Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

Kasiek 23:13, 12 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Widze ze przyszlam w odwiedziny w odpowiednim momencie, cos sie bedzie budowalo Z checia sie poprzygladam i podpatrze
____________________
Bawarka
mateuszmichn 23:26, 12 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Kasiek napisał(a)
Widze ze przyszlam w odwiedziny w odpowiednim momencie, cos sie bedzie budowalo Z checia sie poprzygladam i podpatrze


Miło, że wpadłaś. Najpierw muszę ustalić w jakiej formie ma być taka altanka. Ale pomysł jest, materiał też wiec do budowy już niedaleko. Oczywiście zachęcam do śledzenia, bo będę pewnie pytał was o rady
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 23:35, 12 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Pawlus napisał(a)
No właśnie, ciekawe jak taka altana miałaby się do reszty ogrodu. Pokaż miejsce w którym miałaby stanąć, będzie łatwiej ocenić.


Dzięki za odwiedziny. Myślałem żeby ta altanke wykonać w samym rogu, tak jak stoi stół więc tak po skosie. Jednak chciałbym ją przesunąć trochę dalej więc byłaby prawie przy samym płocie.
Jutro wstawię zdjęcia znalezione w internecie, bo myślę nad dwoma formami i nie mogę się zdecydować. Może zrobię szkic jakby to miało wyglądać z góry.


____________________
Mój mały zakątek
deszczowymaj 10:43, 13 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Pomysł z altaną super
Bardzo ciekawe jak to będzie wyglądało
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mateuszmichn 14:21, 13 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
deszczowymaj napisał(a)
Pomysł z altaną super
Bardzo ciekawe jak to będzie wyglądało


Też jestem tego bardzo ciekaw
____________________
Mój mały zakątek
tengel27 15:46, 14 lip 2015


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Wpadłem z rewizytą, pospacerowałem od samego początku i strasznie mi się podobają Twoje plany. Z chęcią poobserwuję co jeszcze się pozmienia.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
mateuszmichn 15:57, 14 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
tengel27 napisał(a)
Wpadłem z rewizytą, pospacerowałem od samego początku i strasznie mi się podobają Twoje plany. Z chęcią poobserwuję co jeszcze się pozmienia.


Dzięki za wizytę, będę się starał żeby wychodziło jak najlepiej
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 16:25, 14 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Wstawiam zdjęcia altan, które mi się spodobały i chciałbym zrobić u siebie coś podobnego. Mam nadzieję, że mi doradzicie co wybrać.
Wybrałem dwie zupełnie różne formy. Oczywiście moja altana będzie dużo mniejsza niż te prezentowane na zdjęciach. Planuję dostosować wymiary do stołu, który posiadam, myślę aby miała ona wymiary ok 3x3.5m

*pierwsza z nich. w zasadzie do jej zbudowania potrzebne są cztery słupy i deska lub belka w górnej części, która spina całą konstrukcję. Wysokość ok 2-2.1m. Chciałbym również zadaszyć tą konstrukcję, aby można tam posiedzieć w czasie małego deszczu.
[---]

* druga konstrukcja. Zdjęcie może dokładnie nie odzwierciedla tego co chcę wykonać, chodzi mi o część frontową. Tylko problemem jest to, że nie jestem pewien czy starczy mi tych belek. Musze je wyczyścić i dokładnie wymierzyć ile ich jest.
Tutaj również potrzebne są cztery słupy i jeszcze belki do wykonania dachu(chodzi mi o ten trójkącik) oraz deski do pokrycia dachu. Pomyślałem już, że przednią część mógłbym wykonać w całości ze starych belek, a w tylnej części z tych belek wykonał bym tylko słupy, natomiast belki na dachu zastąpił bym już nowymi, bo i tak nie będzie ich już widać. Ta konstrukcja może być trochę niższa, słupy mogą mieć ok 180cm wysokości, ponieważ wchodzić się będzie częścią frontową a nie boczną. tylko zastanawiam sie jaka powinna być wysokość do kalenicy i jak stromy ma być ten dach.
[---]

Teraz mam nadzieję na waszą pomoc. Chciałbym, aby altana nie przytłoczyła małego ogrodu. Mam nadzieję, że wypowiecie się na ten temat i że mi pomożecie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
____________________
Mój mały zakątek
bql3 18:01, 14 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,


jakieś chcesz popatrzeć na jakieś pomysły związane z altaną to kliknij na link:


http://www.ogrodowisko.pl/watek/1256-altana-w-ogrodzie



ale widzę że lokalizacja Twojej altany ma być w narożniku - miałem podobny problem, wiec zapraszam do swojego wątku zobacz jak ja to rozwiązałem u siebie ogrodzie i dodam, że też ulokowałem w samym narożniku powierzchni ogrodowej.

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
mateuszmichn 18:23, 14 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Janie pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny i informacje. Zaraz przejrzę link który wysłałeś no i oczywiście wpadnę do twojego ogrodu żeby obejrzeć co tam wykombinowałes
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies