Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

18:22, 15 lip 2015
nie mam pojecia sam musisz dojść to tego co dla ciebie będzie najlepsze.
mateuszmichn 18:24, 15 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
eee_taam napisał(a)
nie mam pojecia sam musisz dojść to tego co dla ciebie będzie najlepsze.

Chyba wolałbym postawić na coś lekkiego, mię chciałbym chyba stworzyć wysokiej ściany, chyba przytłoczylaby ogródeczek
____________________
Mój mały zakątek
zszywka 14:15, 19 lip 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Mateusz bardzo ładnie rysujesz i życzę zrealizowania planów. Co do rabat poszerzyłabym je Pomysł z altanką fajny lecz materiały trochę drogie :/ Bonsai również ciekawy


Pozdrawiam serdecznie
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
mateuszmichn 15:09, 19 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
zszywka napisał(a)
Mateusz bardzo ładnie rysujesz i życzę zrealizowania planów. Co do rabat poszerzyłabym je Pomysł z altanką fajny lecz materiały trochę drogie :/ Bonsai również ciekawy


Pozdrawiam serdecznie


Dzięki za wizytę. Całe szczęście materiał mam za darmo z Odzysku. Belki są stare, nierówne i mają otwory po czopach od łączenia z innymi belkami. W sumie kto powiedział, że ma być gładko i niewkazitelnie, myślę że gdzieś ponad 100 lat w konstrukcji stodoły dodaje tylko uroku.
Pozdtawiam
____________________
Mój mały zakątek
Nikita 16:56, 19 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Hej Mateusz, nareszcie do ciebie dotarłam, ale jak zwykle chroniczny brak czasu + dodatkowo problemy zdrowotne mojego sierściucha i jeszcze takie tam...po prostu wybacz. Ale już jestem!
Po pierwsze muszę zakomplementować bonsai...rewelacyjne!!!
Ogród masz naprawdę z potencjałem, myślę że z twoją wizją (widziałam projekty aranżacji...według mnie oba bardzo dobre) będzie wkrótce wspaniałym zakątkiem. Dobrać tylko odpowiednie rośliny, chwilkę cierpliwości, żeby podrosły i będzie rewelacyjnie.
Co do altany to obie są ok, chociaż zupełnie w inny stylu. Pierwsza nowoczesna i delikatniejsza...druga bardziej sielko-wiejsko zatrąca rustykalnym wyglądem. Osobiście pierwsza propozycja bardziej mi przypadła do gustu...bo jest w moich klimatach, ale to tobie ma się podobać i to ty masz się dobrze czuć w jej otoczeniu. Boję się tylko, czy troszkę nie za duża do twojego ogrodu...może można by ją jakoś co nieco zmodernizować, aby bardziej wpasowała się w całość i nie przytłaczała. Nie śpiesz się z wyborem, poszperaj jeszcze w necie może znajdziesz jeszcze jakieś inne rozwiązanie. Dam ci jedną radę, którą zawsze stosuję w życiu i proponuję swoim zawodowym klientom: zastanów się dobrze czego chcesz, jak już wybierzesz altanę to musi ci się ona podobać, nie idź na kompromis mówiąc "a już dobrze, niech będzie"...nie! ma być dokładnie taka jak sobie wymarzyłeś. Budowa takiej altany to dość duży koszt finansowy (nawet jeśli większość materiału masz z odzysku) i ogrom pracy, więc nie będziesz jej zmieniał po roku, bo ci się znudziła lub przestała podobać...będziesz zmuszony na nią patrzeć przez kilka lub nawet kilkanaście najbliższych lat. Dąż do tego, żeby była perfekcyjna pod każdym względem.

No dosyć już tego mojego przynudzania, życzę trafnych decyzji...będę monitorowała postępy. Trzymam kciuki i powodzenia!!!

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
sylwia_slomc... 16:58, 19 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Witaj ja bym z tego budynku zrobiła atut ogrodu tylko nie wiem jaki styl ogrodu preferujesz, bo ta stodoła sąsiada przywodzi mi na myśl takie dworskie lub klasztorne zabudowania rolne i ogród dopasowałabym do takiego stylu właśnie. Zasłonić trzeba by tylko ścianę szczytową bo ona szpeci.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mateuszmichn 18:32, 19 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
NIKITA dzięki za odwiedziny i za pochwałę, co do bonsai. Jeśli chodzi o altanę to cały czas się zastanawiam. Nie wiem czy będę miał tyle materiału, żeby zrobić dach. Na pewno starczy mi na słupy, więc pewnie będzie ta prosta wersja. Jeśli chodzi o drugą wersję to niechcialbym łączyć starych belek z nowymi, ewentualnie w tylnej części jeśli chodzi i krokwie, bo i tak nie będzie tego widać. Może się uda bo chyba będę miał jeszcze jedna belkę. W najbliższych dniach wstawię fotki belek bo niektóre okazały się dosyć mocno zniszczone i nie wiem czy takie zostawić, czy uzupełnić dobrymi kawałkami belek
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 18:36, 19 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj ja bym z tego budynku zrobiła atut ogrodu tylko nie wiem jaki styl ogrodu preferujesz, bo ta stodoła sąsiada przywodzi mi na myśl takie dworskie lub klasztorne zabudowania rolne i ogród dopasowałabym do takiego stylu właśnie. Zasłonić trzeba by tylko ścianę szczytową bo ona szpeci.


Witaj, dzięki za odwiedziny. Fajnie byłoby zasłonić trochę tą stodołę, jednak fajnie żeby było widać dach pokryty dachówka. Jeśli chodzi o mnie to lubię styl w którym jest połączenie elementów starych, tradycyjnych z nowymi a nawet nowoczesnymi, fachowo to się go chyba określa jako eklektyczny ale nie jestem pewien
____________________
Mój mały zakątek
MirellaB 11:43, 20 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam - tu Mirella Ładny ten Twój mały zakątek
U mnie też chaos w ogródku i po kolei upiększam na tyle ile się da, bo nasadzenia pojedyńcze sztuki jeszcze przed tym zanim znalazłam Ogrodowisko Najlepiej by było wszystko zacząć od nowa, ale nie mam takiej możliwości więc upiększam to co mam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mateuszmichn 18:57, 20 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
MirellaB napisał(a)
Witam - tu Mirella Ładny ten Twój mały zakątek
U mnie też chaos w ogródku i po kolei upiększam na tyle ile się da, bo nasadzenia pojedyńcze sztuki jeszcze przed tym zanim znalazłam Ogrodowisko Najlepiej by było wszystko zacząć od nowa, ale nie mam takiej możliwości więc upiększam to co mam


Witaj. Też mam plany na porządkowanie, u mnie jest brak w zasadzie roślin które tworzyłyby podstawę. Może niedługo się to zmieni
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies