Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Prawie - jak ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawie - jak ogród

eVka 09:22, 26 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bataka!!!! Jak Ty masz cudniaście. Wyprostowane rabatki bardzo mi się podobają. Uwielbiam proste linie Nie moge się zecydować, która rabata najpiękniejsza, każda zachwyca.
Powiedz, czy stipa Ci się pokłada? Wyczesujesz ją? Moja zaczęła mne wkurzać bo jest gigantyczna prawie jak miskanty i zaczęła się mocno pokładać pod ciężąrem włosia.
Red Barony może podlej Florovitem, może mają za mało witaminek, a może wody. Nie wiem sama.

Anabelkowa ławka świetna, zawsze podobały mi się ławeczki zatopione w zieleni

Co do końskiej kupy, jak dobrze ją przerobisz z ziemią, nawet świeżą, to sadź. Ja w zeszłym roku sadziłam miskanty i tawuły na świeżym oborniku i dały radę. Wprawdzie delikatnie się podsuszyły ale za to teraz są gigantyczne jak na takie maluszki, które jesienią sadziłam, więc qpka im wyszła na dobre

____________________
eVka 09:24, 26 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
polecam nawodnienie - w zeszłym roku załozylismy sami tylko kropelkowe na rabaty i to już była wielka ulga od podlewania - moze też pomyśl o tym

O lecę do Ciebie poczytać o nawadnianiu, bo sama się przymierzam.
____________________
Dominika11 09:30, 26 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
szemusia napisał(a)
Właśnie u Ciebie doczytałam o nawadnianiu. Myślę, że eM poradzilby sobie z założeniem. Trochę mnie koszty wody stopują, Ty tez ciagniesz z wodociągu? Masz orientację ile wody eksploatujesz?
wszystko zalezy od tego ile lary sie podlewa, ile czasu to podlewanie trwa - ja teraz mam trawnik podlewany codziennie - mam 3 sekcje i kazda po 20 minut, a rabaty 3 razy w tygodniu - 2 sekcje i kazda kropelkuje po godzinie.

Na pewno Twój eM da łby sobie rade - my rury kupilismy na all..

Mam wkopany pojemnik na wode deszczowa, ale w lecie wody w nim jak na lekarstwo, więc lejemy z sieci - no troche tej wody idzie - ale jak pisałam wszystko zalezy od ustawień
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 09:30, 26 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
effka napisał(a)

O lecę do Ciebie poczytać o nawadnianiu, bo sama się przymierzam.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ren133 09:31, 26 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Beatko, spróbuje podlać RB odżywką do pomidorów
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Wiolka5_7 09:57, 26 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20583
Przepięknie !
Proste linie też lubię
Red baron podobno lepiej się czerwieni po nawozie do pomidorów
Piękny łan
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dominika11 10:02, 26 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Wiolka5_7 napisał(a)
Red baron podobno lepiej się czerwieni po nawozie do pomidorów
coś nowego dla mnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
szemusia 10:04, 26 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Domi, dzięki za informacje. Wszystko muszę sobie pokopiować i zima będę myśleć o tym nawadnianiu. Chociaż część rabat bym podłączyła na razie i już byłoby łatwiej.

Reniu, miło Cię widzieć Mówisz, ze nawóz do pomidorów? Muszę zakupić.
Pokaż swoje rabatki. Proszę ładnie Widzisz, ja na prosto przerabiam, a u Ciebie masa cudnych inspiracji

Ewcia, to mnie pocieszyłaś z tym obornikiem. Taki tez prosto ze stajni miałaś?
Stipa jest masakryczna. Wyczesywać nie będę, bo mi się nie chce. Obetnę, bo już leży.
Rabatki pokazałam tylko te zrobione, coby szoku u oglądających nie wywołać. Caly bałagan będzie za chwilę, mam nadzieję, że nikogo nie wystrasze...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
MirellaB 13:34, 26 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej. Fajne te ogrody pokazowe. Ja byłam wiosną w ogrodach Hortulus - też fajnie.

Twój ogród zawsze mi się podoba i nawet płot betonowy by mi nie przeszkadzał. Skoro chcesz go zasłonić i nie masz miejsca to bluszcz dobru pomysł. Podlej go florovitem, uszczykuj końcówki - szybko się rozrośnie. U mnie cała jedna strona płotu w bluszczu. Często w nim siedzę, tnę i wyrywam te odnogi na rabacie, bo wrastają mi w rośliny.

Tak jak pisze Renia red baron podlej nawozem do pomidorów magiczna siła - może pomoże. Moim zdaniem to wybarwienie jest uzależnione od jakości tej trawy. Mam z różnych źródeł i różnie się wybarwia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 19:38, 26 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
RB potrzeba potasu.
O qpie napisałam u Szarotki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies