Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Mala_Mi 22:16, 18 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margo napisał(a)
Marzenko, mam pytanie odnośnie śliw bordowych.
Czy zdarzyło Ci się mieć pozjadane przez jakieś robale listki?
Dziś podczas wieczornego obchodu ogrodu dojrzałam, że liście mam pogryzione, część zjedzona prawie doszczętnie, zwłaszcza młodszych, część ma drobne wgryzienia w środku liści. Żadnego szkodnika nie dojrzałam
Spotkałaś sie może z czymś takim ???

Znajomi mnie zawołali, że coś im dziurkuje liście klona.. wydawało się, że nic nie ma, ale przez szkło powiększające wypatrzyłam takie malutkie robale, zielone.. wielkość małego przędziorka. Nie wiem co to jest, ale chociaż małe to apetyt ma zajewielki.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ensata 22:19, 18 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Marzena, alez dokładnie tak, te ogrody są inspiracją dla jednych, dla innych pięknym obrazem zbudowanym z roślin do kontemplacji przy kawie. Dlatego uważam, że trudno mówić i porównywać je do codziennych ogrodów tworzonych przez pasjonatów, czy tez zwykłych ogrodowych śmiertelników
____________________
W kolorze blue
agata19762 22:20, 18 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 22:20, 18 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madżen, ja uwielbiam oglądać fajne obrazki, nawet jak są na kilka dni Tylko może się okazać, że cześć z tych układów w realu nie zawsze się sprawdzi A że jestem praktyczna to patrzę pod tym kątem
Mało tego , nawet ośmielam się coś tam skopiować.. jak tojeść bordową
W zeszłym roku chciałam rabatę bylinowo-bukszapnową, stąd tyle kulek kupiłam.. i ze względów praktycznych zrezygnowałam Rabata kulkowa dzięki temu powstała
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
alinak 22:46, 18 maj 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Z wystawą jest dokładnie jak pisze Marzena . ona ma pokazywać trendy i detale .
Nie znaczy że musicie wszystko żywcem kopiować .
przecież odwiedzają ją ludzie z całego świata z różnych klimatów ,i każdy u siebie zastosuje inną roślinę ,ale wiadomo żeby był to ten kolor i ta wysokość .

ja od lat próbuję dopasować rośliny na bylinówkę żeby choć przypominała angielską .
eksperymentuję z różnymi roślinami żeby dać kolor ,kształt,ale wiem że nie mogę zastosować niektórych roślin, bo w naszym klimacie osiągają rozmiary mikro .tak jest z tojeścią ,ale można ją zastąpić inną bordową rośliną i efekt też będzie podobny . tu chodzi o całość
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Enya73 23:06, 18 maj 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Zgadzam się z Twoją opinią na temat CHFS. Wprawdzie nie interesuję się haute couture, ale można te wydarzenia postawić w jednym rzędzie. Dla mnie to też wielkie święto. Zawsze wyczekuję z wielką niecierpliwością. Może kiedyś uda mi się wyjechać w tym okresie do Londka
Mnie zawsze fascynowały takie ogrody w klimacie naturalistycznym , od początku idę w tę stronę szukając własnego stylu. Bardzo się cieszę, że u nas w końcu to też stało się modne . Pierwszy raz w życiu jestem modna Ciekawe co w tym roku będzie hitem? Niestety moja tojeść też porażka.
Pozdrawiam.

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Kuba 05:20, 19 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
A ja szczerze powiem nawet nie oglądam ChFS, niestety te ogrody pokazowe nie wywołują u mnie takiego zachwytu jak wiele waszych ogrodów w tym Twój Marzenko, tamte po prostu traktuję jako ciekawostkę nie do przeniesienia na nasz grunt.
Miłego dnia

PS. Napisz mi proszę jak masz włączone podlewanie trawnika- 2 x w tygodniu pk 20 minut starczy?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Madzenka 06:59, 19 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margo napisał(a)
Marzenko, mam pytanie odnośnie śliw bordowych.
Czy zdarzyło Ci się mieć pozjadane przez jakieś robale listki?
Dziś podczas wieczornego obchodu ogrodu dojrzałam, że liście mam pogryzione, część zjedzona prawie doszczętnie, zwłaszcza młodszych, część ma drobne wgryzienia w środku liści. Żadnego szkodnika nie dojrzałam
Spotkałaś sie może z czymś takim ???


Oczywiscie, w maju grasują na nich namiętnie gasienice. Pryśnij Mospilanem, ale jakis szczególnych szkod drzewom do tej pory nie robiły po za tym , ze wisnie sa w cętki.
Mam pełno gąsienicami na wszystkich lisciastych, malutkie i wieksze..... Za chwile przeobrażą sie w latające.....
Z powodu tych gąsienic załuje, ze nie robie opryskow lanca doglebowa ... Nie smakowałaby drzewa robalom...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:01, 19 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)
Madżen, ja uwielbiam oglądać fajne obrazki, nawet jak są na kilka dni Tylko może się okazać, że cześć z tych układów w realu nie zawsze się sprawdzi A że jestem praktyczna to patrzę pod tym kątem
Mało tego , nawet ośmielam się coś tam skopiować.. jak tojeść bordową
W zeszłym roku chciałam rabatę bylinowo-bukszapnową, stąd tyle kulek kupiłam.. i ze względów praktycznych zrezygnowałam Rabata kulkowa dzięki temu powstała


Cześć mojego zycia nie musi byc praktyczna
Praktyczna jestem na codzien w pracy a w ogrodzie musze poszalec. Ale kazdy ma inne zycie, preferencje, liczbe obowiązków i czasu wolnego
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:05, 19 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kuba napisał(a)
A ja szczerze powiem nawet nie oglądam ChFS, niestety te ogrody pokazowe nie wywołują u mnie takiego zachwytu jak wiele waszych ogrodów w tym Twój Marzenko, tamte po prostu traktuję jako ciekawostkę nie do przeniesienia na nasz grunt.
Miłego dnia

PS. Napisz mi proszę jak masz włączone podlewanie trawnika- 2 x w tygodniu pk 20 minut starczy?


Steruje tym ręcznie w zaleznosci od siły opadów, bo mi Mikołaj z fruwającymi meblami uszkodził czujnik opadów...... Ale i tak zawsze wolałam ręcznie ustawić częstotliwość podlewania. Latem podlewam w upalne dni codziennie rano, rozne sekcje przez różny czas. Miejsce najbardziej nasłonecznione tylko z dwoma zraszaczami przez 20 min, zachodni trawnik przez 10 min. Ale sprawdzam jak trawa rosnie, jesli dobrze to skracam czas, słabo po prostu właczam ręcznie dodatkowo wieczorem niektore sekcje
Nie ma na to zadnej reguły, musisz zobaczyc jakie masz cisnienie wody (wczoraj wieczorem u mnie niemal w domu na pietrze wody nie było bo wszyscy podlewała......) , jak sa ustawione zraszacze, jak intensywnie operuje słonce.
A jak dostaniesz rachunek za wodę i tak ograniczysz podelwanie.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies