Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 09:08, 11 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Makao napisał(a)
Co to za czochy? Piękne już są.


Już nie pamiętam jaką odmianę posadziłam w tym miejscu. Mam sporo czosnków i wszystkie mi się tak dobrze rozmnażają. Rosną u mnie już kilka lat i co roku jest ich coraz więcej.

Tu widać je w pełni rozkwitu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4855-do-raju-daleko-u-ewy?page=1707
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:12, 11 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
TAR napisał(a)
Hehe podobne do bialych cebulic. Mozna sie pomylic. Akurat do puszkini mam jakas slabostke.


Może z powodu tego podobnego wyglądu pomyliły mi się nazwy.
Mam nadzieję, że puszkinie będą dobrze u mnie rosły, bo bardzo mi się podobają
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 09:18, 11 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Tylko czochow nie wyrzucaj
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 10:22, 11 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
TAR napisał(a)
Tylko czochow nie wyrzucaj

Nie będę wyrzucać. Porozsadzam je tylko. Mam taki plan, ale jak wyjdzie to zobaczymy. W ubiegłym roku też je chciałam rozsadzić i tak zostały. Myślę jednak, że po rozsadzeniu będzie im lepiej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 12:18, 11 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Zaczynam patrzeć podejrzliwie na czosnki ze względu na ich nadmierną skłonność do rozmnażania się. Nie tylko sławetne czosnki główkowate ale te większe odmiany też. W jednym miejscu mi się same rozsiały, na pewno nie jest to moje dzieło. Podejrzewam że za kilka lat zrobi się bałagan.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
TAR 12:27, 11 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
fajnie macie, ja jesienia zamowie jakies cebulki, pamietacie co to za czosnki tak wam sie mnozą?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Joku 12:31, 11 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Nie pamiętam nazwy, może Purple Sensation? Kupowane gdzieś w markecie przed laty. U mnie one siedzą około 10 lat, na początku takie chętne do rozmnażania nie były. Może trzeba uzbroić się cierpliwość. Będę wykopywać zbędną tawułkę w którą się wsiały. Mogę dla ciebie pozbierać .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 14:07, 11 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)
Zaczynam patrzeć podejrzliwie na czosnki ze względu na ich nadmierną skłonność do rozmnażania się. Nie tylko sławetne czosnki główkowate ale te większe odmiany też. W jednym miejscu mi się same rozsiały, na pewno nie jest to moje dzieło. Podejrzewam że za kilka lat zrobi się bałagan.


Jolu, to zależy czy lubisz czosnki. Ja uwielbiam ich kwitnienie nawet w takiej masie. U mnie rosną między hortensjami, więc nie przeszkadzają innym roślinom. Myślę o przesadzeniu, żeby rosły w innych miejscach również.
Może ja mam taką odmianę, która bardzo się rozrasta. Mirka pisała, że u niej tak się nie rozrastają.
Muszę poszukać notatek, może zapisałam jakie mam odmiany.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Makao 16:14, 11 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Ewa777 napisał(a)


Już nie pamiętam jaką odmianę posadziłam w tym miejscu. Mam sporo czosnków i wszystkie mi się tak dobrze rozmnażają. Rosną u mnie już kilka lat i co roku jest ich coraz więcej.

Tu widać je w pełni rozkwitu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4855-do-raju-daleko-u-ewy?page=1707

Piękne ale wysokie są. Szkoda. Potrzebuję niskich po u mnie wiatry bardzo pochylają wysokie czosnki. Tylko te główkowate stoją na baczność.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 16:16, 11 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Joku napisał(a)
Nie pamiętam nazwy, może Purple Sensation? Kupowane gdzieś w markecie przed laty. U mnie one siedzą około 10 lat, na początku takie chętne do rozmnażania nie były. Może trzeba uzbroić się cierpliwość. Będę wykopywać zbędną tawułkę w którą się wsiały. Mogę dla ciebie pozbierać .


Jolu, byłoby super
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies