Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

jolanka 22:07, 05 maj 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Madzenka napisał(a)


Dziekuje za takie miłe słowa.zapraszam do częstych wizyt i pytań.
Pissardi mozesz ciąć zaraz po przekwitnieciu . Chcoiaż podobno idelany moment na ciecie wisni to dopiero lipiec. Ja jednak nie lubie ich tak pózno ciąć, bo wtedy za słabo sie zagęszczają i wypuszczają długie badyle. Jesli pogoda pozowli to planujemy cięcie w ten lub nastepny weekend
My zwykle tniemy przyrosty o 1/2 ale chcemy aby sie zagęsciła a nie rosła na wysokosc. Ty młodą z powodzeniem mozesz ciąc o 1/3


To tez dla mnie informacja Dobrze wiedzieć. Moje były wsadzone w ub. roku, ale miały już ponad 2 metry. Czy wplynie to na ich owocowanie? Lubię te sliweczki mniam a w ub. roku nie owocowały )miały po 1, słownie jednej sztuce, niewdzięczne.
A z jakimi różąmi łączyłaś brązowe trawy? Zamówiłam ich tyle, że muszę zacząć myśleć
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Madzenka 22:08, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
makkasia napisał(a)
Purpury w brązowych trawach prezentują się rewelacyjnie
Och Madżenko uwielbiam Twój ogród w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu, styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu...


Kasiu dziekuje, mam jednka niedosyt tulipanów,skoncentrowalam sie na krokusach a one tak krótko kwitły....
Dzisiaj juz scinalam niemla wszystkie exotic Emparor. Jeszcze chwile i bedzie po tulipanach...
Ale nie ma co płakać za chwilę zaczna czosnki i szalawia


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:08, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anabuko1 napisał(a)
Kurcze jak te tulipnaki na tle tych traw wyglądają cudnie


Zapraszam na róże w trawach. Bo większość traw dopiero ruszy w czerwcu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:11, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
jolanka napisał(a)


To tez dla mnie informacja Dobrze wiedzieć. Moje były wsadzone w ub. roku, ale miały już ponad 2 metry. Czy wplynie to na ich owocowanie? Lubię te sliweczki mniam a w ub. roku nie owocowały )miały po 1, słownie jednej sztuce, niewdzięczne.
A z jakimi różąmi łączyłaś brązowe trawy? Zamówiłam ich tyle, że muszę zacząć myśleć


Ciete czy nie owocowały marnie. Zatem dla mnie są ozdobne i nie czekam na owoce
Brązowe trawy mam z Ascot, red Leonardo da Vinci i Red Eden Rose. Do tego baldawce Madam Knorr, Comte de Chambord oraz Princess Alexandra of Kent
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:12, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Olli i peeprmjnt macham do Was wieczorową porą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 22:25, 05 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)

Poniektóre rośliny maja już 5-6 sezon i już mnie to przeraża, bo od 7 sezonu to juz trzeba szystko odmładzać.... musze robić wciąz rewolucje aby ogród sie nie zestarzał


I to trudniejsze niz zakładanie ogrodu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 22:36, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)
idź zobacz blue diamont u Andy http://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=393 ...ciekawa jestem czy moje 4 mutanty genetyczne bedą takie same?


Moje maja taki sam kwiat tylko są minimalnie ciemniejsze ale to pewnie kwestia temperatury i małej ilosci słońca.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:37, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)


I to trudniejsze niz zakładanie ogrodu.


Dlatego mam ogród formowany, łatwiej go utrzymać w odpowiednim kształcie . Ale ilość pracy z biegiem lat mnie przeraza.... Chyba musze ograniczyć liczbę bukszpanów lub wynająć ogrodnika....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasia73 22:51, 05 maj 2016


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Madzenka napisał(a)


Masz rację, chyba miałam jedne z pierwszych zywopłotów grabowych, potem od 2012 graby fastigiata Do traw i grabów wzdycham rowniez, kocha je miloscia absolutną.


Marzenko czy żywopłot grabowy o dł 7 m ma sens? Byłby przedłużeniem żywopłotu z choiny kanadyjskiej?
Twój żywopłot znam podoba mi się i w zimie i w lecie

Ps. Chroniłby ogród od tych okropnych zachodnich wiatrów
Madzenka 23:09, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasia73 napisał(a)


Marzenko czy żywopłot grabowy o dł 7 m ma sens? Byłby przedłużeniem żywopłotu z choiny kanadyjskiej?
Twój żywopłot znam podoba mi się i w zimie i w lecie

Ps. Chroniłby ogród od tych okropnych zachodnich wiatrów


Od wiatrów zdecydowanie lupę chronia thuje i serby.
7 M to całkiem duzo ale czy jest sens mieszać zywopłot z choiny z grabem? Ja bym nie mieszała
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies