Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Prawie - jak ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawie - jak ogród

beata_m 21:55, 29 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Beatka i tak super ta rabatka, ja jeszcze wiele nie pomogę bo się cały czas uczę od dziewczyn, ale one na pewno dobrze radzą!!!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
malgorzata_s 22:45, 29 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
cześć szemusia ja uważam, że masz bardzo ładną tą rabatkę, dziewczyny piszą o tym, że jak bukszpany będą lepiej przycięte i ta thuja to będzie OK, no i zmiana kory na drobniejszą. Wiesz lepsze jest wrogiem dobrego. Ja uwielbiam gdy jest tak jak na rabatach u Danusi tzn. gdy trawy "wchodzą" na trawnik i gdy jest tak nasadzone "na bogato", u Ciebie gdy trawy te z przodu urosną będzie podobnie.

http://www.pinterest.com/pin/305541155943911458/

ale to jedynie sugestie "zielonej, uczącej" się Gosi. Macham
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
szemusia 16:41, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
AgnieszkaW napisał(a)
Pasuje mi tu zmiana faktury liści przed trawami i żurawkami, jakby w tym zakolu, zagłębieniu. Można je "spłaszczyć", by nie było takie głębokie. Może tam rosnąć funkia Stilletto albo jakaś niska odmiana bergenii, może berberys karłowy, np. Admiration lub Bagatelle? Można też nic nie dodawać poza Careksami i też będzie pięknie.


Dzięki Agniezko za rady
Już wypatrzyłam tę hostę, naprawdę ma ciekawy pokrój liści. Tylko doczytałam, że nie toleruje słońca, a to rabata od wschodu i do południa jednak tego slońca dość dużo
Bergenie już od dawna chodzą mi po głowie - są zimozielone, no i te liście
Dałaś mi do myślenia
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 16:46, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
beata_m napisał(a)
Beatka i tak super ta rabatka, ja jeszcze wiele nie pomogę bo się cały czas uczę od dziewczyn, ale one na pewno dobrze radzą!!!


Imenniczko, każda rada się przyda. DZięki za zainteresowanie
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
AgnieszkaW 16:48, 30 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Trochę słonka tym funkiom nie zaszkodzi, a nawet pozytywniej podziała niż całkowity cień Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Iwk4 16:51, 30 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja obstawiam za bergenią. Funkie miałam kilka lat na częściowym słońcu. Dawały radę - te zielone. W tym roku w tych gorączkach zrobiły się blade, przezroczysto-papierowe. Przeniosłam do cienia. Natomiast bergenia lubi słoneczko i jest bezproblemowa.
____________________
Ogródek Iwony II
szemusia 16:53, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
malgorzata_s napisał(a)
cześć szemusia ja uważam, że masz bardzo ładną tą rabatkę, dziewczyny piszą o tym, że jak bukszpany będą lepiej przycięte i ta thuja to będzie OK, no i zmiana kory na drobniejszą. Wiesz lepsze jest wrogiem dobrego. Ja uwielbiam gdy jest tak jak na rabatach u Danusi tzn. gdy trawy "wchodzą" na trawnik i gdy jest tak nasadzone "na bogato", u Ciebie gdy trawy te z przodu urosną będzie podobnie.

http://www.pinterest.com/pin/305541155943911458/

ale to jedynie sugestie "zielonej, uczącej" się Gosi. Macham


Bukszpanowy to mój wzór nr 1
Tylko niestety trzeba mieć też rękę naszej Danusi, by wsadzić coś od niechcenia, a uzyskać powalający efekt
Uwielbiam te wylewające się trawki, dlatego też trawy sukcesywnie pojawiają się w moim ogrodzie.
Nasadzenie na bogato - trzeba poczekać. U mnie z reguły małe roślinki, a jeszcze częściej z własnego podziału Ale ja z tych cierpliwych jestem
Dzięki za dobre słowo
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 16:56, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
AgnieszkaW napisał(a)
Trochę słonka tym funkiom nie zaszkodzi, a nawet pozytywniej podziała niż całkowity cień Pozdrawiam


To w takim razie muszę je wypatrzyć u Ciebie, bo z pewnością mówisz z własnego doświadczenia
To jeszcze spytam jakie one duże rosną? Bo może przesunę żurawki do przodu, bo sądzę, że będą niższe.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 16:57, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Iwk4 napisał(a)
Ja obstawiam za bergenią. Funkie miałam kilka lat na częściowym słońcu. Dawały radę - te zielone. W tym roku w tych gorączkach zrobiły się blade, przezroczysto-papierowe. Przeniosłam do cienia. Natomiast bergenia lubi słoneczko i jest bezproblemowa.


Bergenia z pewnością u mnie zagości. Mam jeszcze gdzie sadzić
Też lecę buszować u Ciebie, nie ma to jak obejrzane "w realu"
Pozdrawiam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
AgnieszkaW 17:13, 30 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ta funkia, o ktorej mówię, jest z tych niskich, do 15-20 cm - na przód rabaty, pięknie kwitnie, ale późno (później też wychodzi z ziemi). U mnie kwitnie na przełomie lipca/sierpnia. W moim ogrodzie rośnie trochę w słońcu, trochę w cieniu - przed cisowym żywopłotem. Najsilniejsze jest południowe i popołudniowe słońce, poranne łagodniejsze.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies