Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 21:07, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kamajla napisał(a)


Brzmi zachęcająco

Jutro zadzwonię przed 16, ok? Później muszę pędzić do szkoły na konsultacje (przegapiłam zebranie u córki...). Chyba, że wolisz o innej porze, bo masz spotkania to daj znać.

Miłego wieczoru


Jutro mogę do 16 nie skończyć spotkania ale zadzwoń, może będę już po
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 21:12, 08 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
Madzenka napisał(a)


Tradescant ma na pewno piekny ciemny , zimny odcien purpury. Na chwile obecna rosnie u mnie na patelni i jej nie przypalało, daj mi jeszcze tydzieńabym ja poobserwować . Nie wiem jednak do jakiej wysokosci dorośnie ale masz pewność, ze fairy ma u mnie mimo przesadzania ma 80 cm - 1 M...

Munstead do fairy za niska, podobnie jak Burgundy Iceberg



A bo jeszcze nad Othello się zastanawiam...do tych moich Fairy.
Pasowałyby???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:14, 08 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
O masz....dubel

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 21:28, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)



A bo jeszcze nad Othello się zastanawiam...do tych moich Fairy.
Pasowałyby???


Julia Ty potrzebujesz niezawodnej róży bo nie planujesz jak ja eksperymentów. Wg wielu opinii Othello jest bardzo chimeryczny. Rok temu miał u mnie 1 kwiatka. Poczekaj chwile abym poobserwowała moje purpury , daj mi 1-2 tygodnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 22:06, 08 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
Madzenka napisał(a)


Julia Ty potrzebujesz niezawodnej róży bo nie planujesz jak ja eksperymentów. Wg wielu opinii Othello jest bardzo chimeryczny. Rok temu miał u mnie 1 kwiatka. Poczekaj chwile abym poobserwowała moje purpury , daj mi 1-2 tygodnie


Ok!
Obserwuj Ale najbardziej obserwuj te wyższe...żeby za Fairy się zmieściły


A na drugą różankę kupię coś w przyszłym roku.
Może wtedy będę wiedziała co chcę.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
atena35 22:37, 08 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Macham, obrazkowego nie widzę.
Mam pytanie o róże. czy jeżeli chcemy jedną dużą na krzaku to trzeba obcinać boczne przyrosty?
____________________
Ogród Tosi
Malgosik 22:49, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzena trzeba pisać lub dzwonić do Spółek Wodnych, by oczyszczali rowy. W mojej okolicy reagują.

Dziewczyny a na te wszystkie grzyby to nie można zrobić jakiegoś preparatu z czosnku. Nie pomógłby? Bo ile można się polewać tą chemią.
Ja to zawsze jestem opryskana. Ostatnio śmierdzącą gnojówką z mniszka. Niestety prysznic i pralka poszły w ruch. Ale to chociaż naturalne
____________________
Ogród na glinie
Konstancja30 23:04, 08 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Madzenka napisał(a)


Wszystkie dzieła ściągnięte na Kindla i czekaja na urlop Tylko Uwikłanych dzisiaj skonczę a reszta musi poczekać, przyjemności trzeba sobie dozować


ze wzglądu na charakter forum odmelduję iż moje leniwe różyczki zaczynają spektakl (nie szukaj u siebie jeszcze nie odmeldowałam ... coś zrobiłam aparatowi migawka zamknęła się na amen i ani rusz ) ...

czy kofasz Kindla tak mocno jak ja ? ...

Miłoszewski ma niepowtarzalną aurę ... polecam Joannę Bator ... lubię wtopić się w jej słowa i proces myślenia (nie tylko z zachwytu, że innym myślenie wychodzi ) ...
warto wynorać ze starci "W pętli" Nicholasa Evansa ... ja poszłam za ciosem i sięgnęłam po "Nakarmić wilki" Nurowskiej ... tytułem trzymania się tematu ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
noemi 23:10, 08 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Madzenka napisał(a)


Nie masz przewiewu z powodu paneli drewnianych.... To idelan miejsce dla grzyba... Gani a skąd Ty wiesz ze to antraknozą, pytam juz trzeci raz. Były kropki?



Uwielbiam Was czytać

ooo to ja muszę przemyśleć te panele
____________________
ogród magdalenka
Mala_Mi 00:58, 09 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)


Waldku zatem calosci gleby w moim ogrodzie nie wymienie, nie mądrze sie tylko probuje sie odnaleźć w tej sytaucji. Za 10 lat wybuduje sie na wzgorzu i woda z mojej działki bedzie spływać na okoliczne domostwa.....

Mieszkam na wzgórzu.. jak mokro to mokro, jak sucho to sucho.
Dziś popołudnie podlewałam.. sucho. w wiejskości sucho na tyle, że pasowało lać...
Pasowała nam działka na dole, ale tam na łopatę już woda stoi. Po deszczach są pola ryżowe.. Ja kupowałam to mogłam wybierać, ale jak ktoś odziedziczył i kupić w innym miejscu nie ma jak (z różnych powodów).. to walczą jak Ty. Walczą bo chcą mieć ogród.. a nie tylko trawy na stanowiska mokre, a jak sucho to i zniosą suszę.. i spękaną ziemię jak na księżycu.
Z powodu gliny robię ogród już kilka lat.. po rabatce co roku. Ile wysiłku i kasy wsadziłam to tylko ja wiem.. a i tak jodły balsamiczne mi padają.. jesienią wymieniam na serby. A takie wielkie już były Będę 5 lat siedzieć na widoku sąsiadów.. firanek nie mam i mieć nie będę .
Ot dola ogrodnika. Czasami mam ochotę sprzedać to wszytko, kupić mieszkanie w bloku i mała działeczkę pracowniczą.. Będzie wszytko na tip top. Z drugiej strony gdzie posadzę moje chciejstwa. A wyjście z kawą poranną do ogrodu wartość bezcenna.. Co prawda udaje się raz na tydzień.. ale dobre i to..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies