Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 19:30, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
amelia_b napisał(a)
Jest przeslicznie, przecudownie, wcale sie nie podlizuje Jak ja bym chciała mieć taki gąszczyk to ty sobie nawet niewyobrażasz. Ja ostatnio posadziłam 4 małe hortensje i po dzisiejszym dniu prawie mi padły, wszystkie liście oklapnięte


Podlewaj je ostro, codziennie, świeżo posadzone nie dają rady w te upały. Niestey musisz biegac ze szlaufem ale za rok dadza czadu, niestey taki skwar daje sie we znaki hortensjom i miskantom, też ciagle podlewam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:32, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ren133 napisał(a)


Artemis też mi się podoba ... a kupiłam jeszcze jedną sztukę Queen of Sweden ... nie mogłam się powstrzymać ... cuuuudna jest


Queen must have! Mam jedną sztuke obok The Alnwick i Geofa H, ktory sie jeszcze nie zniżył do kwitnienia!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:39, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
alinak napisał(a)
Marzena własnie robie listę jesiennych zakupów różanych i wpadłam do ciebie i najpierw wyleciała burgundy z listy ,rzeczywiście ten kolor to nie ten kolor ...czy aparat go przekłamał ?
Szukam czegoś podobnego do Williama Szekspira ( mam dwa i mnie oczarował bez reszty)

Z fioletu i purpury mam na liście
- Parole ,heidi klum ,munsted wood ,baronesse, fisherman's friend
z porcelanowych
-Lacre, Afroduta i Maria teresa.
czy coś byś jeszcze poleciła ?

Ogród Kasi Robaczka podziwiałam w realu i nie dziwie się że i ty się nim zachwycasz.


Burgundy rozczarowuje kolorem, ewidentnie musze ja do półcienia przesadzic , kolor nie przekłamany , taki blee jest

Do Williama podobna bedzie Tradescant, Falstaff, Prince. Prince i Tradescant maja małe krzaki po roku. Falstaff wiekszy ale ma długa przewę w kwitnieniu. Gardeners czyli Fishermans mam i to kolor minimalnie jasniejszy ale piekny, pasuje do Williama

Heidi Klum, Old Port, Yong Lycidas to jasniejszy odcien , chłodny, dosłownie ton jasniejsze od wspomnianych ciemnych purpur., wpadający w lekki fiolet. Wszystkie piekne, wszystkie mam i nigdy ich nie zamienie. Planuje do nich dosadzic Lavender
Baronessę i Maria Theresia jakos kwiat mnie nie zachywca, chociaz Ramones polecaja za obfite kwitnienie i wysokosc idelana na obwodki.

Munstead Wood kazdemu i zawsze polecę, jest niepowtarzalna i obficie kwitnie. Lacre i Afrodite nie ma, niec na ich temat nie wiem.

Z ogrodem Robaczka jestem stale i na biezaco, rzadko pisze ale kazdy post czytam . Znasz ogród AnaAn na FOI?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:40, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
waldek727 napisał(a)

Na pewno wymaga podpór i pięknego romantycznego zakątka w ogrodzie.


Czyli idealna do mojej teściowej, zakupię
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:41, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)

uwielbiam te kwadraty


Ja TYZ tylko zawsze wytnę w nich fale Dunaju
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:42, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)




Też sie zachwycam , najbardziej szkoda ze nie w realu.


Chyba musimy sie tam wprosić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:42, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MAD napisał(a)
Nuudy.... Ileż to razy można się zachwycać?! Byś pokazała, tak dla odmiany, coś, na widok czego nie zaslinię sobie klawiatury. Domknąć pysk po takich widokach jest naprawde trudno.

A tak na serio to takie zdjecia mogę oglądać non stop.

Strasznie jestem ciekawa Twojego ogrodu w wersji live. Powinnaś wrzucić jakiś filmik ze spacerem po ogrodzie.





Ogród jest tak mały, ze w 60 sekund zrobilibyśmy obchód
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:44, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anabuko1 napisał(a)
Ogród piękny, wymuskany, wypieszczony w każdym calu .
Różyczki masz piękne.
Munstead Wood ładny krzaczorek.A u mnie jakaś mizerna.Z jedym pędem i dwoma , czy trzema tylko kwiatkami.Nie wiem w sumie czemu tak skąpa


Munstead wood obficie kwitnie tlko krzak sadzony z donicy latem 2013 roku. Golaski z jesieni 2014 wydały z siebie po jednym kwiatku, licze na pokaz za rok... Ogród uczy cieprliwosci...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:45, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
siakowa napisał(a)


Ta i trochę bardziej w prawo to moje najulubieńsze perspektywy u Ciebie


Planuje w tym miejscu kiedys ustawić leżaczki, ciekawe czy na nich kiedys poleżę..
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:46, 03 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)
ogród Robacza to się każdemu podoba(tak sądzę) ..w realu zapewne jest ładniejszy niż na fotkach


Marzenko co ty chcesz od różanki? - no moze troszkę busz i róże stosunkowo jeszcze małe ...ale busz jest nie fotogeniczny!

Burgundy Ice - nie mam jej nic do zarzucenia ..no może tylko to, że kolor płatków po zewnętrznej stronie w miarę przekwitania robi się mocno wyblakły - coś a_la pudrowy róż.





Nie mam piętę na rozance, mus poczekac rok i to tło purpurowe i trawy powiewające w rozach... Mus sie iuczyc ciepliwości i marzyc o tym zima i zapowiedziałam M'owi, ze urlop w 2016 ma planowac od 15 lipca!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies