Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Rench 16:17, 20 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
U Ciebie tak idealnie ,jak na wystawie Chelsea
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Kondzio 17:50, 20 maj 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marzenko mam pytanie bo szukam opisów roślin tego ogrodu wiem że kiedyś miałaś takowe z tamtego roku nie wiesz gdzie można takie znaleźć z tego roku

https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/exhibitors/2015/gardens/the-homebase-garden
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Madzenka 19:04, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
Marzen, dziękować za streszczenia na żywo i linki. Niesamowita przyjemność oglądania przy kawie. Wracajac do grabów, może Ty dziewczyno rzeczywiscie powinnaś się przekwalifikować? Graby bym brała od Ciebie formowane hurtem, gotowe kompozycje też Danuś za mało na tym naszym padole, pomysl nad zmiana ścieżki kariery

Ścieżka kariery zaplanowaną na emeryture mam chyba ze wczesniej mnie z robot wyrzucą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:05, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
Madżenn, super relacja z Chelsea FS. Ty wiesz na co ludziska czekają.


Ewo ja czekałam z bijącym sercem juz rozkminiłam kto zwykle wygrywa, symptomy juz znam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:08, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Karabela napisał(a)


już mam, kupione w podróży służbowej ładnie podrośnięte ale wciaż maluchy, maja tak z 140 cm ale nie są chudziaki, teraz pytanie co ile je posadzić ? Madżen, jak miałas u siebie, da radę jak będzie mniej niż metr? można je potem ścinać żeby były chudsze?

no i dziękuję pięknie za relację z CFS - bezcenne
buziaki z rana


Graby? Napisz jak maja wygladać? Czy tak formowane jak moje na przedpłociu?
W podjezdzie mam posadzone co 1 metr chucIaki. W tym roku będe je łaczyć gałęziami. Jesli maja byc soliterami to co 2 M.
Graby mozesz ciąc na chude. Mój zywopłot trzymam w ryzach na szerokosci 50 cm i wiecej mu nie popuszczę.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:11, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
W sumie ciekawe, bo ogolny trend, to dla mnie inspiracja babcinymi ogrodami. Pstrokato i duzo. Nie ma za dużo tam elegancji. Busz ujety w ramy, ale niekwietne, to jedyny obraz który do mnie przemawia. Łubinów, to ja jednak nie moge znieść w ogrodzie. Rozdwojenie jazni, bo ostróżki i owszem Misz masz to ja mam we własnym, od pokazowych oczekiwałabym jednak więcej. No, wiadomo, to kwestia gustu, a z tym tez wiadomo, ze sie nie dyskutuje Brzozy mnie się w ogole. O ile te wasze słynne szczepione są naprawdę ładne, to te wyrwane żywcem z lasu juz mi nie konweniują


W tym roku zdecydowanei wiecej pstrokacizny i naturalnych nasadzen. Ja jednej wole ogrody ujęte w ramy. Ale moze to antidotum na nasze ogrody trawnik + thuje?
Woda + geometria nasadzen to wg mnie idealne polaczenie do architektury Twego domu. Bedzie mi miło zostac jego matka chrzestna z przyjemnoscią przyjade na Komunie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:17, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)


hi hi hi
a ja sobie myślę, że dużo trudniej zaprojektować ogród by wyglądał ładnie przez cały rok
na wystawie wszystko pięknie kwitnie, ale tylko kilka dni
zainspirować się można
łubiny widzę wracają do łask, bo coraz więcej widzę ich w ogrodach
ale chyba tylko w kompozycjach ChFS mi się podobają



W tym roku jak i poprzednim królują naparstnice i łubiny. Pojawiły sie bardzo lubiane przeze mnie pustynniki, ktore jednak u mnie wygniwaja... Naparstnice tez mi nie wyszły po zimie... A lubinow nie lubie....inne nasadzenia roslin rowniez nie w moim guście poza topiarami , ktore sa piekne przez cały rok. Dlatego mam tak duzo bukszpanów, cisow i laurowisni.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:19, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joaska napisał(a)
Madżen ta ścieżka wodna przy tych kwadratach faktycznie wygląda super... piękna inspiracja... no masz ty kobieto intuicję wygrał twój faworyt


Joasiu wygrał Dan Pearson, ktorego ogród nie jest w moim stylu. Moj faworyt dostał zloty medal ,chyba jeden z 7 , bo dużo złotych co roku na CHFSh rozdają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewa004 19:21, 20 maj 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Marzenko inspiracje cudne .


____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Madzenka 19:23, 20 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
abiko napisał(a)


Madżen.. no nie! Weź ty lepiej powiedz jak Ci te stipy tak rosną.. no musisz coś lać tajnego..czosnki piękne, piękne


Piekne ? One coraz mniejsze, ale juz mi sie znudziły , będa eksmitowane z tej rabaty
Stipie nic nie robie, ma gline, wode i łagodne zimy, systematyczne nawozenie. Jedno jest pewne trzeba ja przyciąc wiosna, bo rok temu była brzydka bez ciecia. Pewni tegoroczna zima bedzie ostra i nic nie bedzie z moich doświadczeń ze stipą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies