Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

monia 11:22, 05 cze 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
u mnie na włóknine musze dosypywać co roku połowe mrówki kowale mi wynoszą obok kopiec sobie postawiły o plewieniu i pielęgnowaniu roślin nie ma szans całą rabatę uznają za swój teren i nie ma tam wstępu. Więc pociesz się może tym Kora też szybko się rozkłada ja już na przyszłość zainwestuje w żwirek
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
rumiankowa 19:26, 05 cze 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Ehhh pięknie się dzieje. Kilka dni nieobecności i takie zmiany super agro ma swoje plusy... u mnie się nie sprawdziła wszędzie, ale mam na grządce truskawkowej i sobie chwalę
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
KasiaW76 22:32, 05 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
monia napisał(a)
u mnie na włóknine musze dosypywać co roku połowe mrówki kowale mi wynoszą obok kopiec sobie postawiły o plewieniu i pielęgnowaniu roślin nie ma szans całą rabatę uznają za swój teren i nie ma tam wstępu. Więc pociesz się może tym Kora też szybko się rozkłada ja już na przyszłość zainwestuje w żwirek


Monia WITAK u mnie tez mi ją ktos podkrada Myślałam, że teściowa bo za płotem ale u niej nie widzę tak samo Dla mojej gleby rozkład kory to na plus. Mam bardzo słaba ziemię to jej się przyda

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 22:37, 05 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Marta nie wiem kiedy będę sadziła roślinki i w jakich miejscach wiec wolę teren zabezpieczyć agro. Gdybym miała tego troszkę to ok ale za dużo do pielenia Przy roślinach mocno wycinam agro aby jednak nie tworzyła bariery zbyt mocnej
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 15:05, 06 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Dziewczyny dzisiaj to jest upal jakich mało. Już mam spalone plecy bo na dwie rzeczy układał is my deski a mój Małż zbijał warzywniak. Mnie czeka szlifowanie i malowanie go, a potem będziemy ustawiać rowniutka i na drugi rok zabieram się za sadzenie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
lindsay80 15:23, 06 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
upał potworny, sadzenie możliwe dopiero wieczorem.
Ale się u Ciebie działo przez te pare dni - gratuluję postępów.
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_p_k 11:36, 08 cze 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
KasiaW76 napisał(a)
U mnie agrowłóknina będzie - bo za duże puste przestrzenie mam i bede miala abym co rusz latała i odchwaszczala. Każda roślinka wokół siebie już agro nie ma. Robie duże nacięcia aby totalnie nie przykrywac wszystkiego.





też tak robię ale wiesz na agrowłókninie też rosną niestety
____________________
Ogródowe-początki
IzaK 11:41, 08 cze 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Kasia idziesz jak burza!! Robota Ci się w "rękach pali"
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
monia 12:41, 08 cze 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Robisz wwarzywnik w skrzyniach ? Ja w tym roku przetestowałam i stwierdziłam że skrzynki ok, ale muszą być niziutkie, w wysokich słabo mi rosną rośliny do tego ciągle trzeba podlewać szybko się ziemia wysusza. W tym roku na włokninie małe dziurki wyciełam i mam posadzone cukinie i ogórki na całą włóknine rozsypałam na razie trawę, w przyszłym roku dojdzie kamień na włókninę. Na kabaczki ogórki i paprykę i pomidory takie koła małe z butelek w ziemi na włókninie bardzo mi się sprawdzają 0 plewienia na następny rok wysokie skrzynie pójdą jako skrzynię piętrowe na kompost, a na cebule marchew pietruszke itp zrobimy niskie na około 10cm nad ziemią i wąskie skrzynki
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
KasiaW76 18:15, 08 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Moje skrzynie będą miały ok 15 cm a więc nie za wysokie. Musze je oszacować, pomalować i trzeba równo i ładnie ustawić.

Aniu tak rosną ale lepsze to niż całe polem chwastów
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies