Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 14:36, 28 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwk4 napisał(a)
Świetny wianek i choinka
To brzozowe gałązki malowane?


Są pomalowane w całości ciężko stwierdzić z jakiego drzewa, ale brzozowe to to nie są.
W każdym razie gałązki są poprzyklejane tylko od góry, a pod spodem jest słomiany podkład owinięty białym materiałem.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:38, 28 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Matylda napisał(a)


A co ile masz te brzozy posadzone? Co 2,5 m?


Nie mam ich w równych odstepach posadzonych, najmniej chyba około 2m najwięcej niecałe 4m.
Gdybym teraz sadziła to mniej więcej co 5 m bym zrobiła odstępy. Taka rabata robi wrażenie jak jest duża.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:39, 28 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
lojalna_ napisał(a)
Buziaki sle )) )))


ściskam Jolu, w ten zimowy dzionek
____________________
Tu ma być ogród :)
Pszczelarnia 15:16, 28 lis 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
lindsay80 napisał(a)


no tak o ile nie wygniją niech no tylko spróbują

To będzie dokładnie ten czosnek. Miałam nie mieć nic żółtego w ogrodzie i się złamałam, ale wsadzę w części, która ma być warzywno-owocowa.
Wzięłam jeszcze kilka cebul żółtych pełnych narcyzów, z ciekawą historią - mama je dostała na jesieni od takiej starowinki z mojej rodzinnej miejscowości, która poprosiła, żeby je posadzić by przetrwał gatunek , a jej dziesiątki lat temu dał te cebule parobek, który pracował w ogrodzie dworskim.


Więc te narcyzy są historyczne. Już czekam na ich zdjęcie wiosenne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Luki 15:19, 28 lis 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Edytko nic nie wygnije i przy tym pozostańmy ja niewiele wcześniej sadziłem i nie zakładam innej możliwości jak podziwianie kwiatów w maju
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
15:27, 28 lis 2016
czytam o historycznych narcyzach ale historia

Jagodaa 15:55, 28 lis 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Świetna historia, koniecznie musisz nam je pokazać wiosną!

Ja chciałabym w przyszłym roku posadzić trochę narcyzów, bo je uwielbiam i ten zapach...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Matylda 22:34, 28 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
lindsay80 napisał(a)


Nie mam ich w równych odstepach posadzonych, najmniej chyba około 2m najwięcej niecałe 4m.
Gdybym teraz sadziła to mniej więcej co 5 m bym zrobiła odstępy. Taka rabata robi wrażenie jak jest duża.



Ooo to mnie teraz zaskoczyłaś. Nie wpadłabym, żeby aż 5 m dać. Ale masz rację, że duża na pewno zrobi ogromne wrażenie, zresztą z dużą ilości brzóz również.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
lindsay80 12:25, 29 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Pszczelarnia napisał(a)


Więc te narcyzy są historyczne. Już czekam na ich zdjęcie wiosenne.


Właśnie dlatego musiałam je wziąć, nie dość, że cebulki mają taką historię, to jeszcze osoba, która je podarowała jest niebanalną postacią, wiekowa bibliotekarka, której opowieści można by słuchać godzinami
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:26, 29 lis 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Edytko nic nie wygnije i przy tym pozostańmy ja niewiele wcześniej sadziłem i nie zakładam innej możliwości jak podziwianie kwiatów w maju


Też się trzymam takiej wersji, zatem czekamy do maja!
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies