Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

butterfly 22:17, 04 maj 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Madzenka napisał(a)


Mysle ze mam ok 20 piwoni, ale musze policzyc.


Kurczę, to teraz to musze te 20 zmiescić bo bedzie wstyd...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Madzenka 22:57, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anna_t napisał(a)

w takim pięknym ogrodzie każda pora roku urocza
Marzena powiedz mi po ilu latach Twoj żywopłot grabowy osiągnął powiedzmy 1,5m?
jak wsadziłam swój ponad tydzień temu to kiedy teraz go przyciąć?
u mnie w centralnej też codziennie pada ale ja się cieszę bo niewiem czy mi grujeczniki nie padły bo to chyba dziwne żeby po przymrozkach wszystkie liście uschły...


Niech pomyślę. Od dwóch lat już go nie puszczam wyzej niż ponad 1'8 M czyli gdxieś po 3-4 latach miał z 1,5 M
Mozesz już raczej ciąć, juz wypuścily u mnie liscie, ruszyły soki, raczej juz nie płacza.
Zetnij jednego i zerknij czy nie wydziela soków, czyli czy nie płacze. Jesli nic się nie dzieje to tnij
Mój był sadzony z doniczek w maju i od razu go przycięliśmy

Mała Mi pokazywała co sie od deszczu stało z jej bzami... Mi po ulewnych deszczach padły wisnie , wygladały jakby zwiędły. A rok temu ledwo uratowałam ambrowce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:00, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kasja83 napisał(a)


Madzen jak Ty masz wszystko dopracowane...Przedpłocie brzmi tak po macoszemu-a tu tak ładnie...Ja czekam z moimi fastignatami jeszcze troszkę, zeby je ciachnąć-bo tak tu gdzieś na O poczytałam-myślisz może żeby je już coś ciachnąć?

Z zasady graby tniemy gdy liście nabiorą ciemnego zielonego koloru i gdy liście urosną do ostatecznych rozmiarów. Czas ciecia był zima a teraz raczej pod koniec maja a nawet lepiej w czerwcu. Nie szalej z cięciem, daj liściom i gałęziom dojrzeć jeszcze sie ich natniesz, nie martw sie.... Będziesz miała dosyć tego cięcia Dam sygnał kiedy ciąć

Teraz jest czas podziwiania seledynowych listeczków
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:03, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wodzyn napisał(a)
Marzenko cudnie!!!!! Zakochana jestem w tym Twoim ogrodzie.
Deszczu zazdroszczę, bo u mnie za sucho jak na wiosnę.


Ja nie narzekam na brak wody ... Teraz było wyjatkowo kilka dni bez deszczu..południe Polski ma nadmiar, czego nie zazdroszcze, bo długotrwałe nieustanne deszcze uszkadzają rośliny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:04, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bozga napisał(a)
Bardzo ładnie i elegancko Niestety u mnie zapowiadanego deszczu nie było A kiermasz ogrodniczy jest dopiero w ostatni weekend maja ( postaram się jednak nie jechać żeby nie ulec pokusie bo i tak nie mam już gdzie sadzić.


Hi hi, gdzie byś posadziła
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:04, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda70 napisał(a)


uwielbiam Twoje przedplocie...


A ja Twoje zaplocie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:06, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tusiawka napisał(a)
Tulipany dają czadu, miło patrzeć jak wystają z tej bujnej zieleni.
Przedpłocie eleganckie i widać, że masy zaczyna nabierać.


Przedpłocie w tym roku zostanie tylko raz skorygowane (zamiast dotychczasowych 3 x w seoznie) bo ma przesłonić domy z naprzeciwka. Graby męznieja. Ale znow jakies prace budowlane trwają, ciągną rury.. Jak mi znów przekopie graby to będą same trawy....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:07, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
butterfly napisał(a)


Kurczę, to teraz to musze te 20 zmiescić bo bedzie wstyd...


No kochana na Twoim areale to i bys z 200 zmieściła
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Asisko_2005 23:15, 04 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Madzenko pięknie. Zieleń w Twoim ogrodzie powala. Czy Ty stosujesz azofoskę? U mnie od strony frontowej trawnik żólty. Zakwitły mlecze, jutro je wykoszę. Niestety to efekt zachwaszczonej działki na przeciwko mojego domu.
Tulipany masz piękne. U mnie połowę zjadły nornice. W tym roku na jesieni wszystkie cebule dołuję w donicach.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Madzenka 06:39, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Asisko_2005 napisał(a)
Madzenko pięknie. Zieleń w Twoim ogrodzie powala. Czy Ty stosujesz azofoskę? U mnie od strony frontowej trawnik żólty. Zakwitły mlecze, jutro je wykoszę. Niestety to efekt zachwaszczonej działki na przeciwko mojego domu.
Tulipany masz piękne. U mnie połowę zjadły nornice. W tym roku na jesieni wszystkie cebule dołuję w donicach.


Asiu tak dałam azofoskę w tym roku również na trawnik już w marcu. Teraz bedzie kolejne nawozenie
Na chwasty na trawniku zastosuj chwastox. Ja mam mało to ręcznie wyrywałam mlecze, ale widzę że mam teraz koniczynę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies