Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 23:24, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)

U mnie ani jeden nie kwitnie, a tyle ich posadziłam we wrzosach i wrzoścach. Cierpliwie czekam


Moze masz wielkokowiatowe, one pozno wychodza. Teraz zaczynaja kwitnac botaniczne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:26, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)

U mnie ciemierniki tez jakos nie powalały. Wprawdzie liscie ok byly, ale teraz okropne sa, a ziemia i warunki dobre. Dopiero ladne sa, jak juz te kwiaty wyleza na wysokosc. Liscie obcinam, a mam pelno siewek, czyli to potwierdzenie, ze warunki im pasują.
Fajnie, ze sobie szusujesz, ze nam podlewa, ale juz mi tęskno za sloncem i robotka w ogrodzie.


Jesli Tobie ciemierniki nie rosna to ja się poddaje
Irenko ja sie zbroje na ogród 6 marca . Na razipogoda mi całkowicie obojętna. Ludziska choruja zajęta jestem czymś innym
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:30, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wodzyn napisał(a)
Mam pierwsze krokusy!!!!!!

I znów wpadłam po prośbie. Marzenko ty znasz graby, więc proszę pomóż po raz enty. Chciałbym u siebie posadzić kiedyś trzy sztuki tych formowania na stelażach w prostokąty, ale byłyby one narażone na bardzo silne wiatry. Jak myślisz dadzą radę? Czy raczej będzie ciężko i lepsze będą fastigaty?


Własnie z tego powodu u mnie nie rozpięlam jeszcze grabów. I tak wygina pnie w rózne dziwne strony, gdybym zrobiła ekran zadziałałyby jak żagiel... Wg mnie musza sie dobrez ukorzenic zanim zrobi sie ekran, jesli sie ma działke tak jak ja na wygwizdowie.
Ale zapytaj Tusiawki jak u niej się ekrany zachowują.
Nie ma znaczenia jaki gatunek, łatwiej pospolite formować na ekrany. Na kostki bez ekranu tak jak u mnie fastigaty sa idelane
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:32, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
frezja napisał(a)


Też marzą mi się graby...czy do mniejszych ogrodów tez się nadają?? zapewne kwestia cięcia ich...


Oczywiscie , ze sie nadaja. Mój ogród ma 900 m2 i nie odważyłabym sie sadzic drzew, ktorych nie bede formować/dyscyplinować . Graby swietnie znosza cięcie, więc sadz je bez obaw. Polecam fastigaty bo maja uporządkowany pokroj i nawet jesli nie chce ci sie ciąc, to nie będa tak ekspansywne. Grab pospolity jednka szybciej rosnie i wymaga częstego cięcia.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:34, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
krokusy zakwitły 20.02, czyli u nie powinny być gdzieś ok 5.03
a w tamtym roku pierwszy zakwitł 27.02... czekamy


No co Ty, pierwszy krokus był u mnie wczesniej. Za chwile u Ciebie wyjdzie, bo u mnie juz łan wczesnych, czekam na sobotę aby zobaczyc czy sie rozwiną . Oby nie padał deszcz...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:35, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agata. Siakowa, Ewa, Kindzia macham wiosennie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:38, 23 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pragne poinformowac, ze u mnie w ogrodzie wszędzie hlup, hlup. Trawnik niemal pływa, krokusy wyłaża, wszystkie cebulowe wyłazą. Ciekawe czy wiosna nadchodzi czy zima jeszcze nas pomrozi?
Dzień coraz dłuzszy, jest szansa ze w marcu juz po powrocie z pracy będe mogła ogladac ogród w świetle dziennym. Cieszy mnie to niezmiernie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
alinak 00:00, 24 lut 2016


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Marzenka z ciemiernikami wskazana cierpliwość,dopiero w trzecim roku pokazują swoje uroki.Długo się aklimatyzują bo okropnie nie lubią zmiany miejsca . siewek też nie ruszaj parę lat bo zginą jak przesadzisz . ogólnie ciemierniki lubią półcień i może dlatego focha pokazują u ciebie.Pozdrawiam.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Juzia 08:09, 24 lut 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39219
U mnie ma mrozić w nocy cały tydzień, a i nawet w dzień dwa razy pokazują przymrozki
Myślę, że jeszcze miesiąc się pobyczę

Ale swoich oznakow wiosny mi nie szczędź, plizzzzz!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kasya 08:16, 24 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42594
U mnie w sobotę ma być -7 w nocy
Ale od wtorku juz marzec od razu lepiej brzmi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies