Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

16:35, 19 maj 2015
Madzenka napisał(a)
Enya i Alina dla mnei CHFSh jest corocznym świętem ogrodowym na ktore czekam.
Miałam w tym roku jechać do Londka ale M zapowiedział urlop za miesiac i nikt mi nie da urlopu w takich odstepakrótkich odstepach czasu. A ze nie byłam w Londyńie, wiec zamierzam sie wybrac na co conajmniej tgodniową pobyt ze zwiedzaniem całego miasta . Moze za rok?



zaplanuj 2tygodnie! ja byłam tydzień i mam niedosyt ogromny

my wypożyczyliśmy tam samochód(bo hotel oferował bezpłatny parking - hotelu nie polecm, dzisiaj wybralabym opcje mieszkanie do wynajęcia)posiadanie auta umożliwiło nam obiejachanie kilku ogrodów jeszczeW Londynie metro jest super auto to jak kula u nogi.
Margarete 17:08, 19 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Madzenka napisał(a)
Czosnki w stipie


Zacytowałam.........bo ślicznie........
Wracam do nadrabiania zaległości...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Milka 17:14, 19 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ktoś nam musi trendy wskazywać, dobrze że takie wystawy są, sporo wyniosłam z tej wystawy, bo inspiracji było bez liku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 17:27, 19 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zdjęcie z CHFSh oglądam od 3 lat odkąd dotarłam na O i odkąd obudziła sie we mnie moja ogrodowa pasja. Zachwycam sie nimi choć niektóre traktuje tak jak ciekawostkę z pokazu mody, owszem ładne, owszem ciekawe, owszem nowatorskie ale sama bym nie chciała ich mieć. Teraz juz od 3 lat czekam zawsze na foty, sledzę relacje itd....

U ciebie Mandżen przeciez tez jest wiele inspiracji z tych wystaw, ktoś wyznacza trendy a inni je wkomponowuja w swoje ogrody - i o to chodzi

W twoim ogrodzie z resztą jest prawie tak jak na wystawie w CHFSh...co sie bedziemy oszukiwać, albo nawet piekniej

Pytanie praktyczne czy te carrexy elata aurea w tej stipie to bedą na słońcu bardzo czy troche tylko ? ja też mam je do posadzenia i bije sie z myslami gdzie je umiejscowic....
Buziole !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 18:07, 19 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margaret moje stipy z elatami są na tzw "patelni" czyli przez calutki dzien od wschodu do zachodu słońca wystawione na promienie słoneczne. Jesli elata nie wytrzyma to wymienie, bo po cóż nam piekno nieużyteczne?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabisia 19:38, 19 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Pszczelarnia napisał(a)
W nawiązaniu do dyskusji o pięknie i postawionego pytanie: czy piekno musi być użyteczne, powiem, że: ja przychylam się do antycznych mędrców oraz rzeszy ich naśladowców ideologicznych (jak np. pana Gropiusa, guru Bauhausu): piękno musi być użyteczne. Słowo piękkno i słowo użyteczność to pojęcia nie tylko estetyczne (ale też etyczne: bonum i utilitas).

Na co komu piękno bezużyteczne? Piękno bezużyteczne, to takie z którego nie da się skorzystać, którego nie da się podzielić - nie rozlewa się wkoło, w efekcie "marnieje".

Inspiracje z ChFS rozlewają się i to warunkuje powodzenie tej wystawy.
Sądzę, że koncepcje CHFS są inspirujące, wiele wnoszą sa potrzebne.

A to, że przez 4 dni rośliny stoją na baczność to zupełnie inna bajka. Raczej zdziwiłabymn się, gdybyż było inaczej. I uważam, że na CHFS - mimo ekscentrycznych projektów ogrodów na wieżach z windą, etc. - przestrzega się dobrej zasady "siedliskowości roślin".



Jako, że kilka lat studiowałam historię Bauhausu() maksyma: "Form follow the fuction" jest oczywiście bardzo celna dla tamtego okresu.

No, ale piękno "bezużyteczne" też powinno mieć miejsce…
Marzenka ładnie porównała ChFS do haute couture i tak właśnie powinno się tą wystawę odbierać.

Myślę też, że z piękna bezużytecznego można korzystać, że zawsze się rozlewa

Jakby nie patrzeć takie obrazy jedynie wiszą na ścianach i użytkowe nie bardzo som

Buziaki Pszczółko i Marzenko!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 19:41, 19 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ja czekam na ChFS, jak na suknie oskarowe

Dobrze, że w tym roku nie pojechałam do Londka...
Wystawa bez Luciano?
No jakże to tak?!!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
LewOgrodowy 19:55, 19 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Madżenko, ja tak zawsze "z partyzanta" u Ciebie, ale teraz mam pytanie. W tym roku po raz pierwszy mam czosnki gladiatory. Możesz mi napisać, jak się z nimi dalej postępuje? Czy urywać przekwitłe kwiaty, czy wykopywać cebule, a jeśli tak, to kiedy?
____________________
Monika
Madzenka 19:57, 19 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Lewku napisze gdy wróce z jogi

A teraz dla spragnionych fotki mego faworyta, nie zawiodłam sie
http://crocus.co.uk/chelsea2015/marcus-barnett/

Dań rzekomo lepszy , the best show ale ja wolę Marcusa

Marzy mi sie taka woda od tarasu do sciany wodnej. Eh moze kiedys!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
LewOgrodowy 20:11, 19 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Dobrze, nie ma problemu.
____________________
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies