Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Milka 13:53, 27 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Aby stać się ogrodnikiem bierzesz w dłoń sekator, nożyce szpalerowe i nożyce jeszcze lepsze i tniesz. Ćwiczysz na berberysie najpierw.

Aby ćwiczyć nabywasz niedrogi okaz berberysu lub tawuły japońskiej "Goldflame". Najlepiej na tej ostatniej.


Pierwszy raz się balam, teraz lecę bez niczego, raz dwa nawet stozki mi wychodza, kulki tez http://www.ogrodowisko.pl/watek/2408-milkowo-moje-miejsce-na-ziemi-czii?page=2335

Ta ksiązka bedzie wspaniała
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 18:53, 27 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Ogrodnik co się boi cięcia to wiesz co... Kochana szable w dłoń i do dzieła.
Jako zachętę podaję taki temacik:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1424-spotkanie-dolny-slask-czerwiec-2012?page=25

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1424-spotkanie-dolny-slask-czerwiec-2012?page=67

A nawet cały wątek możesz przejrzeć, to się pośmiejesz


Danusiu musimy w tym roku zrobic powtórkę u mnie Mój ogród baaaaardzo się zmienił dzieki Twojemu forum !
Zdjęcia wprawdzie stare ale wkleiłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:39, 02 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusia baaaaardzo dziękuje za pomoc i poradę od roku mam dylemat, wymieniac brzozy czy nie Przesadziłas , pendule pozostają a graby puszcze na płasko na bambusach

I brzozy będą nosić nazwę Danusiowych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 18:52, 02 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
2 marzec.... Kibicuję pracom nad książką i liczę na szybką premierę A na razie serdecznie pozdrawiam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:34, 02 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie to jestem w lesie Znaczy graficzka na zwolnieniu Ale ja robię swoje

Kuchnia stoi też w lesie, nie mam kiedy wybrać uchwytów...hmmm, jakie, porcelanowo-srebrne jak uchwyt kranu? Srebrne?? muszę popatrzeć, a póki co to nie mam gdzie i jak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda_ 19:58, 02 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Danusiu a ja tak z innej beczki
O co chodzi z sadzeniem roślin w nieparzystej ilości?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Madzenka 20:01, 02 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dylematy gałkowo-klamkowe oj wolę kwiatowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 09:27, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magda_ napisał(a)
Danusiu a ja tak z innej beczki
O co chodzi z sadzeniem roślin w nieparzystej ilości?


To moje obserwacje wieloletnie, uzyskane z doświadczenia w komponowaniu rabat niegeometrycznych i niesymetrycznychRobię to już tyle lat.

Sadząc duże grupy jednogatunkowych roślin, tworząc z nich plamy - zawsze lepiej i bardziej naturalnie wyglądają ilości 3, 5, 7, 9, 15 itd niż parzyste. Jak zrobić grupę z 2 szt? Nie da się, ale z 3, 5 już się da. O to chodzi. 4 czy 6 trudno naturalnie ustawić, 5 czy 7 łatwiej. Ale żeby to zauważyć potrzeba zdolności, intuicji, może jakiegoś artyzmu? Ja to w każdym razie czuję, gdy ustawiam rośliny na rabacie przed posadzeniem

Jednak nie jest to taka reguła twarda, czasem w wielkiej grupie nie ma to już takiego znaczenia, np 25 szt czy 26 szt- bez znaczenia. Nie wiem, czy na to zwracam potem uwagę. Kupuję 50 szt a nie 51

W nowoczesnym ogrodzie gdzie robisz rabaty prostokątne lub kwadratowe, parzystość jest wymagana, bo zabraknie na obsadzenie rogu prostokąta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_pryska 12:48, 03 mar 2015


Dołączył: 19 lis 2013
Posty: 35
Dzień dobry. chciałam poprawić jakość gleby i czytam artykuły i wyczytałam
"Polecam natomiast namiastki kompostu. Jest to próchnica odkwaszona i kwaśna - bogaty w składniki pokarmowe użyźniacz do gleby. Zawiera zarówno obornik, jak przekompostowaną korę i inne dodatki i jest odpowiednikiem kompostu. Rozsypujemy je w ilości jeden worek na 1 m2 i przekopujemy." Gdzie można ta próchnicę kupić bo nigdzie nie mogę znależć. Bardzo i ma tym zależy....dla dobra roślinek oczywiście
____________________
Gardenarium 12:55, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytaj w centrach ogrodniczych, albo sama wyprodukuj własny kompost, będzie najłatwiej. Nie mam wiedzy gdzie w Twoim rejonie jest producent, może są w takim razie kompostownie?

Ale nie wiem gdzie mieszkasz, szukaj w google.

Wyszukiwarka kompostowni
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies