Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 19:08, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hi hi dalej dyskusja o moich brzozach/platanach Wpadnie Danusia i juz mamy kilkadziesiat stron o czym pisać Bardzo to miłe.

A wiecie ja nie dyskutuje z pomysłami Danusi, bo juz kilka razy się przekonałam, ze gdy spojrzy na moj ogód i cos poleci to strzał w 10 -tkę. Mam przecież purpurowe buki dzieki Danie, żurawki Georgia Peach w różach i stożek bukszpanowy Witka
Więc juz sie witałam z platanami, już niemal zamowiłam ale skoro Dana mówi, że zostawic brzozy, graby puścic do góry to tak bedzie Brzozy zreszta już zamówiłam, ale jeszcze nie wysyłają, bo maja zimę
Kupiłam brzozy w donicach wiec mogę wyciąc stare (nawet sie nie łudzę, ze te poczochrane brzozy damy rade wykopać ) a nowe wkopać mogę po przekwitnieciu tulipanów. Zobaczymy , poczekamy jak akcja eksmisji brzóz się uda.

Wiec dla przypomnienia - brzozy duplikujemy z prawej na lewą stronę gabionów. Czubki grabów puszczam swobodnie, tylko wyprowadzę boczne pedy szerzej. Trzy laty strzyzenia grabow poszły się paść. Dobrze, ze mam w podjezdzie patyczki do formowania w kostki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:13, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kamasja napisał(a)

A macie namiary na firmę, która robi te pergole?


W wątku z Gardeni i wczesniej u mnie wielkrotnie pisaliśmy nazwę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:15, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)


Wariatka Zamówiłaś Herzogin? Bo się przymierzam, by pod pomponelle posadzić.


Nie zamowiłam. Pałam milościa do purpurowych i delikatnie różowych austinek i Tantau. Gdy postanowię dodać bladawce to Herzogin na pewno u mnie zawita

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:22, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
hahaha ja też mówiłam że brzozy


Nie bez znaczenia były dla mnie takie głosy
Ana zapoamniałam Ci odpisać w sprawie trawnika. Ja na razie ani nie zrobiłam areacji, ani wertykulacji, bo gleba była zmrożona a potem wyjazd do Poznania.
Na razie wykonałam tylko walcowanie i sypnęłam Dolomitem. W tę sobotę mam nadzieje wykonać areację a gdy miną juz całkiem mrozy zamierzam wykonać wertykulacje. Pytasz czy sypac nawóz zaraz po wertykulacji? Większość poradników podaje że tak, ale ja bym zrobiła minimum tgodniową przerwę pomiędzy wertykulacja a nawożeniem.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabisia 19:22, 03 mar 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
To fajnie, że dzwoneczki zostają i jeszcze się rozmnożą
Ale platanów straszna szkoda.
Trudno, będziesz sobie je podziwiała u mnie, bo mam zarezerwowane dwie sztuki u Kulasa, hihihi

A te graby Madżenko masz co ile posadzone?
Ja jestem taka niecierpliwa, ze chyba bym je tam zagęściła, co by EFEKT szybszy był

https://www.pinterest.com/pin/346917977518192356/
https://www.pinterest.com/pin/354236326916588919/
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Madzenka 19:22, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Macham grupowo i biegne na kominki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Malgosik 19:23, 03 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Madzenka napisał(a)
Hi hi dalej dyskusja o moich brzozach/platanach Wpadnie Danusia i juz mamy kilkadziesiat stron o czym pisać Bardzo to miłe.

A wiecie ja nie dyskutuje z pomysłami Danusi, bo juz kilka razy się przekonałam, ze gdy spojrzy na moj ogód i cos poleci to strzał w 10 -tkę. Mam przecież purpurowe buki dzieki Danie, żurawki Georgia Peach w różach i stożek bukszpanowy Witka
Więc juz sie witałam z platanami, już niemal zamowiłam ale skoro Dana mówi, że zostawic brzozy, graby puścic do góry to tak bedzie Brzozy zreszta już zamówiłam, ale jeszcze nie wysyłają, bo maja zimę
Kupiłam brzozy w donicach wiec mogę wyciąc stare (nawet sie nie łudzę, ze te poczochrane brzozy damy rade wykopać ) a nowe wkopać mogę po przekwitnieciu tulipanów. Zobaczymy , poczekamy jak akcja eksmisji brzóz się uda.

Wiec dla przypomnienia - brzozy duplikujemy z prawej na lewą stronę gabionów. Czubki grabów puszczam swobodnie, tylko wyprowadzę boczne pedy szerzej. Trzy laty strzyzenia grabow poszły się paść. Dobrze, ze mam w podjezdzie patyczki do formowania w kostki


Marzena, a właściwie czemu wyrzucasz te stare brzozy?
Coś z nimi nie tak? Czemu są brzydkie?
Bo przeoczyłam.
____________________
Ogród na glinie
Pawlus 19:23, 03 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Madzenka napisał(a)




No i czyż to nie jest boskie?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Madzenka 19:38, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)


Marzena, a właściwie czemu wyrzucasz te stare brzozy?
Coś z nimi nie tak? Czemu są brzydkie?
Bo przeoczyłam.


Małgosik ja ci te dwa lata dyskucji o brzozach nie zrealcjonuję w jednym zdaniu . Cofnij się do wpisów z 26.02 rano i potem przez cały 27.02 , było u mnie czuwanie co powie Dana
Po prawej sa ładne, po lewej są brzydkie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:40, 03 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Qurcze miedzianem brzóz po prawej nie potraktowałam.... A przecież chorowały.... Mus kupic kolejną dawkę....

Gabi za gęsto graby nie ten teges. U mnie rosną co 4 M naprzemiennie z brzozami, czyli co dwa metry mam drzewo po obu stronach gabionow
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies