Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Fabiola 22:07, 15 wrz 2014


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
ziele napisał(a)


Oj, dzięki, że mnie uświadomiłaś; dalej będę szukać odpowiednich drzew. Muszę też poczytać. Nie chcę wsadzać czegoś co za chwilę będzie do wycięcia a potem w tym miejscu zostanie dziura Jeszce raz dzięki.


A może Wiśnia "Amanogawa"
____________________
Pozdrawiam Fabiola.
ziele 15:31, 16 wrz 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Fabiola napisał(a)


A może Wiśnia "Amanogawa"

Niestety prawdopodobnie przemarzłaby. U mnie nie wytrzymała śliwa Nigra. Mimo zabezpieczeń zmarzła. Ciągle gorączkowo myślę. Może jadnak grab Fastigiata?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
MarzenaG 21:16, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Byłam dzisiaj w Co i były "cisy media" czy to oznacza odmiane hicksii czy hilli?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Sebek 15:27, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MarzenaG napisał(a)
Byłam dzisiaj w Co i były "cisy media" czy to oznacza odmiane hicksii czy hilli?


Nie wiadomo Ten i ten jest media
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 15:28, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ziele napisał(a)

Niestety prawdopodobnie przemarzłaby. U mnie nie wytrzymała śliwa Nigra. Mimo zabezpieczeń zmarzła. Ciągle gorączkowo myślę. Może jadnak grab Fastigiata?


Grabom zima na pewno nie straszna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarzenaG 21:42, 26 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Sebek napisał(a)


Nie wiadomo Ten i ten jest media

Dzięki, tak przypuszczałam
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
ziele 08:31, 27 wrz 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Sebek napisał(a)


Grabom zima na pewno nie straszna


Ciągle nie podjęłam decyzji. Już wiem, że buki to duże drzewa. Graby na pewno wytrzymają zimy ale jaką odmianę wybrać, coby nie trzeba było przycinać z boków aby uzyskać wąski pokrój? Chciałabym takie wąskokolumnowe najlepiej o zielonych liściach. Fstignata?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Ozz 18:21, 27 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Graby 'Fastigiata' w starszym wieku będą się lekko zaokrąglać na dole, trochę węższy jest jeszcze 'Frans Fontain', ale obie te odmiany będą dość drogie, raczej się je sadzi jako drzewa, a rozumiem, że potrzebujesz żywopłotu?

Graby się dobrze formują i jak kupisz nawet zwykły, który jest dużo tańszy ale będziesz go formować i ciąć to nie rozrośnie się zbyt mocno w szerz. To zależy jak go będziesz trzymać w ryzach.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ziele 17:34, 28 wrz 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ozz napisał(a)
Graby 'Fastigiata' w starszym wieku będą się lekko zaokrąglać na dole, trochę węższy jest jeszcze 'Frans Fontain', ale obie te odmiany będą dość drogie, raczej się je sadzi jako drzewa, a rozumiem, że potrzebujesz żywopłotu?

Graby się dobrze formują i jak kupisz nawet zwykły, który jest dużo tańszy ale będziesz go formować i ciąć to nie rozrośnie się zbyt mocno w szerz. To zależy jak go będziesz trzymać w ryzach.


Witam.
To właśnie "trzymanie w ryzach" mnie przeraża. Za dużo mam drzew w ogrodzie, tych mniejszych i tych większych, które muszę usuwać / przycinać / formować. Żywopłot mam z cisa hilli - na razie bardzo młody - oddalony od siatki na jakieś 130 cm. Między cisem a ogrodzeniem z siatki chcę posadzić właśnie 3 kolumnowe graby. I chciałabym aby było jak najmniej pracy przy nich i aby nie rosły docelowo zbyt wysoko i szeroko bo po prostu na to nie ma tam miejsca.
Dalej za rogiem też mam cisy hilli do posadzenia przy siatce, tym razem posadzę w odległości 0,5 metra od ogrodzenia a na ich tle takie same graby - 5 sztuk. Chcę zasłonić się - przynajmniej trochę - od ściany sąsiednich budynków.
Poczytam sobie o Frans Fontain. Dziękuję za informację bo nie wiedziałam o tej odmianie. Jutro dostanę fajną książkę o gatunkach drzew to się dowiem więcej.
Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Madziarzeszow 17:55, 06 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Witam,
chciałam prosić o poradę odnośnie cisów Taxus baccata
czy mogę je kupić i posadzić w tej chwili jeszcze czy lepiej na wiosnę ?
i czy ta odmiana rośnie szybko i ładnie się rozkrzewia ?
Chciałabym nim obsadzić szpaler przy siatce ....
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies