Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

MirellaB 23:26, 15 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
nawigatorka napisał(a)

Na franowiebdostaniesz na pewno.i jucce tez najpewniej

Ani na franowie, ani w Jucce nie widziałam, a bywam tam bardzo często.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Basilikum 06:27, 16 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
o malo nie przegapilam donic, piekne sa
a mech to ja z lasu przynosze
wiosna wiosna wiosna ach to ty
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Dorotka 06:30, 16 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Marzenka o której Ty wstajesz że masz jeszcze czas na Ogrodowisko?
Też jestem porannym ptakiem ale Ty bijesz mnie o głowę.
PS: zamówiłam już trzcinniak KF u Pana trawki. Dziękuje za polecenie mi tej roślinki. Będzie super.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Madzenka 06:33, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Uff... nadrobiłam weekendowe rozważania.

W kwestii wsadzania ciemierników do ogrodu pocieszę Cię, że nieświadoma tego, że są jakieś przeciwwskazania, w ubiegłym roku wysadziłam na rabatę w połowie stycznia - dokładnie wtedy, kiedy kupiłam je w Lidlu

Werbena pomiędzy hortki, a rozplenice w nogach (z wymiany zdań u mnie)- bardzo fajny pomysł.

Wiosenne donice bardzo optymistycznie wyglądają. Nacieszyłam oczy prymulami, stokrotkami i wszelkimi innymi "nowalijkami" w CO, ale Twoje wejście do domu mobilizuje do tego, by zacząć witać się z wiosną

Marzena, czy na rabacie z różami masz korę? Jak radzisz sobie z usuwaniem liści spod krzaków? Wygrabujesz razem z korą, czy żmudnie wybierasz liście?



Marto zwykle z ciemiernikami sie nie przejmowałam ale w tym roku jakies takie starsznie marne w Janinie kupiłam. Siedza juz w gruncie i sie nimi nie przejmuję
Uwielbiam nawalili donicowe gdy wkoło jeszcze szaro i smutno. Lubue te powroty do domu gdy sobie oatrzę na kwiatki

Pod różami nie mam kory juz od dwóch lat. Nie radze sobie z lisci, ciagle poszarpana chodzę. Kory w ogole juz na rabaty nie dosypuję a większośc przemieszłama z gleba w czasie sadzenia nowych roslin. Ostatnio tylko przy totalnej demolce na jednej rabacie wysypałam kore bo było brzydko
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:34, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dorotka napisał(a)
Marzenka o której Ty wstajesz że masz jeszcze czas na Ogrodowisko?
Też jestem porannym ptakiem ale Ty bijesz mnie o głowę.
PS: zamówiłam już trzcinniak KF u Pana trawki. Dziękuje za polecenie mi tej roślinki. Będzie super.


Wstaje przed 6 ale dzisiaj mnie o 4:05 rozładowana komórka M obudziła....
Wstaje o 6 aby do 7:00 mieć czas na spokojne obudzenie, sniadanie, przejrzenie poczty. Lubie sie tak powoli budzić.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:35, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Marzenko z tego co mówiła mi Pani w szkółce to nicieni trzeba używać przynajmniej trzy sezony jeżeli w ogrodzie było już ich sporo, ale to tylko wiedza usłyszana.
Kurcze okropne są te paskudy


No ja juz uzywam dwa pełne, łacznie 3 x lałam.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:38, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Asisko_2005 napisał(a)
kurka wstrętne te opuchlaki. Gdyby może zimy były mroźne to by tego nie było. Cos za coś niestety.....


Mamy błędne wyobrażenie, ze robale zima wygina. Nie ma takiej opcji. Gdy sa silne mrozy larwy opuchlaków schodza na głebokośc ok 80 cm czyli poziomu przemarzania gruntu. Od kilku lat u mnie nawet grunt nie przemarza zatem grasuja nawet zima. No i pamietajmy, ze jeden opuchlak składa ok 500 jaj.... U mnie juz wiekszych szkód nie wyrządzają, tylko upodobały sobie żurawki. Jeszcze musze laurowisnie przejrzeć bo cos marnie wygladały....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Basilikum 06:38, 16 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kto rno wstaje temu Pan Bog daje
Milego dnia
ja juz obudzona i zmykam zbawiac swiat
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Madzenka 06:40, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mysza napisał(a)
Madżenko pierwszego krokusa widziałam ostatnio,ale się nie wpisałam jakoś.
U Ciebie wiosna na całegoI jeszcze teraz te donice...ach
Korciło mnie ostatnio w markecie aby kupić bratki, ale pomyślałam, za szybko.
A ja głupia...ach głupia miałabym już.
Będę do Ciebie wpadać i oczy cieszyć kwiatami
Buziolki.


Kupuj bratki miniaturowe, bo mrozy im nie straszne i pieknie kwitna długo . Zwłaszcza polecam błękitne. Posadziłam do nich w tym roku niebieskie szafirki. W ogrodzie będa dopiero w maju a ja mam juz je teraz w donicach
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:40, 16 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Basilikum napisał(a)
Kto rno wstaje temu Pan Bog daje
Milego dnia
ja juz obudzona i zmykam zbawiac swiat


wzajemnie zycze miłego i radosnego dnia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies