Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

jalos 00:38, 10 cze 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Madżenko, porady i pomocy potrzebuję - moja magnolia Genie ma młode liście w kolorze czerwonawym lub prawie bordowym -nie wiem czy to norma, a najgorsze, że liście zaczynają przybierać dziwny kształt - są nierówne, podwijają im się brzegi, mają takie jakby małe guzki. Szkodnika gołym okiem nie widziałam.
Strasznie mi na tej magnolii zalezy, bo to mój urodzinowy prezent od najbliższych. Mogłabyś rzucić okiem? O tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/4933-twardy-orzech-do-zgryzienia-moje-ogrodowe-rozterki-i-marzenia?page=43#post_1
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
ZielonaAnia75 07:09, 10 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Marzenko, czy rozpoznasz mi tę różę. Kupowałam ją jako NN. Jest to róża pnąca, wielokwiatowa i booosko pachnie...i tyle wiem
____________________
ZielonaAnia75 07:11, 10 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Oczywiście usunę zdjęcia.
____________________
atena35 08:26, 10 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Madzenka napisał(a)


Oj to chyba lepiej kupić wielkowiatową niz cokowiek obcinać?

Masz na mysli takie jak w kwiaciarniach sorzedają?


Marzenko mam Chopiny. W pierwszym roku miały po jednym dużym kwiatku na łodydze (tak wypuszczały)były takie jak z kwiaciarni

Teraz zawiązują obok siebie po 3-4 ale dużo mniejsze. Na próbę z 3 gałązek obcięłam boczne zostawiając główny kwiat. Zobaczymy
____________________
Ogród Tosi
atena35 08:28, 10 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Madzenka napisał(a)
Atena i Ensata widzę Was oczami wyobrazni goło z kawą



Halo, halo ja nie goło

Po przemyśleniu ..... może czas spróbować poddać się wyobraźni
____________________
Ogród Tosi
makkasia 08:59, 10 cze 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Madzenka napisał(a)


Wspołczuję bardzo tych róz, wiem jak czekałaś. Opryskaj systemicznymi Kohinorem lub Mospilanem aby temu dzidostwo rosliny nie smakowały....

Opryskałam calypso też systemiczny i poucinałam wszystkie zaatakowane czubki wraz z gąsienicami. Jedno szczęście, że wszystkie róże powtarzają kwitnienie bo bym sie zapłakała. Na O panuje różanka więc na razie bedę podziwiać je u innych. Moja LO nie poddała sie w całości robalom i zaczyna kwitnąć jej zapach jest obłędny
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Margarete 10:05, 10 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Madzenka napisał(a)
Atena i Ensata widzę Was oczami wyobrazni goło z kawą

A wyobraź sobie mnie na golaska ... u mnie w ogrodzie...wszystko jedno, z kawą czy bez...w środku osiedla.....pomijam walory estetyczne mojej gołej figury...ale blok obok, za płotem jest 2- pietrowy, co prawda ma tylko 6 mieszkań ale dopiero moi sąsiedzi mieliby ubaw.....

Dzieki za info o różach, czekać bede na twoje odczucia i wrażenia co do towarzyszki dla Leo.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
siakowa 10:09, 10 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
jestem codziennie ale macham sporadycznie coby nie zasmiecac piękne róże...a nie masz wrażenia ze w tym roku trawy jakoś póxniej ruszają? tos to czerwiec już a niektóre obcinane na wiosne jeszcze takie liliputowate..
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Malgosik 10:24, 10 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Madzenka napisał(a)
Zwariuje z ta pogodą, drugi dzien mńie głowa boli...


dobrze że już dzisiaj słonko
____________________
Ogród na glinie
kamasja 11:01, 10 cze 2015


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Ja też cierpiałam nie wiedziałam co robić z głową, zwisałam z łóżka(trochę działało), pomogły tabletki na migrenę. Koszmar-wiem o czym piszesz.
Dopiero w tym roku uświadomiłam sobie, że "karmnik" śmierdzi -czułaś? Za to kwitnie niesamowicie.
____________________
Z miłości do bukszpanów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies