Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Mala_Mi 19:47, 15 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
No cóz.. po raz kolejny zostawiam zaległości ..w tył zwrot do 1157. Sprężam się by urwać się na szu szu. A kilka dni mi wypadło

Oczy pocieszyłam pierwszymi krokusami (u mnie jeszcze dłuuugo trzeba czekać).. i zmartwiłam ... opuchlakami. Masakra z tym dziadostwem Dlatego żurawki idą powoli out. Szkoda, że też wtryniają rozchodniki.. tych mi żal się pozbyć

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 20:54, 15 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)

Madżenko nigdy jeszcze mchu w sprzedaży nie widziałam, a jeżdżę po wielu centrach ogrodniczych, hurtowniach, giełdach, małych sklepikach, wszędzie.
Czy ten mech jest jakoś pakowany w woreczkach czy jak go sprzedają?

Kto wie gdzie w Poznaniu i okolicach nożna mech kupić niech da mi znać


U nas na giełdzie sprzedają mech w płaskich kartonach. Szukaj miesc gdzie sie zaopatrują florystyki i kwiaciarnie. Na pewno na giełdzie będzie. Ale nawet na gdzie mamy tylko dwa stoiska gdzie mozna go kupić i rzadko tam bywa. Chyba łatwiej do lasu iśc.
W centrach ogrodniczych tylko sztuczny mech widziałam ake efekt jest marny.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:57, 15 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)
No cóz.. po raz kolejny zostawiam zaległości ..w tył zwrot do 1157. Sprężam się by urwać się na szu szu. A kilka dni mi wypadło

Oczy pocieszyłam pierwszymi krokusami (u mnie jeszcze dłuuugo trzeba czekać).. i zmartwiłam ... opuchlakami. Masakra z tym dziadostwem Dlatego żurawki idą powoli out. Szkoda, że też wtryniają rozchodniki.. tych mi żal się pozbyć



Ja chyba właśnie z powodu szu szu nie mam ani czasu ani ochoty na ogród. Styczeń z innych powodow minął jakoś niezauważenie
Na krewetki jestem wkuta, ile mozna z nimi walczyć?? Nicienie jak widać nieskuteczne, lrzeciez leje je juz dwa sezony , w ubiegłym dwukrotnie wiosna i jesienią.. Pytanie tylko ile bym miała opuchlaków w ogrodzie bez nicieni? Tyle samo, duuuuuzo więcj, duuuuzo duuuużo więcej?

Nie nadrabiaj tekstu pisanego. Raz na 10 stron tylko jakies zdjecia są
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 20:59, 15 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
MirellaB napisał(a)

Madżenko nigdy jeszcze mchu w sprzedaży nie widziałam, a jeżdżę po wielu centrach ogrodniczych, hurtowniach, giełdach, małych sklepikach, wszędzie.
Czy ten mech jest jakoś pakowany w woreczkach czy jak go sprzedają?

Kto wie gdzie w Poznaniu i okolicach nożna mech kupić niech da mi znać

Na franowiebdostaniesz na pewno.i jucce tez najpewniej
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kindzia 21:01, 15 lut 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Madzenka napisał(a)


U mnie nie wzgardziła żadna odmiana.... Tylko georgia peach sie jakos trzyma na zupełnie innej rabacie
Żurwaki zastąp niskimi trawami

Jeszcze się nie rozglądam...kule na mole...prawie setka sadzonek na obrzeże skarpy mi będzie potrzebna...nie mam przewidziane w budżecie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Zielona 22:04, 15 lut 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Uff... nadrobiłam weekendowe rozważania.

W kwestii wsadzania ciemierników do ogrodu pocieszę Cię, że nieświadoma tego, że są jakieś przeciwwskazania, w ubiegłym roku wysadziłam na rabatę w połowie stycznia - dokładnie wtedy, kiedy kupiłam je w Lidlu

Werbena pomiędzy hortki, a rozplenice w nogach (z wymiany zdań u mnie)- bardzo fajny pomysł.

Wiosenne donice bardzo optymistycznie wyglądają. Nacieszyłam oczy prymulami, stokrotkami i wszelkimi innymi "nowalijkami" w CO, ale Twoje wejście do domu mobilizuje do tego, by zacząć witać się z wiosną

Marzena, czy na rabacie z różami masz korę? Jak radzisz sobie z usuwaniem liści spod krzaków? Wygrabujesz razem z korą, czy żmudnie wybierasz liście?

Luki 22:20, 15 lut 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko z tego co mówiła mi Pani w szkółce to nicieni trzeba używać przynajmniej trzy sezony jeżeli w ogrodzie było już ich sporo, ale to tylko wiedza usłyszana.
Kurcze okropne są te paskudy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Asisko_2005 22:50, 15 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
kurka wstrętne te opuchlaki. Gdyby może zimy były mroźne to by tego nie było. Cos za coś niestety.....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Mysza 23:22, 15 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Madżenko pierwszego krokusa widziałam ostatnio,ale się nie wpisałam jakoś.
U Ciebie wiosna na całegoI jeszcze teraz te donice...ach
Korciło mnie ostatnio w markecie aby kupić bratki, ale pomyślałam, za szybko.
A ja głupia...ach głupia miałabym już.
Będę do Ciebie wpadać i oczy cieszyć kwiatami
Buziolki.
____________________
Gosia
MirellaB 23:24, 15 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)


U nas na giełdzie sprzedają mech w płaskich kartonach. Szukaj miesc gdzie sie zaopatrują florystyki i kwiaciarnie. Na pewno na giełdzie będzie. Ale nawet na gdzie mamy tylko dwa stoiska gdzie mozna go kupić i rzadko tam bywa. Chyba łatwiej do lasu iśc.
W centrach ogrodniczych tylko sztuczny mech widziałam ake efekt jest marny.

Muszę zacząć o niego pytać
Ale się nakręciłam na ten mech
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies