Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 10:04, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
że względu na kolor przede wszystkim. Zamawialam je jako czosnek błękitny...nanszczesciebniewiele ich kupiłam. Trafiły właśnie do Magdy
Wiesz one u mnie maleńkie były. Może to wina miejsca.nie wiem.rosły tam gdzie szałwia pod oknem jadlni.ale były mniejsze od krokusow



A to taka historia z tymi czosnkami była, nieźle
Wiem, że malutkie, pewnie w pierwszym roku, żadnego efektu nie będzie, ale jak się rozmnożą powinno być ładnie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:09, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdaw napisał(a)

dziewczyny nie przesadzajcie! Ja tam lubię zobaczyć na moje paskudne miejsca ( z których 2 lata temu dumna byłam) i jak teraz to wygląda.
Choć czasem mam dość jak sąsiedzi na mnie patrzą z politowaniem z leżaków kiedy ja znów coś nawożę grabię albo kosze... a mój mąż na to... nie sztuka mieć trawę i to żółtą
więc do roboty!

ps. ja posadziłam w ub. roku tak późno tulipany po przecenie i mam złe doświadczenia - zgniły ni zdążyły się ukorzenić. Choć przeceny kuszą. posadziłam we wrześniu i 5 wielkich donic zadołowałam będzie na taras.


O swoich sąsiadach mogłabym napisać to samo, choć przyznam uczciwie, że wtedy to ja sobie myślę jak leżenie na leżaku może być przyjemne w takim otoczeniu

No mam nadzieję, że ten Twój cebulowy scenariusz mi się nie przytrafi, obyś nie wykrakała!
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:11, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasja83 napisał(a)

Ale będziesz mieć szałowe przedpłocie z tymi czosnkami!!Ja właśnie u siebie zauważyłam, że sadzenie cebul w kamieniach jest kiepskie.


Kasiu, te 170 szt. maleńkich czosnków na takiej długiej rabacie nawet pewnie widoczne nie będzie, ale cieszę się, że coś cebulowego tam jednak posadziłam, bo nawet nie planowałam.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:12, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
lojalna_ napisał(a)
? Masz ?


Niet, jakoś nastroju nie miałam do wyjazdu i odłożyłam na przyszły tydzień.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:17, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
lojalna_ napisał(a)
Jak Ty zaczniesz szalec z brzoozwa to nie wiem gdzie sie to skoczy ? Jak SS ?


Zacznę wiosną, bo te mankamenty, których wcześniej nie widziałam teraz coraz bardziej mnie męczą. Na przesadzanie brzozy eM się nie zgodził, stwierdził, że lepiej kolejną dokupić i zrobić tą rabatę większą, także w tym kierunku pójdziemy.

Świdośliwy stoją, teraz jak wjeżdżam do bramy tam swój wzrok kieruję, a przy okazji ich sadzenia eM wpadł na rewolucyjny pomysł, ale na razie sprawa w toku, to ciiiii.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:17, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AngelikaX napisał(a)



oj to na pewno będziesz miała dość- ja dziś końcówkę obsadziłam i na ten rok koniec


To możemy obie tą samą datę odhaczyć jaki zakończenie sadzenia cebul, mam nadzieję, że i u Ciebie i u mnie wiosną wszystko pięknie zakwitnie
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:22, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Nowalijka napisał(a)
Zostałyśmy tylko my dwie na "placu boju". Wszyscy wcześniej zalogowani poszli spać, ja też zmykam, dobranoc


Wiesz, że ja nigdy na te statystyki nie patrzyłam ?
Tak naprawdę to tylko mój komputer jeszcze nie był wyłączony, ja już spałam
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:24, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)
Kusisz kochana ciemiernikami. Może na Gardenii sobie w tym roku kupię


O tam to na pewno będzie niezły wybór, ten sprzedawca co kupowałam wysyłkowo, zawsze się tam wystawia
Mi to się Gardenia raczej nigdy nie przytrafi, tam mam już strasznie daleko i o tej porze roku zupełnie nie po drodze.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:29, 25 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


Edytka Pięknie to wygląda Musisz być zadowolona z efektu i ... z eMa))))) Idę czytać dalej ... trochę tego jest

PS W jakiej odległości posadziłaś ŚŚ?


Bardzo jestem

Nie mierzyłam co ile je posadziliśmy, o lokalizacji zdecydował ogląd rabaty z każdej strony.
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 10:32, 25 lis 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jagodaa napisał(a)
Do tych bałaganów itp. trzeba mieć trochę dystansu, ale jego się chyba z wiekiem nabiera . Najważniejsze mieć plan i świadomość, że te wszystkie mniej ładne miejsca kiedyś znikną, bo wiemy (zazwyczaj) co z nimi zrobić .
ładnie powiedziane
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies