Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

JulkAd 16:46, 14 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Przypuszczam ze będę musiała pisać wniosek o zgodę na jego wycięcie. Chyba że będę go "regulować" parę razy no i w końcu nie będę miała co regulować

W sumie to ja się śmieję, że tujki wyglądają jak panny ze zbyt krótkimi sukienkami, są lekko podkrzesane


Też zwróciłam na nie uwagę, ale one całkiem fajnie wyglądają, gorzej z tym jałowcem....myślisz, że on taki już do zgody kwalifikujący się?....dobrze, ze moje jeszcze nieduże są...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:49, 14 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Jakoś chyba kwitnie, ale nie mam zielonego pojęcia. To raczej coś wczesnego, kwiatostany są zupełnie suche.
Ogólnie mus czekać do wiosny żeby przekonać się co i jak wygląda, czy mi się będzie podobało.


Tak w pierwszej chwili myślałam, że to jakaś tojeść orszelinowata, ale chyba byłaby większa kępka, bo ona raczej szybko się nabudowuje...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 16:49, 14 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Za to Twój cis to tfu, tfu...piękny okaz tylko też ciut trudny do wyprowadzenia w stożek....starsza pani miała zamiłowanie do stożków odwróconych...ale rozmnażać możesz...chociaż rosną powoli to ma to swój urok


Jedną sadzonkę zrobiłam tak na próbę. Zobaczymy co wyjdzie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 16:52, 14 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Jedną sadzonkę zrobiłam tak na próbę. Zobaczymy co wyjdzie


U mnie nawet nie wiem skąd cis sam wyrósł. W tej chwili ma pewno ze 4 lata a wysokość to jakieś 20 cm...próbowałam kulkę zrobić z niego, ale wygląda jak drapichrust
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 16:53, 14 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Też zwróciłam na nie uwagę, ale one całkiem fajnie wyglądają, gorzej z tym jałowcem....myślisz, że on taki już do zgody kwalifikujący się?....dobrze, ze moje jeszcze nieduże są...


No ma jakieś 2,5 metra. Przytnę od góry, odczekam trochę i zobaczymy. Żeby sąsiedzi nie mieli co mówić
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 16:54, 14 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


No ma jakieś 2,5 metra. Przytnę od góry, odczekam trochę i zobaczymy. Żeby sąsiedzi nie mieli co mówić


Możesz tak zrobić, ale zgodę byś dostała też bez problemów
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 17:03, 14 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


U mnie nawet nie wiem skąd cis sam wyrósł. W tej chwili ma pewno ze 4 lata a wysokość to jakieś 20 cm...próbowałam kulkę zrobić z niego, ale wygląda jak drapichrust


Mam jeszcze dwa cisy, chyba starsza pani je ukorzeniała. Jeden ma z 80 cm a drugi to też takie 20 cm maleństwo.


Co do zgody na wycięcie, szczerze powiedziawszy nie wiem jak to działa w Poznaniu. Np. w Tarnowie Podgórnym k. Poznania ten proces przebiega szybko, a poznańscy urzędnicy niekiedy utrudniają.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 17:41, 14 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Mam jeszcze dwa cisy, chyba starsza pani je ukorzeniała. Jeden ma z 80 cm a drugi to też takie 20 cm maleństwo.


Co do zgody na wycięcie, szczerze powiedziawszy nie wiem jak to działa w Poznaniu. Np. w Tarniwie Podgórnym k. Poznania ten proces przebiega szybko, a poznańscy urzędnicy niekiedy utrudniają.


Taki cis 80 cm to już fajny okaz...jeszcze nawet do przesdzenia i jeszcze do ukształtowania
Co do zgody....
Spróbuj zadzwonić i się spytać, sąsiadka na wycięcie świerka czekała 3 miesiące...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
L00zak 22:38, 14 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Witam Asiu jestem z re wizytą, będę zaglądać pozdrawiam Cie i trzymam kciuki
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
AsiaK_Z 09:59, 16 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
L00zak napisał(a)
Witam Asiu jestem z re wizytą, będę zaglądać pozdrawiam Cie i trzymam kciuki


Witaj Michale u mnie. Bardzo się cieszę z wizyty Nowego Gościa Zapraszam w wolnej chwili.
U mnie prace nie będą tak szybko przebiegały jak u Ciebie (nie mam pomocników - krasnoludków, które w mig wszystko wykonują ), ale powoli będę dążyła do poprawy wyglądu nowego ogrodu. Pracy tyle, że nie wiadomo w co ręcę wetknąć najpierw, ale już coś widać
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies