Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

beata_m 16:08, 21 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jazzy napisał(a)
Beata, wyznaczasz nowe trendy! kwadratowe wianki - to jest to!
Dobrze, że mój mały smyk nie ma zachcianek bombkowych... jeszcze
Buziaki



hihihi dzięki Martuś! nowe tredny powiadasz! Normalnie od razu urosłam w swoich oczach oczywiście już podglądałam u Ciebie... super!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 16:08, 21 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
wojtas2101 napisał(a)
Witaj
A wianki.... nie jest tak źle początki są zawsze trudne. Pozdrawiam



Wiadomo dzięki Wojtuś hihihihihi
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 16:08, 21 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
wojtas2101 napisał(a)
Witaj
A wianki.... nie jest tak źle początki są zawsze trudne. Pozdrawiam



Wiadomo dzięki Wojtuś hihihihihi
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
malkul 19:33, 26 gru 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
beata_m napisał(a)


nie bardzo jest jeszcze co ale ja też u Was cichaczem goszczę i podglądam


hihihihihi nie ma jak to sobie w grudniu w ziemi pogrzebać
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
beata_m 11:18, 27 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
nooo właśnie Marzenka ja liczyłam na to, że jeszcze coś podgonię a tu śnieg i zamiast z łopatą ... z sankami trza było ganiać ale ja i tak już czuję, że marzec niedługo ... to działać będę! lista zrobiona, plan czeka, parę szkółek namierzonych rozmarzyłam się a szczególnie jak Wasze ogródki zwiedzam ...
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Madzenka 17:46, 27 gru 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hi hi nie Marzenka tylko Małgosia

Na tej rabacie z gliną syp duuuuużo piachu. Mialam taką samą glebe, torf nie pomaga. Tylko porządne rozpiaszczenie poprawia strukturę gleby.

Gdybys potrzebowala rad wpadaj z wołaniem do mnie , bo nie za bardzo ogarniam forum tak duże jeste. Ale spwlascicielke gołych stop w czerwieni zapamietam, jak również czerwona swinkę.

Zamiast swierkow inwersa na froncie posadziłabym jakieś dwa ładne kuliste okazy drzew szczepionych : wiśnie umbracullifera lub klony. Dla swierka zapewne zjadziesz inne piekne miejsce chyba, ze chcesz sobie zaslonic caly widok na drogę. W nogach drzew mozesz posadzić bukszpany lub inne zimozielone rolny aby przez caly rok bylo pieknie.



Ps hortensje z trawami w dlugim wąskim pasie będa pieknie wygladac. Posadziłam szpaler hortensji grandiflora na przemian z gracillimusami pod murem i jestem zachwycona. Wisona przez chwile jest lyso ale wtedy moźes nawtykac cebulowych aby cieszyły Twoje oczy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beata_m 19:31, 27 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gosia i Marzenka strasznie Was przepraszam, za pomyłkę w imionach. To tak z pośpiechu wyszło!

Co do gliny to tak właśnie już zrobiłam z tą długą rabatką dosypałam piasku ale jeszcze ciut mało, więc na wiosnę już mam piasek zamówiony.

A świerka nie widzę z okna a spróbuję go ładnie poprowadzić, jak się nie uda jak mówi Danusia żałować nie będę. A właśnie dla oczu własnych przed oknami kuchni i jadalni (co na drogę mi wychodzą) będę wiśnie umbracullifera sadzić

I dzięki za utwierdzenie w szpalerze z hortensjami. Jak odsuwam zasłonkę i patrzę na tą rabatkę to normalnie te hortensje już nawet widzę

I dzięki za wszystkie rady! Za to, że chce się Wam dzielić swoim doświadczeniem i radami! Ja skorzystałam już na tym stokrotnie a to dopiero parę tyg. na forum ;D
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
lojalna_ 19:11, 28 gru 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Beatko wrzuciłam jeszcze napis u siebie zerknij
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
beata_m 20:24, 28 gru 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
lojalna_ napisał(a)
Beatko wrzuciłam jeszcze napis u siebie zerknij


już zerkam
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
bartek_luberda 22:01, 29 gru 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
O widzę że nie wszyscy babo chłopa Bartka znają Pozdrawiam serdecznie tłumaczę się ze swojego wybryku u mnie gdzieś na 24 stronie jak mnie dziewczyny rozszyfrowały Jest tam moja fotka jeżeli cię to interesuje
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies