Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

jazzy 13:37, 03 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Kasya napisał(a)


uuu..szkoda


Boje sie tez ze przesadzone jesienią nie zdążą sie dobrze przzekorzenic i zle przezimują...to nie są rosliny z doniczek tylko będą kopane z gruntu...
mam zle doswiadczenia z cyprysikami z gruntu posadzonymi jesienią


Jak obszerną bryłe korzeniową moze miec taki krzak ?, bo istotne jest jak duzo trzeba okopac


Nie bój sie sadzić jesienią. Ja sadziłam 15 sporych krzaków bukszpanowych zeszłej jesieni, wszystkie kopane z gruntu, wiezione 30km autem i wszystkie pięknie się przyjęły. A bryłę to myślę, że należy kopać taką jak obwód krzaka
Najlepiej kopać w październiku, ew. koniec września
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 13:56, 03 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Danusiu ten wrzosiec właśnie mi pięknie przezimował, sadziłam we wrześniu zeszłego roku.Rośnie w zacisznym miejscu , a na zimę tylko go związałam , żeby śnieg nie połamał, mrozy były przez tydzień do -20 stopni i nic mu się nie stało. A nie mogę nigdzie znaleźć informacji, czy ciąć i kiedy?


Tnie się wrzosowate zawsze po kwitnieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:04, 03 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ozz napisał(a)
Herbatka five o'clock?




Angielska herbatka w ogrodzie Pozdrowienia



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:08, 03 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)


uuu..szkoda

mam mozliwosc kupic od kogos duze krzaki bukszpanow, takie ok 80-100 cm, ale trzeba je wykopac dopiero...
ale czekac do jesieni tzn do kiedy ?

Czy moze wystarczy poczekac az sie ochłodzi ?

Boje sie tez ze przesadzone jesienią nie zdążą sie dobrze przzekorzenic i zle przezimują...to nie są rosliny z doniczek tylko będą kopane z gruntu...
mam zle doswiadczenia z cyprysikami z gruntu posadzonymi jesienią


Jak obszerną bryłe korzeniową moze miec taki krzak ?, bo istotne jest jak duzo trzeba okopac


Najgorszy czas nie oznacza, że niemożliwy. Najgorszy..gdy przyrastają i są takie delikatne, teraz już zakończyły przyrosty, można przesadzać, choć nadal nie jest to korzystny czas ze względu na skwar, suszę i wysokie temperatury..ja bym się wstrzymała z przesadzaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 15:34, 03 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41950
Gardenarium napisał(a)


Najgorszy czas nie oznacza, że niemożliwy. Najgorszy..gdy przyrastają i są takie delikatne, teraz już zakończyły przyrosty, można przesadzać, choć nadal nie jest to korzystny czas ze względu na skwar, suszę i wysokie temperatury..ja bym się wstrzymała z przesadzaniem.


Czy wystarczy ze poczekam az się trochę ochlodzi ? Może za 2-3 tyg ? No i oczywiście będę podlewac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
kasia_w 16:49, 03 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Danusiu, piękna sceneria i wygląda na chłodną
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
sylwia_slomc... 17:00, 03 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 17:02, 03 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sceneria nie jest chłodna, bo skwar był w Londynie wcześniej niż w Polsce, widać to po tych obrazkach

Trwa ratowanie i dolewanie









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GorAna 18:12, 03 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Gardenarium napisał(a)
Sceneria nie jest chłodna, bo skwar był w Londynie wcześniej niż w Polsce, widać to po tych obrazkach

Trwa ratowanie i dolewanie



O !!, taki widoczek jak u mnie
Pozdrawiam Danusiu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Zielona 21:57, 03 lip 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Widzę, że nie tylko trawnik Wimbledonu na korcie centralnym jest ratowany... M. siedzi na turnieju i relacjonuje, że w obawie przed spaleniem trawy nad kortem zasuwany jest dach... Upały w Londynie chyba większe niż u nas. I tak, jak piszesz - trwają już znacznie dłużej. Mimo tego Twoja herbatka wygląda baaardzo odświeżająco.
Pozdrawiam, Danusiu!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies