Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

zawitka 19:22, 10 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Asiu -----na początek poczęstowałam się lodami bo je uwielbiam --- dziękuję A pomysła na stożki zgapiaj I nie tylko zgapiaj ile się da a będę się cieszyć za pomogłam Pozdrawiam .a gdzie końcowy efekt cięcia buksa było przed byłp w trakcie a gdzie po ???
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
sylwia_slomc... 20:40, 10 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
AsiaK_Z napisał(a)
Specjalnie dla Eli - Gierczusi, dowód na istnienie "nowej odmiany jabłek"


Mumie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AsiaK_Z 23:20, 10 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Flower1 napisał(a)
Witam ,przylecialam z rewizyta .Przelecialam watek , no kochana kawał dobrej roboty wykonalas ,coraz piekniej sie robi bede zagladac i kibicowac serdecznie pozdrawiam!


Do zrobienia jeszcze bardzo dużo. Na razie w planach przesadzanie, bo dobry czas teraz. Mus oczyścić, teren przy płocie, bo nowe ogrodzenie będzie. Później, na wiosnę, pojawią się tujki. Od frontu myślę że będą to brabanty (edit: a może tuja Aureospicata, do zastanowienia), bo przycinane będą się zagęszczały i będą fajnym gęstym murkiem, za parę lat
Zapraszam serdecznie w wolnych chwilach
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 23:23, 10 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Asiu żeby zobaczyć, czy się przyjęły musisz do wiosny poczekać....one późno się ukorzeniają....szybciej trzmielina się ukorzenia....ja po dwóch miesiącach sprawdzałam buksiki i.....nic...zielone były, a korzonków niet...dopiero wiosną wiedziałam, że te, które zżółkły się nie ukorzeniły...po prostu przytnij, podlewaj, a później naprawdę zapomnij...


Sama jestem ciekawa Julko, co będzie na wiosnę lub w lecie z tego mojego żłobka. Będzie wstyd, jak wszystko będzie do wyrzucenia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 23:31, 10 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
zawitka napisał(a)
Asiu -----na początek poczęstowałam się lodami bo je uwielbiam --- dziękuję A pomysła na stożki zgapiaj I nie tylko zgapiaj ile się da a będę się cieszyć za pomogłam Pozdrawiam .a gdzie końcowy efekt cięcia buksa było przed byłp w trakcie a gdzie po ???


Halinko, efekt buksowy cały czas "w trakcie". Nie mam odpowiedniego sprzętu. Mus się w niego zaopatrzyć.
Parasola ogrodowego nie mam, ale mam listewki i zrobię sobie, przynajmniej spróbuję zrobić taki szablon.
Teraz bukszpan jest walcem, bo łysy w środku. Poprzedni właściciele cięli go w stożek ale odwrócony. Na dole mniej, na górze więcej

Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 23:35, 10 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
sylwia_slomczewska napisał(a)


Mumie


Taaa, gołe, bo bandaże pogubiły
A tak serio, pozrywam je, a drzewko sprobuje przyciąć. Zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 16:01, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Do zrobienia jeszcze bardzo dużo. Na razie w planach przesadzanie, bo dobry czas teraz. Mus oczyścić, teren przy płocie, bo nowe ogrodzenie będzie. Później, na wiosnę, pojawią się tujki. Od frontu myślę że będą to brabanty (edit: a może tuja Aureospicata, do zastanowienia), bo przycinane będą się zagęszczały i będą fajnym gęstym murkiem, za parę lat
Zapraszam serdecznie w wolnych chwilach


Brabanty? Jak chcesz efekt zielonego muru to poczytaj o choinie kanadyjskiej, spytaj u Finki ma z niej żywopłot w swojej szkółce roślin. Gdybym teraz miała wybierać u siebie na froncie żywopłot (a mam kawałek, brałabym choinę)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/647-zielony-punkt-ogrod-finki?page=72
5 post, 8 zdjęcie (jest opisane)

Marta rzadko bywa na forum, ale ostatnio się pojawiła, bo targi się szykują na Święcie Traw w Wojsławicach, więc teraz może złapiesz ją na forum. Podobno szybko przyrasta i wygląda ładnie, podobna do cisa i można ja ciąć, ale spytaj się też o odmianę, bo to ważne.

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:04, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Sama jestem ciekawa Julko, co będzie na wiosnę lub w lecie z tego mojego żłobka. Będzie wstyd, jak wszystko będzie do wyrzucenia


Nie będzie, no chyba, żeby przez całą zimę byłaby taka susza jak tego lata
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 17:34, 11 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Brabanty? Jak chcesz efekt zielonego muru to poczytaj o choinie kanadyjskiej, spytaj u Finki ma z niej żywopłot w swojej szkółce roślin. Gdybym teraz miała wybierać u siebie na froncie żywopłot (a mam kawałek, brałabym choinę)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/647-zielony-punkt-ogrod-finki?page=72
5 post, 8 zdjęcie (jest opisane)

Marta rzadko bywa na forum, ale ostatnio się pojawiła, bo targi się szykują na Święcie Traw w Wojsławicach, więc teraz może złapiesz ją na forum. Podobno szybko przyrasta i wygląda ładnie, podobna do cisa i można ja ciąć, ale spytaj się też o odmianę, bo to ważne.



Dzięki Julko za namiary Byłam zapytałam czekam i dodatkowo czytam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 19:20, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Dzięki Julko za namiary Byłam zapytałam czekam i dodatkowo czytam


Czytaj, czytaj może akurat Ci się spodoba
A jak z pogodą u Ciebie?...zapowiada się odpowiednia na jutro do pracy w ogrodzie? U mnie dzisiaj ciut ponuro, ale cieplej popołudniu się zrobiło...chcę wyczesać trawnik.....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies