Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

beata_m 20:24, 03 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jazzy napisał(a)
Szczęśliwego Nowego Roku!
Spełnienia marzeń ogrodowych i wszystkich innych
:-*


Wielkie dzięki Martuś, dla Ciebie również życzenia przesyłam i na Twoim ogródku już wypisałam

jeszcze raz się powtórzę ale co tam, super zdjęcie
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
lojalna_ 20:29, 03 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Buziolki zostawiam i pytam jak sie w Nowym Roku czujesz ? Lepszy swiat jakis sie zrobił moze przynajmnie na kilka dni hihihi
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
beata_m 21:10, 03 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
lojalna_ napisał(a)
Buziolki zostawiam i pytam jak sie w Nowym Roku czujesz ? Lepszy swiat jakis sie zrobił moze przynajmnie na kilka dni hihihi


Pewnie, że tak Jolka no było trochu świątecznego zamieszania ale lubię takie klimaty rodzinne. Teraz już się wszystko uspokaja, mniej biegania. Trochu nadrabiam doczytuje i kurcze mam tak jak Ty też wiosnę już czuję, u mnie nie było co pokazywać ale mam nadzieję, że w tym nowym roku choć częściowo plan uda mi się wykonać

całusy od matki polki
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Gardenarium 13:49, 04 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beata_m napisał(a)
dziewczyny, żeby nie było, że tylko ten mój ogródek na komputerze tworzę to dziś u mnie 5 stopni w cieniu, no to z małej rabatki posprzątałam korę, zdjęłam tzw. "szmatę" oraz widłami podziałałam na tej mojej biednej uklepanej glinie

przy świerku nie kopałam, żeby mu korzeni nie umroziło

duma mnie rozdzadzała (choć nie wiem za bardzo z jakiego powodu) ale zastanawiałam się tylko co myślą sąsiedzi jak mnie widzą


Pomieszaj te grudy z piaskiem i kompostem, rozluźni się i użyźni, co się przyda roślinom. W razie czego świerka podnieś wyżej i podsyp go próchnicą kwaśną, żeby szybciej rósł. Ale jako soliter na frontową rabatę to nie jest zbyt fortunny wybór. Na froncie od razu ma zachwycać a tu będziesz czekać nie wiem ile lat i w dodatku golizna będzie bo ten świerk raczej na solitera w trawniku pasuje

To taka moja chyba trafna i życzliwa rada Wiem, że za nic nie chcesz tego usunąć, ale ja się pytam a dalczego??? Za 20 lat to już będzie po ptokach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_m 15:22, 04 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Gardenarium napisał(a)


Pomieszaj te grudy z piaskiem i kompostem, rozluźni się i użyźni, co się przyda roślinom. W razie czego świerka podnieś wyżej i podsyp go próchnicą kwaśną, żeby szybciej rósł. Ale jako soliter na frontową rabatę to nie jest zbyt fortunny wybór. Na froncie od razu ma zachwycać a tu będziesz czekać nie wiem ile lat i w dodatku golizna będzie bo ten świerk raczej na solitera w trawniku pasuje

To taka moja chyba trafna i życzliwa rada Wiem, że za nic nie chcesz tego usunąć, ale ja się pytam a dalczego??? Za 20 lat to już będzie po ptokach



grudy wymieszałam już z obornikiem bo zdążyłam sobie jeszcze skombinować, ale piasku już kupić mi się nie udało bo małe składy koło mnie zimy się wystraszyły ale dokładnie tak zrobię wiosną
a co do mojego świerka i odpowiedzi na pytanie dlaczego nie chcę go ruszać ... bo gdzieś widziałam w podobnej lokalizacji i mnie zachwycił ... ale mając w głowie Danusiu Twój piękny ogród jak takiej rady nie wziąć do serca, no jak?!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Madziarzeszow 15:35, 04 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Widzę ,że plany piękne . Oj będzie się działo w tym roku
pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
beata_m 15:44, 04 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Tylko jeśli nie mój świerk to w mojej głowie pustka co w zamian???????????????????????

przed domem tak by się działo
Rabata nr 4c (ta co ma zasłonić kosz): trzy serby (zielone koła) przed nimi rózaneczniki lub hortensje, obok żywopłoty z cisów
Rabata nr 6: jasne koła zielone to umbry, czerwone koła różaneczniki a zielone koło z czwórką to jodła koreańska
rabata nr 5: miał być świerk i kule bukszpanowe ale hmmmm Danusia zasiała ziarno niepewności
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 15:44, 04 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
ehhhhhhhhhhhhhhhh
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 15:45, 04 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Madziarzeszow napisał(a)
Widzę ,że plany piękne . Oj będzie się działo w tym roku
pozdrawiam



dzięki Madzia, no mam nadzieję że coś się zdziałać uda i dziękuję za wizytę :*
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Iwk4 18:40, 04 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
beata_m napisał(a)
Tylko jeśli nie mój świerk to w mojej głowie pustka co w zamian???????????????????????

przed domem tak by się działo
rabata nr 5: miał być świerk i kule bukszpanowe ale hmmmm Danusia zasiała ziarno niepewności

To może jakaś kula na nodze?
Albo miłorząb Mariken? Zobacz tutaj: fotka
a tutaj link do wątku, z którego jest fotka :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=112
To jest jedno z Danusiowych ulubionych drzewek, tylko gubi liście na zimę, ale jest piekny
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies