Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 23:26, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
alinak napisał(a)
na mszyce to promanal nie pomoże to sezonowe draństwo i załatwić trzeba stanowczo .
Ładnie Marzen u ciebie ...teraz tylko leżenieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Ale ja nie mam mszyc bo stosowałam Promanal zwykle w maju było nimi juz wszystko oblepione od kalin po roze. Zobaczymy jak będzie w tym roku.
Na mszyce wszelkiej maści, w tym zdobniczkę bukową wypróbowałam Kohinor/confidor. Nie smakowały im potem roslinki. Nic innego zwłaszcza na zdobniczke nie pomagało, wracała jak bumerang...

Leże Alinko, leze
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:29, 03 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Ja już nie wiem co napisać, żeby wyrazić swoje ochy i achy na ogród. Jest cudownie, a kolorystyka tulipków mnie zachwyca. Nie mogę się doczekać tych róż u Ciebie, a teraz również piwonii

No i jak Renia pisała, znak może zniknąć


Łuki róże w róznym stanie.... Bacznie je obserwuję.... Z ubiegłorocznych nabytków część moze rozczarować, natomiast sadozne w 2013 i latem 2014 zapowiadaja sie dobrze, gorzej z tymi jesiennymi i wiosennymi nasadzeniami.
Piwonie miłe mnie zaskoczyły, oby mroz ich nie zniszczył....

Dzięki za wykadrowane znaku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zielona 23:33, 03 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Z wyjazdu wróciłam, ale ważniejsze od wrzucenia w swoim wątku zaległych fotek z Barcelony były kominki u Was.
Jak Ty ogarniasz czytanie forum???

Jeśli chcesz wykopywać cebule w celu grupowania, to oczywiście Twoja decyzja, ale moim zdaniem taki układ, jaki masz jest doskonały. Poza tym... w zeszłym roku każdy tulipan miał u mnie kokardkę i zgodnie z kolorem wykopywałam, dzieliłam i dzisiaj wiem, że mimo tego queeny są znacznie niższe od pierwszego sezonu. Wysokie i w rozmnożonej ilości mam wyłącznie tulipany kupowane w moim CO, tuż po otwarciu oryginalnych kartonów. Dzięki temu kolory są takie, jak na opakowaniach, a jakość cebul znacznie lepsza od dyskontowych. No ale... były droższe...

Cudny, wiosenny busz, Marzenko. Wcale się nie dziwię, że siedzisz i podziwiasz. Wiesz, na czym ja się łapię? Na tym, że w moim ogrodzie staję w miejscu i... gapię się. Tak po prostu się gapię. I jestem zachwycona
Ewkakonewka 00:08, 04 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Madżen 3 razy już siedziałaś ? Dałaś radę? Genialna jesteś. Busz telepatycznie zabieram do siebie Wybacz Bosko cudny jest
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Pamajo 00:45, 04 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2014
Posty: 174
Madzenka napisał(a)
Trzmielinki trzy...


Na dowód , ze dzisiaj znów leżakowałam widok na prawo z kanap Wczoraj było zdjęcie na wprost i w lewo



Królewny w trawach przecudne.
A na określenie trzmielinek z brzozami w tulipanowo - trawowym buszu zabrakło mi słów. Mogę tylko napisać oooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
Jola
Pamajo 00:47, 04 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2014
Posty: 174
Madzenka napisał(a)
i cud nad cuda , mimo przesadzania piwonie mają pąki... nie poddały się!
A nowe piwonie nawet z jednym listkiem mają co najmniej po 1 pączku





Pewnie się bojały, że je wyciepiesz
____________________
Jola
jazzy 02:01, 04 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Madzenka napisał(a)


Żyć, nie umierać...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Madzenka 05:18, 04 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdziu, Kitek, Mateusz, Małgosik, Ewkakonewka, Pamajo, Jazy chętnie bym wzięła z tydzień urlopu aby pocieszyć sie ogrodem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 05:24, 04 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Z wyjazdu wróciłam, ale ważniejsze od wrzucenia w swoim wątku zaległych fotek z Barcelony były kominki u Was.
Jak Ty ogarniasz czytanie forum???

Jeśli chcesz wykopywać cebule w celu grupowania, to oczywiście Twoja decyzja, ale moim zdaniem taki układ, jaki masz jest doskonały. Poza tym... w zeszłym roku każdy tulipan miał u mnie kokardkę i zgodnie z kolorem wykopywałam, dzieliłam i dzisiaj wiem, że mimo tego queeny są znacznie niższe od pierwszego sezonu. Wysokie i w rozmnożonej ilości mam wyłącznie tulipany kupowane w moim CO, tuż po otwarciu oryginalnych kartonów. Dzięki temu kolory są takie, jak na opakowaniach, a jakość cebul znacznie lepsza od dyskontowych. No ale... były droższe...

Cudny, wiosenny busz, Marzenko. Wcale się nie dziwię, że siedzisz i podziwiasz. Wiesz, na czym ja się łapię? Na tym, że w moim ogrodzie staję w miejscu i... gapię się. Tak po prostu się gapię. I jestem zachwycona


Reasumując zostaję przy misz-masz tulipanowym
Najważniejsze w tym naszym ogrodniczkowanie jest znalezienie czasu na GAPIENIE się!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bacowa 07:02, 04 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Witaj , jaka jest średnica twoich trzmielin na kijku , tak " + -"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies