Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 07:46, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
lindsay80 napisał(a)
Kasiu, Griardina Twoja jest cudna - nie do wiary jak urosła od zeszłego roku i już się pięknie rozgościła na pergoli.
Moje powinny się wstydzić, dwa lata więcej mają, a gdzie im do Twojej.
A to drzewo bordowe w deszczu to Nigra? Super wygląda!

Giardina to bardzo dobra, silna sadzonka. Twoja po prostu potrzebuje więcej czasu, jak moja druga Laguna. Patrz jaka różnica, ale zaczyna się zbierać.



Tak, to Nigra. Teraz bardzo oklapnięta po tej zlewie jaką nam niebo zafundowało od w pół do czwartej do siódmej rano. Teraz przerwa między jedną a drugą burzą, ale to nie koniec. Dalej ciemno i znowu grzmi.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 07:49, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
lindsay80 napisał(a)
Czy wszystkie odmiany azalii można tak kulkować?
Ja mam kilka ale nazw nie znam, pewnie to jakieś miniaturowe odmiany bo mają już 3 - 4 lata a nadal maleństwa.

W Pisarzowicach tną wszystkie. Japońskie i wielkokwiatowe. Rododendrony też.
Ja do tej pory nie miałam potrzeby ciąć wielkokwiatowych, ale japońskie tnę ze 3-4 lata. Rodki też ograniczam.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 07:50, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Urszulla napisał(a)
Piękne róże. Jak długo kwitnie Giardina?

Nie wiem, przecież ona u mnie pierwszy rok. Zaczęła tydzień temu, kwitnie.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 07:51, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
eee_taam napisał(a)


bywamy w Krakowie dość czesto ale nie jeździmy tam po rośliny jazda po drzewa teraz tylko w soboty ...a nam jednak szkoda tak spędzac sboboty przyjdzie dzień i kupie

Jasne, jak nie masz ciśnienia na nią. Mnie jak przyprze, to szukam by kupić
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 07:53, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
eee_taam napisał(a)


twoje i tak sa bardzo ladne ...tylko niskie ...może za mocno wiosna przyciełas ?

moja tez chyba 3-4 (bo juz sie gubie letnia dopiero sie zabrała ...ja tak myslę ze beznadziejne krzaki nam sie trafiły ....moja w zeszłym roku rosła od ziemiy ...praktycznie cała wymarzła ...i była okropna

ciekawe co pokaze w drugim kwitnieniu licze na podobny zachwycajacy efekt



Moja nie przycięta nawet o milimetr. I nie będę przycinać, chyba że mus będzie.
Dużo od sadzonki zależy, patrz moja druga Laguna.

Drugie kwitnienie już na pewno nie będzie takie obfite...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 07:57, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Doranma napisał(a)


Witaj Przybiegłam dziś do Ciebie specjalnie, by popatrzeć na róże i nie zawiodłam się! Pamiętam sprzed roku Twoją Alchymist porastającą gęsto ogrodzenie. Gdy patrzę na swoją, zawsze przypomina mi się ten właśnie widok. A dziś kolejna ślicznota. Jak Ty to robisz? Masz naprawdę dobrą rękę do róż Pozdrawiam serdecznie


Nic specjalnego...wiosną nawóz taki jak do reszty ogrodu i w czerwcu gnojówka z pokrzyw, powinna być z żywokostu, ale nie ma u nas. Tyle...trzymam się zasady, że róże nie powinny być przenawożone.

Kocham róże i one chyba to wiedzą

Dziękuję
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 07:59, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ewa777 napisał(a)
Cudowne różyczki Piękne widoki
Deszczu zazdroszczę - u nas nadal ani kropli.
Odważyłam się i przycięłam wszystkie nowe azalie japońskie.


Takiego jak u nas byś nie chciała Ewcia. Zaraz wkleję zdjęcia...

Przycięłaś? Ja swoją maleńką Kermesinę też ułagodziłam. Zobaczę u Ciebie, nie wiem czy zdążę teraz, bo znowu burza idzie, ale zobaczę na pewno.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:00, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Basilikum napisał(a)
ja tez zazdroszcze deszczu, jedyne co dobre, to ze trawnika nie trzeba kosic. Ale jeszcze z tydzien i nie bede miec trawnika wiec bedzie efekt dlugofalowy

Deszczu mamy nadmiar. Mogę oddać...
Trawnik mi się napił, aż mu się ulewa.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:17, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mala_Mi napisał(a)


Nawet nie wiesz jak na ten widok pyszczydło się uśmiechnęło... 4 przesympatyczne dziewczyny z którymi można przysłowiowe konie kraść.. i jeszcze TAKA RÓŻA w tle...

Na tym zdjęciu wszytko jest idealne.. aż żal d..ściska, ze tam mnie obok nie ma.

Widzę ze masz strusie jaja przy ławeczce

Lady of Shalott zazdroszczę bo moja padła, ale czego się spodziewać po Lady jak z plebsem siedziała


Och, Aniu...wczoraj Cię z Kasią wspominałyśmy...może przyjdzie taki czas, że będziesz mogła sobie pozwolić żeby pojeździć, moje drzwi zawsze dla Ciebie szeroko otwarte, ale to wiesz. Żałuję...

Mam R wczoraj raniuśko na tyskiej giełdzie mi kupił

Lady fajna róża, kolor nietuzinkowy, przyzwoity krzak i kwiat prosto trzyma. Taką ładną miałaś, ładniejszą od mojej, szkoda, bywa.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:19, 03 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Renii napisał(a)
Część. Od dłuższego czasu spaceruje po Twoim przepięknym ogrodzie. I ciągle uczę się czegoś nowego. Będę dalej podglądać.

Zapraszam Wszyscy się uczymy, forum to kopalnia ogrodniczej wiedzy. Bardzo dużo się tutaj nauczyłam, na dodatek mimochodem...

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies