Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 18:48, 22 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
Marzeno, ciemierniki na pewno nie chcą rosnąc w żwirze. One potrzebują podłoża liściastego, jakby w ściółce liściastej. Ziemia miękka rozpulchniona, napowietrzona częstym motyczeniem z dużą zawartością próchnicy liściastej.

To nie rośliny żwiru.


Ewo zła diagnoza, żwir dopiero pod koniec sezonu tam sie pojawił a ciemierniki double juz zdychały latem. Zostane tylko przy NIGRA w zielonej hakone lub everillo. Dumam jeszcze
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:49, 22 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
frezja napisał(a)


Czyli utrzymać w ryzach można.Mojej posadzonej jesienią raczej nie ruszać jeszcze...co??


Tnij ja ostro wiosna, nawet nie mysl. Po pierwszym kwitnieniu również ciełam bardzo nisko i dzieki temu nie była taka wielka. Gdy ja ciut oszczędzisz wybuja strasznie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:51, 22 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda70 napisał(a)
Madżen...nam się udało ze śniegiem. We wtorek i srodę pięknie sypało!!

Nasze dzieciaki i mąż w Harrachovie zjeżdzali.
Ja i mama latałyśmy na biegówkach w Jakuszycach...też fajnie było


Kurcze w ubiegłą niedziele tez byłam w Harachovie, mogłam do Ciebie zadzonić. Mysłam ze w Karpaczu szalejesz...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:52, 22 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danucha napisał(a)
Bardzo ładny, uporządkowany ogród. Wątek bardzo ciekawy i dużo cennej wiedzy nie tylko ogrodowej, bo i nalewki i sałatki i nawet spis lektur na letnie leżakowanie. Gdzieś po drodze wyczytałam, że nie lubisz jarzmianek. Czy mogłabyś podzielić się uwagami na ich temat?. Pozdrawiam.


Witaj Danucha i dziekuję za pochwały. Lubię to

O jarzmiankach sie nie wypowiem, bo tak mnie do tej pory nie zachwyciłam na zdjęciahc ze nie mam ani jednej sztuki. Wpadnij do MALKUL, chyba ma ich najwiecej na O

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:58, 22 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdziu, Mała Mi, Paola, Nawigatorka dziękuję za konstruktywną dyskusje nt wycinki.

Moje drzewa jeszcze nie mają obwodu 25 cm
Przestrzegam przed sadzeniem drzew wielopniowych. Liczy sie suma w obwodzie.

W ogrodach prywatnych bezpłatne ale po uzyskaniu pozowolenie jest wycinanie drzew do 50 lub 75 cm obwodu (zalezy od gatunku)
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Magda70 19:01, 22 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Madzenka napisał(a)


Kurcze w ubiegłą niedziele tez byłam w Harachovie, mogłam do Ciebie zadzonić. Mysłam ze w Karpaczu szalejesz...


w niedziele jeszcze w drodze do Szklarskiej byliśmy. Harrachov dopiero od poniedzialku bylo nasze.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
tusiawka 22:51, 22 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Moje ciemierniki podobnie wyglądają. Piękne były tylko w grudniu.
Później przegniły od zalegającego śniegu. Liście wycinałam kilka razy.
Teraz puszczają nowe. Chciałam nawet wymienić, takiego, który całkiem przegnił, a się ikazało, że nowy liść puszcza.
Egzotyczne odmiany wyglądają lepiej, bo ich kwiaty nie wychodzą z ziemi, tylko rozwijają się na łodydze.
Moje nie rosną jednak w tak eksponowanym miejscu, więc wybaczam im czas na regeneracje.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
nawigatorka 22:54, 22 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wnioskujac z fb chcialabys kupic w mojej okolicy ciemierniki?
Sama mysle czy by nie pojechac tylko starsza chora i nie chcialabym jej ciagac...musze pomyslec.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
agata19762 23:37, 22 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Marzenko zaglądam regularnie ...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Madzenka 06:17, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pomyśl Asiu, pkmyśl, ale poczekam czy moje ciemierniki wyzleza z ziemi. Najwyzej po tańsze kupimy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies