Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

mateuszmichn 14:45, 07 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
W zeszłym roku zrobiłem chodnik wzdłuż domu (od furtki aż do ogródka) ok 10m , w tym roku chce wyrzucić ta betonową kostkę a zamienić ja na taki chodniczek

Cegły już mam


W tej chwili wygląda to w ten sposób


Chciałbym jeszcze zrobić ogrodzenie takie ażurowe między domem a budynkiem gospodarczym


Chciałbym przenieść też jedną lub dwie roslinki do ogródka za domem, ale to już na jesień albo na wiosnę Oto one:



Co myślicie o takich zmianach?
____________________
Mój mały zakątek
Luki 08:46, 16 cze 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam się oficjalnie w wątku
Jeżeli chodzi o trzmielinę to na takiej rabacie zdecydowanie lepiej będzie wyglądać z przodu, da ładny akcent kolorystyczny, kwestia tego czy chcesz z niej zrobić krótki żywopłocik czy po prostu cięte krzewy, wybór tu już należy do Ciebie. Pod świerkiem jak gdzieś trafisz fajnie wyglądałaby jeszcze jakaś hosta o bardziej wyrazistych liściach np z biało lub żółto obrzeżona.
Pomysł z zmianą ścieżki bardzo mi się podoba bo ogólnie bardzo lubię cegłę, jest to o wiele szlachetniejszy materiał niż kostka brukowa
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
deszczowymaj 09:03, 16 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Widzę,że trawka zaszalała
chodniczek bardzo mi się podoba
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mateuszmichn 10:20, 16 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Witam się oficjalnie w wątku
Jeżeli chodzi o trzmielinę to na takiej rabacie zdecydowanie lepiej będzie wyglądać z przodu, da ładny akcent kolorystyczny, kwestia tego czy chcesz z niej zrobić krótki żywopłocik czy po prostu cięte krzewy, wybór tu już należy do Ciebie. Pod świerkiem jak gdzieś trafisz fajnie wyglądałaby jeszcze jakaś hosta o bardziej wyrazistych liściach np z biało lub żółto obrzeżona.
Pomysł z zmianą ścieżki bardzo mi się podoba bo ogólnie bardzo lubię cegłę, jest to o wiele szlachetniejszy materiał niż kostka brukowa


Dzięki wielkie za opinie. Jeśli chodzi o trzmielinę to miałem zamiar poczekać niech się trochę rozrosną i przycinać je w kule.
A jeśli chodzi o świerk to fajna podpowiedź z tymi hostami jaśniejszymi, fajnie to będzie wyglądało. Chociaż ostatnio się zastanawiam, czy nie usunąć dolnych gałęzi tak do wysokości ok 2m
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 10:22, 16 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
deszczowymaj napisał(a)
Widzę,że trawka zaszalała
chodniczek bardzo mi się podoba


Dziękuję bardzo za odwiedziny, trawka rośnie ale muszę ja spryskać od chwastów bo jest sporo i chyba w niektórych miejscach muszę dosiać bo jest kilka miejsc trochę gołych
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 21:43, 20 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Na początku coś dobrego


A teraz mały przegląd z ogrodu:

będzie lawendowo






____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 21:50, 20 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
dostałem hortensje od cioci, bo coś słabo jej rosło. posadziłem i zobaczymy co z niej będzie, chyba będzie ok. na razie jest strasznie łysa ale pąki z liśćmi jeszcze się rozwijają



i c.d. przeglądu




co tydzień podcinam tego świerka, bo coś mi nie pasuje. Jak tak dalej pójdzie to do końca sezonu sam czubek zostanie



To się nazywa siła przebicia



____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 22:00, 20 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Teraz kilka fotek z formowania krzewów

no to jesteśmy w połowie


tutaj robota zakończona. Nawet krasnalek się zagnieździł


i c.d. strzyżenia
Może jeszcze nie jest cudo ale chyba widać kulkomanię





____________________
Mój mały zakątek
Sebek 23:23, 20 cze 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bonsai wyszły genialnie, taka forma z bukszpanu jest warta tyle co dobrej klasy samochód

Pomysł z chodnikami świetny, cegła wygląda genialnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mateuszmichn 23:34, 20 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Sebek wiesz jak rozbawić człowieka.
Z chęcią zamienię bursztyn naercedesa sls AMG xd

Z bonsai, to chyba jakiś cyprys tak mi się wydaje, jestem z niego zadowolony ale bukszpan ma sporo dziur, na szczęście nie widać ich tak bardzo na fotkach.
Dzięki za miłe słowa i zapraszam częściej
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies