Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Margo 09:06, 24 lut 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
U mnie najbliższy tydzień zimny, wietrzny i deszczowy ma być
Zresztą jest tak już od tygodnia. A myslałam ze chociaż po kilka minut dziennie wyskoczę na ogród i poskubię chwasty, bo te akurat rosną całkiem nieźle
____________________
Gosia
Kindzia 09:14, 24 lut 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U mnie ciemiernik chyba się rozsiał, zauważyłam takie małe coś koło niego. Alinka pisze, że zostawić na długo te maleństwa w spokoju mam...na jak długo?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
hanka_andrus 09:27, 24 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Siewki ciemiernika? Zostawiamy co najmniej do jesieni, a nawet do przyszłego roku. Jeżeli to chwast, to poznasz za miesiąc.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agania 10:04, 24 lut 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26055
Madzenka napisał(a)
Pragne poinformowac, ze u mnie w ogrodzie wszędzie hlup, hlup. Trawnik niemal pływa, krokusy wyłaża, wszystkie cebulowe wyłazą. Ciekawe czy wiosna nadchodzi czy zima jeszcze nas pomrozi?
Dzień coraz dłuzszy, jest szansa ze w marcu juz po powrocie z pracy będe mogła ogladac ogród w świetle dziennym. Cieszy mnie to niezmiernie


U mnie wszystko pływa i znowu mam śnieg, mrozu nie chcę, dzień się już wydłuża, prawie już marzec...słoneczka ci życzę...pakujecie się już?...ja zaczynam w czwartek, jedziemy z dziećmi z córą i jej eM, a nasza grupa liczy sobie 30 osób, będzie wesoło
Udanej wyprawy Marzenko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
10:05, 24 lut 2016
Marzenko ty tez masz siewki ciemiernika ? doczytałam że u Irenki i Kindzi są ...ale nie mogłam znaleźć twojego postu o tym fakcie ...ale pokaz jak wygladają.
lojalna_ 10:07, 24 lut 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
a u mnie z wiosny tam gdzie werbena i ciemierniki jeszcze jedna rure z drenażem bedziemy kopac i raczej nie uratuje siewek .....niestety
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
tusiawka 10:35, 24 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
alinak napisał(a)
Marzenka z ciemiernikami wskazana cierpliwość,dopiero w trzecim roku pokazują swoje uroki.Długo się aklimatyzują bo okropnie nie lubią zmiany miejsca . siewek też nie ruszaj parę lat bo zginą jak przesadzisz . ogólnie ciemierniki lubią półcień i może dlatego focha pokazują u ciebie.Pozdrawiam.


Właśnie też miałam dopisać, że ciemierniki potrzebują czasu na zaaklimatyzowanie się. U mnie widać wyraźnie, że słabiej kwitną w drugim roku. Słabsze są szczególnie te, które przed wsadzeniem do ziemi, wcześniej przez kilka tygodni stały w donicach.
Staram się też nie sadzić ich w pełnym słońcu. Sprawdzają się miejsca pod późno ruszającymi liściastymi. Ponieważ mam bardzo zbitą glinę dodaję im trochę dobrej ziemi, ale jakiś super warunków i przepuszczalnego podłoża u mnie nie mają.

Odnośnie grabów na stelażach, to u mnie się nic nie dzieje, a wiać potrafi mocno. Moje graby nie były jednak młodymi drzewkami jak były sadzone. Od razu miały grube pnie i myślę, że przez to są sztywne.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
lojalna_ 10:36, 24 lut 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
a moje ciemierniki szaleja i te sadzone w tym roku z Janiny i te z zeszlego roku wszystko w rozkwicie a miejsca rozne ...moze to kwestia gleby
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kindzia 11:37, 24 lut 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
hanka_andrus napisał(a)
Siewki ciemiernika? Zostawiamy co najmniej do jesieni, a nawet do przyszłego roku. Jeżeli to chwast, to poznasz za miesiąc.


Dziękuję Haniu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Katkak 20:16, 24 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
eee_taam napisał(a)
Marzenko ty tez masz siewki ciemiernika ? doczytałam że u Irenki i Kindzi są ...ale nie mogłam znaleźć twojego postu o tym fakcie ...ale pokaz jak wygladają.

U Małej Mi były, nawet jedną dostałam , więc Jej pytaj. Może ma zdjęcia takich malotek.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies