Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 4 pory roku w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

4 pory roku w ogrodzie

siakowa 14:08, 16 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Witam,

chciałam zaproponować watek pomocny głównie tym, którzy głowia się nad nowo powstającymi rabatami ale tez przyjemny dla tych którzy maja się juz czym pochwalić..

Główne założenie to wklejanie zdjeć tego samego ujecia rabaty w każdej porze roku - pokazanie jak wygląda wiosna, latem, jesienia i zimą.

Pomogłoby to poczatkujacym w podjeciu decyzji jakie połaczenia roślin im odpowiadaja i czy rabata dobrze wygląda o każdej porze roku co ma szczegolnie znaczenie w przypadku rabat reprezentatywnych np w przedogrodku.

Zapraszam jeśli macie takie zdjęcia przedstawiające to samo ujęcie o różnej porze roku

Pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Juzia 14:19, 16 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Dobry pomysł!
Zaznaczam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 14:31, 16 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo fajny pomysł, ale trzeba napisać wytyczne że

wklejamy po 4 zdjęcia i każde z innej pory roku, ale to same miejsce. Jest porównanie co powinno rosnąć na rabacie aby przez cały rok była atrakcyjna.

Tak ma sens, bo w innym przypadku mamy wizytówki ogrodów, gdzie są 4 pory roku każdego ogrodu.

To trudne (w większości) dla amatorów tak skomponować rabatę aby wyglądała doskonale, więc to raczej praca i wyszukiwanie zdjęć dla osób, których ogrody są doskonałe i mogą służyć jako wzór dla mniej doświadczonych i poszukujących inspiracji.

Podam jeszcze link do wizytówek, tam większość ogrodów ma podzielone zdjęcia na pory roku.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/48-wizytowki-ogrodow

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 14:37, 16 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a jako, że nie brakuje tu ogrodów doskonałych i pomocnych dusz - mam nadzieje, że inspiracji nie zabraknie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kamajla 14:45, 16 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
zaznaczam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
siakowa 14:52, 16 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
chodzi o dokładnie to samo ujęcie w różnych porach roku np. dla zastanawiających się czy rabata z samych traw choć o różnych pokrojach i kolorach bedzie dobrze wyglądać tez wczesną wiosną bo potem się okaże że jest totalnie pusta choć w pozostałych porach roku zachwyca...
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
MAD 15:40, 16 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Ciekawy pomysł. Zaznaczam.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
jazzy 16:51, 16 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Tick
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
siakowa 18:17, 16 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ogrodnicy ktorzy przezimowali - czyli maja za soba conajmniej zimę wiosnę lato jesień - wystąp!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
waldek727 19:19, 16 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasiu.
Sam pomysł jest dobry, ale nie spodziewaj się, że za chwilę ustawi się w tym wątku kolejka chętnych do wklejenia zdjęć jednej rabaty, wykonanych z tego samego miejsca wiosną, latem, jesienią i zimą. Często jest tak, że trudno jest nam zebrać fotki całego ogrodu uwidocznionego w kolejnych czterech porach roku, a co dopiero mówić o jednej czy kilku rabatkach. Są programy graficzne które potrafią zrobić to świetnie za nas.
A my? My po prostu nie mamy na to czasu lub przy kumulacji jesienno-wiosennych prac zapominamy o tym, aby w takiej formie archiwizować wygląd jednego wybranego przez siebie miejsca. Moją radą jest to, aby wybrać sobie na ,,Ogrodowisku" parę ogrodów które nam się podobają i prześledzić w wolnym czasie cały wątek właściciela ogrodu od pierwszej do ostatniej strony. Mi taka forma pasuje ponieważ jestem w stanie uchwycić jak się zmienia ogród oraz poszczególne jego zakątki na przestrzeni jednego roku a nawet kolejnych lat.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies