadmierną wilgocią a przed mrozem zabezpieczę . Mam nadzieję że mi się uda Kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi Pozdrowienia cieplutkie przesyłam.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Milka 12:56, 17 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusia, u nas ewidentnie zmienil się klimat, limki i inne bukietowe w pakach, co robic..kiedy ciać.? Werbena zimuje i u mnie stala się roslina inwazyjna, musze chetnym wydac kepy, wiekie i dorodne, juz pelne nowych przyrostów.
,,, dziekuje ci z dlugofalowy plan, musze byc, to jest cel
...walentynkowy wianek bardzo radosny, stawiam w tym roku na kolor
I musisz do mnie wpaśc, bo chyba kompostowniki i warzywa w kwiatach, najlepiej mi doradzisz, po co mam szukac i bladzic, jak mam ciebie
Taka wiosenną biel lubisz, zasmiece ci watek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 12:58, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
zdradź jakie, zdradź


Nie wiem jeszcze, szukam A mam też pomysła na całkiem spory warzywnik... skoro je robię i polecam wszędzie to może i w tym swoim małym ogródku wygospodaruję podniebne miejsce?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:00, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napia napisał(a)
Drzewka w donicach bardzo inspirujące, ale na zimę pewnie trzeba by je zadołować albo schować w jakimś zacisznym miejscu. Może zrobić specjalną osłonę ze styropianu na zimę. Danusiu, zdradź, jak przechować je przez zimę, bo miejsce na jedno drzewko już mam
Awatarek bardzo wiosenny i radosny


Mam zamiar mieć drzewa... nie drzewka
A jak zmarzną posadzę nowe, 3 sztuki będą
Osłon robić nie będę, jak zwykle, nie lubię tych szmaciano-styropianowych "dekoracji"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:01, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
mój szczepiony perukowiec teraz zimuje drugą zimę w donicy. Stoi na grubym styropianie, owinięty grubą warstwą foli bąbelkowej, z góry przykryty gałązkami, żeby całość nie straszyła owinięta jest jutą. Oglądałam go dzisiaj i ma nabrzmiałe pączki. Znaczy się drugą zimę mamy zaliczoną w donicy.


No widzisz - udało się To dobrze wróży, napawa nadzieją na zaoszczędzenie pieniędzy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:03, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Madzenka napisał(a)
Wow energetycznie sie zrobiło! Czekam na kultowe Witkowe mycie mebli teakowych karcherem To będzie dla mnie inauguracja już 4 sezonu z Toba szefowa!

Bardzo jestem ciekawa tych drzew w donicach, czy murowane, drewniane, czy jeszcze jakiś inny koncept?


Ps. U mnie wiosna ma w tym roku opóznienie 1 tygodniowe, jest szansa, źe u Ciebie przyjdzie o tej samej porze co rok temu.


Zdjęcia już powyciągałam... w zeszłym roku już miałam ładnie i ciemierniczki w ogrodzie a dziś, mroźno zimno i brrr... szkoda gadać. Twoje krokusiki widziałam, a ja mam przebiśniegi. Ale ledwo widać białe główki, wczoraj wypatrzyłam na ulicy

Donic szukam, duże w każdym razie będą i z dnem, nie mogę pozwolić żeby wrosły w grunt bo będę przestawiać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:04, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dajana napisał(a)
Jak miło wpaść do ciebie, odświeżyć umysł ,obudzić się z zimowego snu Danusiu. U mnie w ogromnej donicy będzie trawa pompasowa Nie wiem czy to dobry pomysł ale nie mogłam się jej oprzeć .Donica będzie do połowy wkopana ,pozostanie tez na zimę Wymyśliłam taki sposób na jej przetrwanie bo wiem ze tej trawie mróz nie szkodzi aż tak bardzo jak nadmiar wody Donica ochroni ją przed nadmierną wilgocią a przed mrozem zabezpieczę . Mam nadzieję że mi się uda Kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi Pozdrowienia cieplutkie przesyłam.


Trawa pampasowa w donicy będzie fajna, może nie przezimować, no to chować, albo co roku sadzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:05, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)
Danusia, u nas ewidentnie zmienil się klimat, limki i inne bukietowe w pakach, co robic..kiedy ciać.?

Werbena zimuje i u mnie stala się roslina inwazyjna, musze chetnym wydac kepy, wiekie i dorodne, juz pelne nowych przyrostów.
,,, dziekuje ci z dlugofalowy plan, musze byc, to jest cel

I musisz do mnie wpaśc, bo chyba kompostowniki i warzywa w kwiatach, najlepiej mi doradzisz, po co mam szukac i bladzic, jak mam ciebie


Już ciąć LImelight.

Werbenę wyciepywać i rozdawać ( mnie np. jak przyjadę, pojedzie do centrum

Marzenka ogłosiła że loty po 19 zł. grzech nie skorzystać

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:08, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będę wymieniać te moje "hektary" trawnika, przynajmniej przy domu. Cień jest, mech jakoś zarasta, rzednie, nie ma słoneczka. Tulipanowca będę obzymdalać żeby coś docierało. To jest właśnie "urok" cienistego ogrodu, a ci co mają słoneczne znowu narzekają na słońce No weź i bądź mądra
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies