Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 21:14, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pamajo napisał(a)
Madżen możesz pokazać swoje hortensje w doniczkach?

Na początku kwietnia pierwszy raz kupiłam hortensje i nie bardzo umiem się z nimi obchodzić. Niektóre kwiaty zaczynają się "starzeć". Czy należy je wycinać? Czy w to miejsce urosną nowe?
Pytania może śmieszne ale nie chciałabym zrobić im krzywdy.



To nie sa śmieszne pytania. Dzieki Danusi po raz pierwszy kupiłam horetnsje do donice od trzech lat ucze się z nimi obchodzić.
Hirtensje kupowane wiosną sa pędzone w szklarniach, dlatego ich pełnia kwitnienia przebiega taraz i najzwyczajniej w swiecie juz przekwitaja. Zwykle zasychają i sa nadal piekne mimo ze przekwitły. Jesli sa wyjatkowo brzydkie (ususzone brzegi lub czarne ) to wytnij. Jesli bedziesz je nawozić i trzymac w cieniu powinny jeszcze kwitnac
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:15, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Dzieki Marzenko raczki mi pracuja ))


Powstrzymaj sie dla ich dobra
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malgorzata_s... 21:17, 13 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Przyszłam znowu chwilkę oczy nacieszyć na dobranoc Buziam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Madzenka 21:18, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
makkasia napisał(a)
Madżenie Geoff Hamilton (golas sadzony na jesień) coś ma problem z wystartowaniem schną mu ledwo co rozwinięte listki w ogóle jakiś taki nie do życia jest ? co robić?
Czy może powodem być zbyt glebokie posadzenie ?


U mnie tez niektore pedy zasychają w nowych rózach ale inne rosna. Nie wiem co robic, spytaj Robaczka lub Monic wiesz gdzie
Dlatego nie lubię sadzenia tych róz z gołym korzeniem.... Wole doniczkowe..
Dzisiaj na moich zrywałam liście po nimulce i utłukłam jakaś gąsienice ktora sie na nich stołowała. Wogole wszędzie mam gasienice na lisciastych, straszna plaga.... Dostały wczoraj Kohinorem po nozdrzach!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monitka 21:19, 13 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Kurcze naprawdę masz taką plagę szkodników? szok...
U mnie na razie róże wszystkie ładne i mam nadzieję że tak zostanie

pozdrawiam Madżenko
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Madzenka 21:20, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tusiawka napisał(a)


Kupowałam je w tym roku, więc mogły być podpędzone.
To dobrze, że w czerwcu taki był plan.


A moje kupione jesienia jutro dotrą od Finki

Dzisiaj zrobiłam im miejsce, wywaliłam 12 padnietych lawend, na ich miejsce posadziłam 18 szt VIVA, przesadziłam kilkanascie szałwi, trochę je poporządkowaam a jutro dotrze 10 przetacznikow
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:21, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
jalos napisał(a)


czyli nie dla mnie, bo mi może się przydarzyć, ze zapomnę o podlaniu....

Ale wiesz, pięknie wtedy u Ciebie wyglądały.


Jak zapomnisz to liscie pozwijają w trąbki ale jak podlejesz za duzo to padną.... Wymagajace sa bardzo, ja z nimi walcze 4 rok....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:23, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ZielonaAnia75 napisał(a)
Ufff nadrobiłam ogromne zaległości. Słów brakuje do opisu tego bogactwa roślin i ich uroku. Stworzyłaś piękny ogród!
Dopytam jeszcze o pełną nazwę tej trawki, którą kupiłaś, piszesz Gold, a coś więcej. I czy ona nadaje się do słońca?
Dopytuję także o tę gnojówkę z wrotycza, możesz podać przepis i jak i kiedy ją stosujesz na opuchlaki (larwy czy dorosłe osobniki)? Znalazłam u siebie larwy opuchlaków, które wydłubałam z ziemi, ale boję się, że jeszcze jakieś okazy zostały w ziemi.


To carex golden bowles. Ja ja posadziłam dopiero jesienia zatem trudno mi to ocenić, ale Ana Art ma ją juz dłuzej.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pamajo 21:24, 13 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2014
Posty: 174
Madzenka napisał(a)


To nie sa śmieszne pytania. Dzieki Danusi po raz pierwszy kupiłam horetnsje do donice od trzech lat ucze się z nimi obchodzić.
Hirtensje kupowane wiosną sa pędzone w szklarniach, dlatego ich pełnia kwitnienia przebiega taraz i najzwyczajniej w swiecie juz przekwitaja. Zwykle zasychają i sa nadal piekne mimo ze przekwitły. Jesli sa wyjatkowo brzydkie (ususzone brzegi lub czarne ) to wytnij. Jesli bedziesz je nawozić i trzymac w cieniu powinny jeszcze kwitnac


Dziękuję
Najbrzydsze kwiaty powycinam. Gorzej z tym cieniem.
Tak się zachwyciłam hortensjami na Ogrodowisku, że nie pomyślałam o odpowiednich warunkach dla nich. Myślę, że mają za dużo słońca. Trudno, będę kombinować. Najwyżej wylądują w cieniu magnolii
____________________
Jola
Madzenka 21:25, 13 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdziu, Ewo, Irenko, Sebku macham do Was radosnie.
Bardzo jestem zadowolona bo sie natyrałam w ogrodzie przy tej lawendzie.

Przy okazji podlałam humusem w dozowniku trawnik... Może sie wreszcie po tym wypaleniu zregeneruje... M wczoraj walcował kolcami , znaczy sie areował go, bo moja glina przy suszy zrobiła sie jak skorupa...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies