Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Toszka 23:26, 28 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam baccata po ok 1,70... wychodzą mi 3 krzaki na 2m. Są gęsto...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jula81 12:52, 07 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
A gdybym posadziła dwa małe t.baccata razem to uzyskam z czasem ładny stożek?
Bo jeden to cienki taki. Danusia ma u siebie stozki z t.baccata jak się doczytałam na forum. Ale u Danusi to już spore egzemplarze są. A u mnie malutkie takie dwu-trzy letnie dopiero.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Viola 00:09, 09 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mam problem bardzo proszę o pomoc. Wczoraj usunęłam jednego cisa (z zakupionych 23). Podsumuję informacje:
- kupiony w kwietniu;
- kopany z gruntu;
- dostał dobrej ziemi (nie kwaśnej)
- podlewany regularnie;
- zasilany Florovitem (dolistnie i doglebowo);
- wiosną miał dużo fajnych przyrostów na całej wysokości;
- w zeszłym roku miał misecznika, w tym raczej nie (obserwowałam codziennie, nie zauważyłam);
- w tym roku miał zaawansowanego sadzaka (igiełki pokryte czarnym nalotem)
- dwa razy pryskany Topsinem na sadzaka i na wszelki wypadek Mospilanem przeciw misecznikowi(na początku lipca)
- cały zbrązowiał ok. 3 tyg temu dość gwałtownie (wydaje mi się, że zbiegło się to z opryskiem Mospilanem - przypadek?)
- po wykopaniu zauważyłam, że korzenie w ogóle nic nie rosły, nie było białych korzonków, a stare się kruszyły;
- z miejscu rośnięcia cisa wykopałam tyle ziemi, ile się dało i wyrzuciłam poza ogród;
- zauważyłam turkucie w tym miejscu na rabacie;
- inne cisy wyglądają OK, ale martwię się, że za jakiś czas jeszcze inny wypadnie.
Czy coś powinnam teraz zrobić, żeby nie było "powtórki z rozrywki"?




____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Malgosik 00:25, 09 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja bym go jeszcze nie wyrzucała, wygląda na żywego, tylko posadziłabym w innym miejscu i podlewała
poza tym nie pomogę
____________________
Ogród na glinie
katiaxx 08:32, 09 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
A ja w szkółce spotkałam cis stricta virdis, igły nieco jaśniejsze ale za to grubsze i gęstsze, takie mięsiste, znalałam info na stronie jednej ze szkółek że szybko rośnie ok. 20 cm rocznie, czy macie doświadczenie z tym cisem ? rośliny były naprawdę piękne.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Viola 12:01, 09 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Malgosik napisał(a)
ja bym go jeszcze nie wyrzucała, wygląda na żywego, tylko posadziłabym w innym miejscu i podlewała
poza tym nie pomogę

Wsadziłam go do donicy, obcięłam gałęzie do jednej trzeciej i postawiłam w zacisznym miejscu, ale nie w ogrodzie tylko po sąsiedzku, żeby mi w razie czego nie zaraził innych roślin. Taki eksperyment... zobaczę co będzie się działo, ale proszę może ktoś jeszcze podpowie co mogło być przyczyną takiego stanu.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
katiaxx 18:03, 10 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
a ja planuję ekran z cisu dla rabaty różanecznik owej, czy to ma sens, jedno lubi kwaśne, - drugie - cis lekko kwaśne do zasadowego - czy taki duet to dobry pomysł ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Aga 09:27, 13 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Czy ktos wie jaka to odmiana cisa i jak duzy rosnie ?W internecie znalazłam ze dorasta do 120 cm czy to prawda?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 21:06, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzaki nie są prawdziwym problemem, one towarzyszą misecznikom. Ich się nie zwalcza, a zwalcza się przyczynę, czyli szkodniki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jula81 20:32, 22 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Bardzo proszę o podpowiedź w jakiej odległości do siebie posadzić cisy Hilli by z czasem uzyskać szpaler -taki luźny żywopłot pod płotem.By nie było przerwy pomiędzy jednym a drugim cisem jak też by nie było za ciasno.
Czy odległość 50 cm jest odpowiednia?
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies