Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Mala_Mi 00:14, 22 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)


Dawniej nie było opałat za wycinkę dla osób prywatnych jesli uzyskały pozwolenie a teraz sa.


Dalej nie ma opłat. Osoba fizyczna nie płaci nadal jak dostanie zgodę


Kiedy nie nalicza się opłat za wycinkę drzewa lub krzewu?

Nie nalicza się opłat za usunięci między innymi:
...
drzew lub krzewów, na których usunięcie osoba fizyczna uzyskała zezwolenie na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej;


Nowe prawo jest bardziej liberalne i "ludzkie" do tego co było. Jest coś takiego jak przedawnienie, odroczenie.

Ale ja uważam, że w przydomowym ogrodzie powinniśmy sami decydować.. z drugiej strony patrząc czym sąsiedzi palą w ramach oszczędności.. to wycięliby wszytko wkoło. Nie spotkałam się z przypadkiem by urząd odmówił uzasadnionego wycięcia drzewa czy krzewów.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 09:54, 22 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)


Dalej nie ma opłat. Osoba fizyczna nie płaci nadal jak dostanie zgodę



Nowe prawo jest bardziej liberalne i "ludzkie" do tego co było. Jest coś takiego jak przedawnienie, odroczenie.

Ale ja uważam, że w przydomowym ogrodzie powinniśmy sami decydować.. z drugiej strony patrząc czym sąsiedzi palą w ramach oszczędności.. to wycięliby wszytko wkoło. Nie spotkałam się z przypadkiem by urząd odmówił uzasadnionego wycięcia drzewa czy krzewów.


Ja zrozumiałam że owszem za wyciecie sie nie płaci ale za pozwolenie juz tak, więc jednak sie płaci. Juz tak kiedys było że płaciłas za rozpatrzenie sprawy, potem zmienili że nic sie nie płaciło no i teraz znów zmiana.Wiem to na pewno bo załatwiałam w tych okresach wycinki.
To prawda ze w uzasadnionych przypadkach daja zgodę ale w ogrodzie czasem chce sie zmienic cos dla wyglądu a to juz nie jest uzasadniony przypadek. Pod dom czy pod płot dostanie sie zezwolenie ale na zmiane wyglądu ogrodu juz nie dadza , oczywiscie ze wszystko zależy od urzednika , czasem jakis jest wyrozumialy ale z innym bedą problemy a powinniśmy móc zmieniac ogrody.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
frezja 11:25, 22 lut 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)


Bonica już została wyeksmitowania spod magnoli. Ciełam ja wiosna nisko nad 3 oczkiem a po pierwszym kwitnięciu równie radykalnie. Nie dawałam jej szans na wysoki wzrost, wypuszczała czasem badylki nawet n 1,5 m


Czyli utrzymać w ryzach można.Mojej posadzonej jesienią raczej nie ruszać jeszcze...co??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Pszczelarnia 11:52, 22 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marzeno, ciemierniki na pewno nie chcą rosnąc w żwirze. One potrzebują podłoża liściastego, jakby w ściółce liściastej. Ziemia miękka rozpulchniona, napowietrzona częstym motyczeniem z dużą zawartością próchnicy liściastej.

To nie rośliny żwiru.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magda70 12:13, 22 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Madżen...nam się udało ze śniegiem. We wtorek i srodę pięknie sypało!!

Nasze dzieciaki i mąż w Harrachovie zjeżdzali.
Ja i mama latałyśmy na biegówkach w Jakuszycach...też fajnie było
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 12:15, 22 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Madzenka napisał(a)


Słońce i u nas ale zimno Ale doniczkowe przeżyły



Chyba w weekend wezmę sie za przywoływanie wiosny u mnie Piękne te twoje doniczkowe...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
paola1a 12:19, 22 lut 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dołożę 5 groszy w sprawie pozwoleń na wycinkę- w zeszłym roku wycinaliśmy dzikie wierzby przy rzece, około 20 sztuk, nie było żadnych opłat.
____________________
Prostokątna rabata
nawigatorka 13:07, 22 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A ja jitro mam wizje lokalna w sprawie wierzb i oplat tez nie ma.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Danucha 13:15, 22 lut 2016


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Bardzo ładny, uporządkowany ogród. Wątek bardzo ciekawy i dużo cennej wiedzy nie tylko ogrodowej, bo i nalewki i sałatki i nawet spis lektur na letnie leżakowanie. Gdzieś po drodze wyczytałam, że nie lubisz jarzmianek. Czy mogłabyś podzielić się uwagami na ich temat?. Pozdrawiam.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
MirellaB 14:35, 22 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja też chętnie o jarzmiance poczytam jakie są Twoje spostrzeżeni i uwagi.
Chciałam ją kupić w tym roku
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies