Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

AniMa 10:55, 23 lis 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AngelikaX 11:03, 23 lis 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Widziałam Twoje Spring green i Claudie - piękne - bardzo elegancko wyglądają - super komponują się z żurawkami i buksami (Virichic nie dojrzałam) Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
lindsay80 11:06, 23 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jagodaa napisał(a)
O jesteś

Edyta, Ty kupowałaś chyba trochę krokusów. Miałaś już w tym roku kwiaty? Zastanawiam się nad pomieszaniem białych i fioletowych... Sadziłaś swoje w jednolitych grupach?
Chciałabym trochę rozweselić wczesną wiosnę takim miksem, ale nie wiem, czy się sprawdzi .


Wybierz wielkokwiatowe odmiany, te drobne efekt dają marny.
Druga sprawa, pytanko czy będą w korze czy w kamieniu, ja mam białe Joanna D'arc w grysie granitowym i są słabo widoczne, mimo, że kwiaty mają duże.
Sadziłam grupkami, po 5 - 7 cebulek do jednego dołka.
Moje ulubione odmiany to Pickwick, Record i Joanna D'arc - biały i fioletowy w grupkach jak najbardziej pasują obok siebie.
____________________
Tu ma być ogród :)
Jagodaa 11:10, 23 lis 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
lindsay80 napisał(a)


Wybierz wielkokwiatowe odmiany, te drobne efekt dają marny.
Druga sprawa, pytanko czy będą w korze czy w kamieniu, ja mam białe Joanna D'arc w grysie granitowym i są słabo widoczne, mimo, że kwiaty mają duże.
Sadziłam grupkami, po 5 - 7 cebulek do jednego dołka.
Moje ulubione odmiany to Pickwick, Record i Joanna D'arc - biały i fioletowy w grupkach jak najbardziej pasują obok siebie.


Będą w ziemi/korze, właśnie myślę o wymieszaniu J. D'arc i Record, ale wiesz, tak losowo, z jednego worka .

Nie mam za dużo miejsca i może taka mieszanka byłaby weselsza niż jednolite plamy.

Dzięki
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
lindsay80 11:10, 23 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
lojalna_ napisał(a)



Mam juz troche strasze dwuletnie te sie zapowiadaja niezle paki maja ogromne ))

Jednak Twoje cuda ktore nam polecałeś to Ciebie lubia bardzo bo u mnie cisza liscie tylko maja )))


tak czułam

Z tych pólpelnych tylko dwa mają pąki, takie co rosną w słoneczku, reszta w tyle.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:12, 23 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdaw napisał(a)

hej może jeśli się skusisz to razem zamówimyco ???


Nie mówię nie, wtedy kupowałam w połowie lutego, więc jeszcze jest trochę czasu.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:15, 23 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jagodaa napisał(a)


Będą w ziemi/korze, właśnie myślę o wymieszaniu J. D'arc i Record, ale wiesz, tak losowo, z jednego worka .

Nie mam za dużo miejsca i może taka mieszanka byłaby weselsza niż jednolite plamy.

Dzięki


Wyjdzie na pewno ładnie, ja bym sadziła. Nie wiem czy Asia Nawigatorka takiej mieszanki dwukolorowej nie kupowała w tym roku.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:19, 23 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AniMa napisał(a)


Cmok
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:22, 23 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AngelikaX napisał(a)
Widziałam Twoje Spring green i Claudie - piękne - bardzo elegancko wyglądają - super komponują się z żurawkami i buksami (Virichic nie dojrzałam) Pozdrawiam


No to ja znalazłam - ja mam je od zachodniej strony i to były ostatnie tulipany jakie u mnie kwitły, ale rzeczywiście są późne bo zdjęcia są z 25 maja.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=804
____________________
Tu ma być ogród :)
12:04, 23 lis 2016
lindsay80 napisał(a)


może sama się skuszę jeszcze kilka dokupić, z 12 szt. zakupionych 3 szt. mi wygniły, więc powód jest

Mi się jeszcze bardzo podobają cuchnące i korsykańskie, kwitną na zielono i mają większe rozmiary, mam 4 szt. ale na razie maluchy.



może i tez się skusze .....one lubią wygniwać ...niby te nowe mam wszystkie jeszcze ...ale z tych zwykłych 3 letnia sadzonka mi tez wypadła.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies