Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Prawie - jak ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawie - jak ogród

Nowa12 21:39, 26 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz ładnie . Sama jestem ciekawa o co chodzi z tymi Baronami .
Ja kupiłam nowe to one już się mocno zaczerwieniły.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
szemusia 23:44, 26 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Toszka napisał(a)
RB potrzeba potasu.
O qpie napisałam u Szarotki


Toszko kochana, może byc polifoska? Czy szukać tego potasu gdzieś indziej? Miałam gdzieś chyba jeszcze siarczan potasu...

Bardzo Ci dziękuję za info odnośnie qpy Wrzucę od razu wszystko w rabatkę i jak się uleży będę sadzić.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 23:52, 26 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
MirellaB napisał(a)
Hej. Fajne te ogrody pokazowe. Ja byłam wiosną w ogrodach Hortulus - też fajnie.

Twój ogród zawsze mi się podoba i nawet płot betonowy by mi nie przeszkadzał. Skoro chcesz go zasłonić i nie masz miejsca to bluszcz dobru pomysł. Podlej go florovitem, uszczykuj końcówki - szybko się rozrośnie. U mnie cała jedna strona płotu w bluszczu. Często w nim siedzę, tnę i wyrywam te odnogi na rabacie, bo wrastają mi w rośliny.

Tak jak pisze Renia red baron podlej nawozem do pomidorów magiczna siła - może pomoże. Moim zdaniem to wybarwienie jest uzależnione od jakości tej trawy. Mam z różnych źródeł i różnie się wybarwia


Mirelko, no właśnie problem w tym, że to są te same sadzonki, tzn. od jednej rośliny matecznej, tylko sadzone po roku. Toszka mi właśnie napisała, że to brak potasu. I pewnie tak jest - na nowym stanowisku ziemia jeszcze we wszystko bogata, a tam gdzie już rósł rok (a może nawet dwa lata?) już wszystko wyjadł. Będę nawozić.

W ogrodach Hortulus właśnie nie byłam, a na fotkach robią wrażenie. Muszę zaplanować koleje wakacje w tamtych stronach Też lubię się powłóczyć po takich ogrodach

Bluszcz choduję, chucham na nigo i dmucham, ale na razie kiepsko się zbiera... Mam nadzieję, że jak się zadomowi, to ruszy... Spróbuję z tym florowitem, może mu się spodoba
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 00:03, 27 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Nowa12 napisał(a)
Ale masz ładnie . Sama jestem ciekawa o co chodzi z tymi Baronami .
Ja kupiłam nowe to one już się mocno zaczerwieniły.


Hej,Aga
Właśnie wpadlam do Ciebie na moment i wszystkim się zachwyciłam. Masz niesamowite bogactwo roślin Cudne zdjęcia nocne wstawiłaś

Mój red baron po wsadzeniu też był ładnie wybarwiony. Teraz mu się tak porobiło. Mam nadzieję, że dawka potasu pomoże.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Nowa12 09:23, 27 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
szemusia napisał(a)


Hej,Aga
Właśnie wpadlam do Ciebie na moment i wszystkim się zachwyciłam. Masz niesamowite bogactwo roślin Cudne zdjęcia nocne wstawiłaś

Mój red baron po wsadzeniu też był ładnie wybarwiony. Teraz mu się tak porobiło. Mam nadzieję, że dawka potasu pomoże.


A myślałam że to wybarwienie jest zależne tylko od ilości słońca .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Toszka 10:21, 27 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Może być polifoska, aczkolwiek ja bym proponowała gnojówkę ze skrzypu plus namoczony obornik granulowany i tym co się rozpuści podlewać.
Na ten obornik to jedyna dobra rada w te susze.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
szemusia 10:29, 27 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Toszko, nie wiedziałam, że skrzyp to potas. Moja wiedza gnojowkowa konczy się na pokrzywie Będę szukac skrzypu w takim razie

Qpa trochę wonieje teraz, więc szybko muszę ją przerobić. Tym bardziej, że blisko domu to złoto złożyłam...

____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Ewa777 15:34, 15 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18509
Beatko, co u Ciebie? Dawno nie pisałaś
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
MiluniaB 02:10, 30 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Beatka wrócisz?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies